Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie RAW i LINUX problem rozwiązany:)

    Jeżeli ktoś z was korzysta z Linuxa (ja akurat mam SUSE), to gorąco polecam program Digikam. Świetne możliwości. Według mnie idealny do obróbki NEFA. Prosty w obsłudze i nie pochłaniający komputera Mnóstwo opcji korekty, świetny czytnik EXIF. Naprawdę polecam. Piszę tego posta bo wiem, że wiele osób korzystających z Linuxa ma problem z RAW. A ten program świetnie się do tego nadaje.
    D80 + N50 1.8 + Nissin Di622
    www.zdjeciaslubne.za.pl; Drugie hobby http://www.zegarmistrzwroclaw.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Lepsze to niż wtyczka UFRAW do Gimpa?


    A tak na marginesie, to temat powinien pojawić się chyba na "Oprogramowanie"?

    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 05-02-2007 o 15:18
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie

    Na http://www.dyxum.com/dforum/printer_....asp?TID=10848 znalazłem informację o innych programach pod linuxa:

    I sugest free lightzone - works well, no dependencies, but this is very specific software and you need to give it some time to reveal its potential

    http://www.sonic.net/~rat/lightcrafts/ - lightzone

    or bibble. I use bibbleLite, and had some problems with stability, but the new version is solid as rock (on my box). The only bad thing is that you have to pay for it

    http://www.bibblelabs.com/ - bibble

    You can also use Ufraw as standalone or with GIMP

    http://ufraw.sourceforge.net/ - ufraw
    http://www.gimp.org/ - gimp

    There is also digikam (i gave it a try but didn't like the GUI, now things has changed so I don't know if it works)

    http://www.digikam.org/ - digikam

    raw therapee

    http://rawstudio.org/ - rawstudio


    Some specific (or very early) projects are

    rawstudio

    http://rawstudio.org/ - rawstudio

    blue marine (no picture editing yet)

    http://bluemarine.tidalwave.it/ - bluemarine

    I also heard that ImageMagic got some basic RAW support

    http://www.imagemagick.org/script/index.php - imagemagic
    D70s. Ot tak, po prostu.

  4. #4

    Domyślnie

    A ktoś pracował na tych programach? Ja tylko używalem UFRAW i tak średnio wychodzą fotki.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #5

    Domyślnie

    Ja z digiKama korzystam. No efekty są ok, ale jak się chcę zdjęciem pobawić, to jednak wolę UFRawem sobie ze trzy sztuki wywołać i w GIMPie maskować, klonować, nakładać, składać... Do szybkiego robienia JPGów digiKam się nadaje.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Szczecinek
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jaka wersję digikam uzywaliście?

    Ja w Linuks Mandriva 2007 i w Digikam V.0.8.2 mogę Nef - y tylko ogladac ale przetwarzac nie.
    Co ztym można zrobić?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Asus Zobacz posta
    Jaka wersję digikam uzywaliście?

    Ja w Linuks Mandriva 2007 i w Digikam V.0.8.2 mogę Nef - y tylko ogladac ale przetwarzac nie.
    Co ztym można zrobić?
    Ja mam 0.9.0.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Szczecinek
    Posty
    15

    Domyślnie

    Gdzie znalazłeś rpm-a ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Asus Zobacz posta
    Gdzie znalazłeś rpm-a ?
    Google wie, trzeba tylko zapytać.

    http://rpmfind.net/linux/rpm2html/se...mit=Search+...

    W ostateczności zawsze są źródła
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Asus Zobacz posta
    Gdzie znalazłeś rpm-a ?
    http://rpm.pbone.net/ -tu sobie wpisz "digikam", zaznacz dystrybucję i wyszukaj -sprawdziłem i wyników jest masa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •