Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie D700 wymagania dotyczące obiektywów

    Nie wiem czy dobrze ze w tym wątku czy może lepiej w kafeterii. No ale pisze tutaj.
    Spotkałem się z niejedną opinią że D700 to nie wszystko ze trzeba kupić do tego dobre obiektywy itp. (czyt. drogie)
    no wiadomo zoomy 24-70/2.8 i 80-200/2.8 do tanich nie należą. A widząc jakimi obiektywami niektórzy robią zdjęcia (D700) i to bardzo dobre zdjęcia to już nie wiadomo co jest prawdą.
    Jest kilka dobrych i niezbyt drogich obiektywów
    - zenitar
    - 35/1.8 (niby nie pod pełna klatkę ale winieta tak bardzo nie przeszkadza)
    - 50/1.8
    - 85/1.8

    Dodatkowo spotkałem się ze stwierdzenie że na pełnej klace zyskujemy 1EV. Czyli 50/18 na pełnej podobnie rysuje co 50/1.4 na DX.

    Więc jak to jest z tymi wymaganiami? Czy pełna klatka jest aż tak bardzo wymagająca?
    N i pare gratów

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie zmusza do kupowania drogich obiektywów pod FX . 24-70 jest super uniwersalnym obiektywem, ale dla tych ktorzy go potrzebują. Moze on zastąpic 35 1.8 i 50 1.8, ale duzo ludzi nie lubi zoomów i woli stalki. Odnosnie 85 1.8 i 80-200 to są dwa rozne obiektywy i zalezy do czego sa ci potrzebne, ale np. 80-200 pompka mozna wyrwac w podobnej cenie co 85.

    ps Sigma 50-150 2.8 hsm , ale to nie wiem czy pod FX.
    D300s/A MB-D10/T17-50 2.8/N35 1.8/S50 2.8 MACRO/N80-200 2.8/SB 28/S 530ST i to musi wystarczyć

  3. #3

    Domyślnie

    Według mnie w niektórych aspektach jest mniej wymagająca, np. w stałkach - moje 35/2 i 50/1.8 zdecydowanie "dostały
    skrzydeł" pod pełną klatką.
    Na pewno problemem jest dobry ultra-szeroki kąt.
    Ja nie znalazłem innego rozwiązania jak 14-24/2.8.
    Tyle, że nie nakręcę na niego zwykłego cokina, więc jest to dla mnie szkło typowo reporterskie (czasami wnętrza),
    a do landszaftów już zbieram na 16-35/4.
    Co do rysunku obiektywów 50/1.8 i 50/1.4, to nie do końca tak jest jak piszesz.
    Owszem głębia ostrości będzie podobnie się rozkładała, ale charakteru rozmycia (bokehu), oddania kontrastu i kolorów nie podrobi
    ps. 35/1.8 zupełnie mi nie pasowała pod FX
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek 77 Zobacz posta
    ...Więc jak to jest z tymi wymaganiami? Czy pełna klatka jest aż tak bardzo wymagająca?
    D700 potrafi robić dokładnie tak samo dobre zdjęcia jak np. D50, bo przełączy się na DX - w przypadku założenia dotychczasowego obiektywu DX. Tylko, że: jak już masz takie body za taką kasę, to chcesz od niego czegoś więcej niż od dotychczasowego D50, prawda ? No i tu okazuje się, że granicą może być szkło: po podłączeniu lepszego możesz zrealizować swoje założenia.

    Inną jeszcze kwestią jest to, że tak jesteś zadowolony z tego aparatu, że aż Cię kusi znaleźć tę granicę: "to co jeszcze potrafi a czego już nie ?" I wtedy samoczynnie podłączasz najlepsze szkła, żeby się przekonać co jeszcze jest możliwe z tym body.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    jesli juz, to 12Mpix w FF (tudziez FX, bo Nikon lubi nowe nazwy na juz dobrze znane rzeczy) jest znacznie
    mniej wymagajace niz te same megapiksele w cropie jesli chodzi o gola rozdzielczosc. natomiast bardziej
    kiedy przychodzi do jakosci rogow, przede wszystkim w szklach szerokokatnych.

  6. #6

    Domyślnie

    Weź aparat i zrób zdjęcia w sklepie np.: N24/1.4 i S24/1.8 albo N 85/1.8 i 1.4 albo jeszcze N 70-200/2.8 i 80-200/2.8. Wtedy odczujesz różnicę między nimi. Będziesz wtedy wiedział co kupić.

  7. #7

    Domyślnie

    co do topowych zoomów to jest jasne że porażką jest podpięcie jakiegoś kita. Czy sigmę 70-200 za 700zł.
    Jednakże zauważyłem że bardzo dobra alternatywą dla drogich zoomów są stalki. I wnioskując z przegladanych zdjęć stwierdzam ze D700 dodaje im skrzydeł.
    Wiadomo czasem czegoś braknie co potrzebne jest pod FX-a np. wspomniany szeroki kąt.
    Co do tego ze z biegiem czasu apetyt rośnie - to prawda. Ale lepiej kupić FX-a i mieć nawet 35/1.8 plus 85/1.8.
    a potem zbierać na coś lepszego.
    Wiadomo warunki brzegowe dla szkieł pod FX-a są bardziej wymagające. Ale każdy znajdzie coś dla siebie.
    Więc rachunek zysków i strat przemawia na korzyść D700
    N i pare gratów

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek 77 Zobacz posta
    co do topowych zoomów to jest jasne że porażką jest podpięcie jakiegoś kita. Czy sigmę 70-200 za 700zł.
    Znajdź mi za 700 zł sigmę 70-200 a wezmę ze trzy sztuki......
    Nikon FX

  9. #9

    Domyślnie

    Tańszą alternatywą dla 14-24 jest ciamciang 14mm 2.8 - tańszą i czasem duuuużo lepszą.
    Zooooomy to są dla ludzi parających się reporterką lub dla leniuchów (no i dla lanserów )
    Te stałki które podałeś - całkiem dobry zestaw

  10. #10

    Domyślnie

    tu z Sigma przegiąłem ale chodziło mi o obiektywy tej klasy co Sigma 70-300 mm f/4-5.6 DG MACRO. Oczywiście pod pełna klatkę.
    Głównie chodziło mi o potwierdzenie lub obalenie tezy że jak D700 (czy inny FX) to szkła tylko za ponad 2000zł
    N i pare gratów

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •