Co myślicie o portretach robionych z filtrem IR? Jak ocenicie (1-10)?
Szukaj
Co myślicie o portretach robionych z filtrem IR? Jak ocenicie (1-10)?
Z góry przepraszam, za to co teraz napiszę ale moje pierwsze skojarzenie związane było z takimi zdjęciami które są umieszczane na grobach.
niestety muszę zgodzić się z autorem wcześniejszego postu.
zdjęcie do kosza
Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau
Nie dobijajcie mnie już bardziej, please!!! Ale dzięki takim opiniom zaczynam nabierać dystansu do swoich zdjęć. Wprawdzie zdjęcia robię dopiero od pół roku i chcę się nauczyć robić je dobrze, dlatego uważam, że poddawanie zdjęć pod ogólną opinię i krytykę jest jednym z wielu sposobów na osiągnięcie tego celu. A że czasami popadam w samozachwyt, to całe szczęście, że Wy - forumowicze, pomagacie mi się z niego otrząsnąć.
oj tam
uśmieszki przecież na końcu zdania były
a co do zdjęcia, fakt - troszku nie bardzo.
wygląda jakbyś z kontrastem przesadził, pomaział jakimś blurem, cienie bardzo niekorzystne, kadr trochu dziwny (jakiś ciasny, choć niektóre ciasne kadry są miłe, jednak nie tutaj).
moja sugestia na początek.
skoro napisałeś, że dopiero zaczynasz, to oglądaj dużo zdjęć innych, podpatruj jak robią pewne rzeczy.
na razie skup się na podstawach (zarówno zdjęciowych, jak i obróbkowych), a na eksperymenty przyjdzie jeszcze czas.
np. jeden z wielu przykładów zabawy ze światłem masz tutaj:
http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=70
na górze masz podklejone wątki o strobingu, poczytaj, pooglądaj i potrenuj
w temacie innych zagadnień też jest sporo informacji na forum.
pomalutku, pomalutku i sam zaczniesz zauważać różnicę w swoich zdjęciach robionych "kiedyś, a dziś"
pozdrawiam
Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki
No wielkie dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Już zabieram się do czytania forum. Pozdrawiam
Skontaktuj się z nami