Nie wiem czy dobrze ze w tym wątku czy może lepiej w kafeterii. No ale pisze tutaj.
Spotkałem się z niejedną opinią że D700 to nie wszystko ze trzeba kupić do tego dobre obiektywy itp. (czyt. drogie)
no wiadomo zoomy 24-70/2.8 i 80-200/2.8 do tanich nie należą. A widząc jakimi obiektywami niektórzy robią zdjęcia (D700) i to bardzo dobre zdjęcia to już nie wiadomo co jest prawdą.
Jest kilka dobrych i niezbyt drogich obiektywów
- zenitar
- 35/1.8 (niby nie pod pełna klatkę ale winieta tak bardzo nie przeszkadza)
- 50/1.8
- 85/1.8
Dodatkowo spotkałem się ze stwierdzenie że na pełnej klace zyskujemy 1EV. Czyli 50/18 na pełnej podobnie rysuje co 50/1.4 na DX.
Więc jak to jest z tymi wymaganiami? Czy pełna klatka jest aż tak bardzo wymagająca?
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami