Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Filtr

  1. #1

    Domyślnie Filtr

    Chciał bym się dowiedzieć jakie filtry są dobre i jakie. Ja posiadam nikkora 108-105 vr i chciał bym do niego filtr do krajobrazów, lub cos w tym stylu. Proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_%28fotografia%29
    Poczytaj najpierw to. Później zdecyduj się jakiego typu chcesz filtr, jakie efekty chcesz osiągnąć i tak dalej; później poproś o pomoc w wyborze konkretnego, inaczej nie dostaniesz raczej odpowiedzi...

  3. #3

    Domyślnie

    Jak tak czytam, to do fotografowania krajobrazów najbardziej pasuje polaryzacyjny

  4. #4

    Domyślnie

    Bo taka jest prawda. Ewentualnie + połówkowy szary i cały szary.

  5. #5

    Domyślnie

    W sieci znajdziesz testy filtrów, poczytaj i będziesz wiedział co kupić

  6. #6

    Domyślnie

    Lenia mam, ale poszukam czegoś , myślałem, że coś doradzicie

  7. #7

    Domyślnie

    Najsampierw zajrzyj do odpowiedniego działu: http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=75 i poszperaj za polarem i szarą połówką.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Emilnikon Zobacz posta
    Chciał bym się dowiedzieć jakie filtry są dobre i jakie. Ja posiadam nikkora 108-105 vr i chciał bym do niego filtr do krajobrazów, lub cos w tym stylu. Proszę o pomoc
    Moje zdanie jest niezmienne: każdy filtr w pewnym stopniu psuje to, co dostajemy z obiektywu. A nawet czasami dodaje winietę. Dlatego ja stosuję filtry tylko wtedy, gdy już nie ma innej alternatywy i to tylko dobrej jakości. Na podanym linku filtr UV Nikona: nie dość, że winietuje (bo nie jest Slim), to jeszcze pogarsza jakość obrazu - choć kosztuje ok. 350 zł.

    Czasami rzeczywiście połówka staje się niezbędna, lub szary, żeby otworzyć przysłonę. Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć i z czym eksperymentujemy.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Filtry stosuje się w konkretnym celu, a nie dlatego że sa i ze mozna je sobie przykręcić. Poczytaj co oferują filtry i wybierz ten który potrzebujesz. Bo używać tylko dlatego, że mozna to trochę jak przejadać się na bankiecie bo żarcie jest za darmo
    Völkchlor

  10. #10

    Domyślnie

    http://allegro.pl/fotoit-marumi-gc-g...488856295.html
    Czy taki filtr jest Warty kupna ? Tak wiem czytałem, ze lepiej kupic droższy, no ale na razie mnie nie stać

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •