Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Termometr

  1. #1

    Domyślnie Termometr

    Witam
    Możecie mi polecić jakiś dobry termometr do mierzenia temperatury ciała, rtęciowe są już w aptekach nie dostępne.
    Chodzi o elektroniczny do uch, bardzo dokładny, nie taki za 40 zł, które są bardzo nie dokładne
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co widziałem na zajęciach czy praktykach (studiuję medycynę) najczęściej w szpitalach używają termometrów Braun IRT. Pomiar szybki, łatwy. Także przyjrzyj się im . Tylko do tego trzeba "kapturki" dokupywać. Są jeszcze dobre bezdotykowe termometry, ale to już droższa inwestycja.
    Ostatnio edytowane przez fil_ftp ; 02-01-2011 o 14:14
    Idź zdjęcia robić. Już.

  3. #3
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    472

    Domyślnie

    Braun douszny - cena w zależności od "wysokości modelu" od 70 - 200 zł.
    Kupiliśmy taki jak pojawiły się dzieci (Braun na alle za 80 zł około 6 lat temu) i do dziś jest ok.

    Kapturki potrzebne są wtedy, gdy chcesz zachować sterylność - np w warunkach szpitalnych. Jeśli dla domowników, to kapturków raczej wymieniać nie trzeba - można je umyć i wyparzyć ew.
    Ostatnio edytowane przez andrstac ; 02-01-2011 o 14:18
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  4. #4

    Domyślnie

    Mam "Braun ThermoScan 6012" - badziew totalny,
    leży praktycznie nie używany za każdym razem inny wynik pokazuje (weryfikowane to było rtęciowym).
    A może ja po prostu nie potrafię go użyć.
    Widziałem to w użyciu w szpitalach itp..
    i nadziwić się nie mogę jak oni mogą to używać.

    IMO szkoda na to pieniędzy.

  5. #5

    Domyślnie

    dla kogo? male dziecko czy dorosly ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fil_ftp Zobacz posta
    Z tego co widziałem na zajęciach czy praktykach (studiuję medycynę) najczęściej w szpitalach używają termometrów Braun IRT. Pomiar szybki, łatwy. Także przyjrzyj się im . Tylko do tego trzeba "kapturki" dokupywać. Są jeszcze dobre bezdotykowe termometry, ale to już droższa inwestycja.
    Dokupować

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lustplyt Zobacz posta
    Dokupować
    Trzeba było się skupić na innych dostępnych błędach, bo to słowo akurat jest dopuszczalne w obu formach
    pozdrawiam
    Tomek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barracuda Zobacz posta
    Trzeba było się skupić na innych dostępnych błędach, bo to słowo akurat jest dopuszczalne w obu formach
    Ogłaszam wszem wobec, że czasownik wskazujący czynność robienia zakupów w bezokoliczniku to KUPOWAĆ. Nie mam najmniejszego pojęcia dlaczego ludzie wciąż mówią kupywać. Zatem ja kupowałam (a nie kupywałam), ja kupowałem (nie kupywałem).

  9. #9

    Domyślnie

    Używam od 2 lat Braun Termoscan chyba 6022 i problemu nie ma. Dokładny, łatwy w użyciu, bardzo szybki.
    http://www.service.braun.com/line/PD/D6022/D6022_vb.jpg
    Co jakiś czas wymienia się kapturki, ale są to groszowe sprawy.
    opis w fazie przygotowań ...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lustplyt Zobacz posta
    Ogłaszam wszem wobec, że czasownik wskazujący czynność robienia zakupów w bezokoliczniku to KUPOWAĆ. Nie mam najmniejszego pojęcia dlaczego ludzie wciąż mówią kupywać. Zatem ja kupowałam (a nie kupywałam), ja kupowałem (nie kupywałem).
    Tu sprzeczał się nie będę, nie moja to działka, natomiast wiem, że jak się cytuje to się tekst w cudzysłowie zapisuje.

    Czy kapturki są sterylne, wątpliwa sprawa, w sumie andrstac ma rację, można je myć , albo tak jak w polskich biednych szpitalach, przydzielać jeden kapturek na osobę i broń Boże go zniszczyć :P.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 03-01-2011 o 15:39 Powód: pis. (Polskich--->polskich)
    Idź zdjęcia robić. Już.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •