Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rdcom Zobacz posta
    D3100 ma użyteczne ISO na poziomie 3200 !!!! i nie musi się przed niczym bronić
    To pokaż mi tę rożnicę ISO 3200 z D90 a z nie muszącego się bronić D3100 na odbitce A4, nie wspominając o 10x15.
    rożnica będzie pomijalna dla przeciętnego zjadacza chleba i schabowego. Oglądanie na komputerze w powiększeniu 1000% raczej też nie przyniesie rewelacji. Spróbuj za to ustawić na D3100 ostrość mając zapiętego 85/1.8...


    Cytat Zamieszczone przez rdcom Zobacz posta
    do filmów kolego to są kamery video, a to w aparatach są dodatkiem dla niektórych dosyć istotnym
    Powiedz to producentom krótkich produkcji wideo, jak teledyski, reklamy.
    Żebym nie był gołosłowny: http://www.youtube.com/watch?v=s7vNHLTLOzA

    A jeśli dla kogoś filmy są istotnym dodatkiem, to na prawdę powinien rozważyć opcję Canona, bo jego wyższość w kategorii wideo jest niepodważalna, a i dobre zdjęcie też się tym da zrobić.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    To pokaż mi tę rożnicę ISO 3200 z D90 a z nie muszącego się bronić D3100 na odbitce A4, nie wspominając o 10x15.
    rożnica będzie pomijalna dla przeciętnego zjadacza chleba i schabowego. Oglądanie na komputerze w powiększeniu 1000% raczej też nie przyniesie rewelacji. Spróbuj za to ustawić na D3100 ostrość mając zapiętego 85/1.8...




    Powiedz to producentom krótkich produkcji wideo, jak teledyski, reklamy.
    Żebym nie był gołosłowny: http://www.youtube.com/watch?v=s7vNHLTLOzA

    A jeśli dla kogoś filmy są istotnym dodatkiem, to na prawdę powinien rozważyć opcję Canona, bo jego wyższość w kategorii wideo jest niepodważalna, a i dobre zdjęcie też się tym da zrobić.
    oczywiście dla Ciebietylko D90 jest coś wart. czyżby jakiś kompleks? wiem dałeś dużó kasy za aparat więc musisz go chwalić bo nie byłbyś PRO
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  3. #13

    Domyślnie

    rdcom tak czytam co piszesz i nie wiem czy ciśnie coś że ktoś ma a ty nie czy też inne powody są twojej frustracji. "a ja mam wyższy, a ja jestem pro, a ja....'

    Ja zmieniem d3000 na d90 z kilku powodów
    1) ergonomia - wielkosc, ekran górny, przyciski
    2) matryca - lepsze iso
    3) Silnik (myslalem ze bez znaczenia ale polubiłem robienie z wyłączonym AF i przyda się ...
    4) ... troszke większy wizjer

    Nie wiem jak D3100, ale uważam że przy obecnym poziomie cen D90 to najlepszy wybór. Jeśli chcesz jednak aparat na wycieczki z 1 obiektywem lekki mały i przyjemny o dobrych parametrach to kup D3100.

    Pamiętaj że to Ty robisz zdjęcia a nie aparat. Kup taki żebyś się nie męczył nosząc/obsługując go. Sam długo się wahałem i waham nad zmianą na d90 bo szkła też ciągną, ale jednak większe możliwosci takze wyboru szkieł da D90 przy którym myśle że pozostane dość długo
    A7R II/ D90+18-55VR + Sigma 70-300+Tokina 28 mm 2.8 + pierścienie

  4. #14

    Domyślnie

    rdcom tak czytam co piszesz i nie wiem czy ciśnie coś że ktoś ma a ty nie czy też inne powody są twojej frustracji.

    Ja zmieniam d3000 na d90 z kilku powodów
    1) ergonomia - wielkosc, ekran górny, przyciski
    2) matryca - lepsze iso
    3) Silnik (myslalem ze bez znaczenia ale polubiłem robienie z wyłączonym AF i przyda się ...
    4) ... troszke większy wizjer

    Do tego ciągnie mnie (na przyszłość) bawienie się CLS

    Nie wiem jak D3100, ale uważam że przy obecnym poziomie cen D90 to najlepszy wybór. Jeśli chcesz jednak aparat na wycieczki z 1 obiektywem lekki mały i przyjemny o dobrych parametrach to kup D3100.

    Pamiętaj że to Ty robisz zdjęcia a nie aparat. Kup taki żebyś się nie męczył nosząc/obsługując go. Sam długo się wahałem i waham nad zmianą na d90 bo szkła też ciągną, ale jednak większe możliwosci takze wyboru szkieł da D90 przy którym myśle że pozostane dość długo

    Prosze administracje o usunięcie wyższego postu. Coś mi się czarymary zrobiły :]
    Ostatnio edytowane przez KUBACZ ; 26-03-2011 o 21:27
    A7R II/ D90+18-55VR + Sigma 70-300+Tokina 28 mm 2.8 + pierścienie

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rdcom Zobacz posta
    D3100 ma użyteczne ISO na poziomie 3200 !!!! i nie musi się przed niczym bronić

    do filmów kolego to są kamery video, a to w aparatach są dodatkiem dla niektórych dosyć istotnym
    I tu się nie zgodzę bo do filmów i fotografi kupuje się canona, nie bez przyczyny teledyski zaczynają być kręcone canonami oraz nawet juz podobno jakies odcinki seriali nagrywali. np taki 5dmk2 daje naprawde duze mozliwosci jesli chodzi o kamerę. Czasy już są inne i teraz mozna łączyć lustrzankę z kamerą.
    xD

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PBmarkII Zobacz posta
    I tu się nie zgodzę bo do filmów i fotografi kupuje się canona, nie bez przyczyny teledyski zaczynają być kręcone canonami oraz nawet juz podobno jakies odcinki seriali nagrywali. np taki 5dmk2 daje naprawde duze mozliwosci jesli chodzi o kamerę. Czasy już są inne i teraz mozna łączyć lustrzankę z kamerą.
    No tak, może to i jest dobre połączenie ale mi D5000 nagrywa max. 5 min. filmu w dobrej jakości. Trochę lipa i dlatego dokupiłem FLIP MINO HD do filmików - polecam.
    NEX- 5R

  7. #17

    Domyślnie

    Jak dla mnie kwestia silnika do szkiel bez AF-S to jeden z najbardziej przehypowanych tematow na tym forum

    Tak naprawde to wiekszosci ludzi jest on niepotrzebny, jeszcze jak wychodzil D40 to mozna bylo marudzic ,ze nie ma szkiel , ale po wyjsciu 35/1,8, 50/1,4 w zasadzie juz nie ma dziur w zakresie i typach obiektywow.

    Zwlaszcza, ze jak ktos sie zastanawia czy warto oszczedzic 500 pln na body to raczej nie bedzie kupowal 15 roznych obiektywow potem.

    Imho do amatorskich zastosowan D3100+18-105 w zupelnosci styknie pozniej mozna sobie kupic tele 70-300VR , jakas AF-Sowa stalke i potrzeby wiekszosci amatorow beda zaspokojone.
    Z5 + N24-200 + FTZ II + T17-35/2,8-4+ N70-300 (AF-P)
    D7200 + S18-35/1,8 + S10/2,8 + S17-70/2,8 + N10-20, N18-55 (AF-P) + N70-300 DX (AF-P)

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michaelius Zobacz posta
    Jak dla mnie kwestia silnika do szkiel bez AF-S to jeden z najbardziej przehypowanych tematow na tym forum

    Tak naprawde to wiekszosci ludzi jest on niepotrzebny, jeszcze jak wychodzil D40 to mozna bylo marudzic ,ze nie ma szkiel , ale po wyjsciu 35/1,8, 50/1,4 w zasadzie juz nie ma dziur w zakresie i typach obiektywow.

    Zwlaszcza, ze jak ktos sie zastanawia czy warto oszczedzic 500 pln na body to raczej nie bedzie kupowal 15 roznych obiektywow potem.

    Imho do amatorskich zastosowan D3100+18-105 w zupelnosci styknie pozniej mozna sobie kupic tele 70-300VR , jakas AF-Sowa stalke i potrzeby wiekszosci amatorow beda zaspokojone.
    spokojnie i wystarczy. Śrubokręt to taki slogan użytkowników D90 bez śruboketa nie jesteś PRO i nie ważne czy masz obiektywy z własnym silnikiem czy też nie Śrubokręt musisz mieć
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  9. #19

    Domyślnie

    Z silnikiem jest prawie wszystko, poza rasową portretówką. Tutaj za cenę obiektywu AF-S 85/1.4 można kupić D90 plus AF 85/1.5. To najczęściej padające pytanie zrozpaczonych nabywców kastratów.
    Ale dla początkującego zdecydowanie polecam D3100.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #20

    Domyślnie

    D90, a dla początkującego nie ma znaczeni czy zacznie od D3100 czy od D700.
    Moja prywatna strona: http://shox.pl

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •