Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie d300s czy to normalne

    Witam

    posiadam nikona d300s w sumie od niedawna aczkolwiek wydaje mi się że coś jest nie tak. Wydaje mi się czy te zdjęcia są za mocno zaszumione? tu akurat printscreen z lightroom zdjęcie jest wykonane w raw iso 500. czy to jest normalne?
    czy coś robię źle czy jeszcze inne cuda


    link d zdjęcia jest tutaj


    pozdrawiam i dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    czy mi sie wydaje czy podbiłeś jasność ze standardowego +50 na +92?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    czy mi sie wydaje czy podbiłeś jasność ze standardowego +50 na +92?
    No raczej
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  4. #4

    Domyślnie

    więc może dlatego?

  5. #5

    Domyślnie

    tak akurat bawiłem się suwakiem bez większego znaczenia. przy czym taki sam efekt jest na standardowych +50

  6. #6

    Domyślnie

    tutaj przykład

  7. #7

    Domyślnie

    Podstawą przy robieniu zdjęć na wyższym iso (i nie tylko) jest poprawne naświetlenie. Twoje zdjęcie jest dość znacznie niedoświetlone i przy jakiejkolwiek ingerencji w zdjęcie potrafi wyjść dość znaczny szum.
    Spróbuj naświetlić poprawnie zdjęcie przy wyższym iso i wtedy ocen.

  8. #8

    Domyślnie

    ten drugi link jest przed jakąkolwiek ingerencją w sumie. czyli mam rozumieć że problem tkwi w niepoprawnym doświetleniu zdjęcia?

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli z aparatem jest wszystko w porządku myślę że będzie znacznie lepiej przy poprawnym naświetleniu

  10. #10

    Domyślnie

    Zdjęcie niedoświetlone a póżniej wyciągane daje takie efekty.
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •