Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie wynajem samochodu Hiszpania

    Witam,

    mam pytanie do osób z doświadczeniem w temacie. Jakie ubezpieczenie warto wybrać, na co zwrócić uwagę w tym zakresie? W ofercie wypożyczalni aut widziałem takie opcje jak ubezpieczenie z wkładem własnym, bez wkładu własnego, z dodatkową opcją na szyby, koła i sprzęgło. Tu wszystko rozumiem. Natomiast za bardzo nie mogę rozkminić opcji jakiegoś super wypas ubezpieczenia, bo nikt nie chce się przyznać co ono obejmuje (albo ja nieudolnie czytam). Generalnie chciałbym wypożyczyć auto i nie martwić się, że jak mi je ukradną/obrabują, czy ktoś we mnie przywali, to będę musiał cokolwiek z własnej kiesy płacić. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.


    pzdr,
    M.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 30-05-2010 o 17:48 Powód: pis.
    The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph
    B. Jensen

  2. #2

    Domyślnie

    W Hiszpanii musisz uważać na włamania do samochodów. W sezonie jest to plaga, poza sezonem też się zdarza w miarę często. Zwykłe wyjście do sklepu po colę często grozi brakiem szyby i pozostawionej w środku torby (a nawet reklamówki), tak więc ubezpieczenie od utraty szyb jest wskazane. Nigdy nie ubezpieczałem niczego więcej - wulkanizacja jest tania.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritwood Zobacz posta
    W Hiszpanii musisz uważać na włamania do samochodów. W sezonie jest to plaga, poza sezonem też się zdarza w miarę często. Zwykłe wyjście do sklepu po colę często grozi brakiem szyby i pozostawionej w środku torby (a nawet reklamówki), tak więc ubezpieczenie od utraty szyb jest wskazane. Nigdy nie ubezpieczałem niczego więcej - wulkanizacja jest tania.
    Ja bym jednak upewnil sie, ze ubezpieczenie obejmuje uszkodzenia blachy i lakieru. Tego trudno uniknac, jesli jezdzisz samochodem po miastach. Np. w Hertzu dopiero pelne ubezpieczenie ("supercover") zwalnia wynajmujacego zupelnie z odpwiedzialnosci za uszkodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Anja_G ; 31-05-2010 o 11:19 Powód: lit.
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  4. #4

    Domyślnie

    w kwietniu bralem auto z Avisa i tez mi doradzano pelne ubezpieczenie. nie bralem z tej tylko przyczyny,
    ze nie mialem w planach jezdzic po wiekszych miastach (a kasa droga nie chodzi) i udalo mi sie bez szkod.

    ale jakbym planowal wjezdzanie do centrum wiekszych miast... bezwzglednie. Hiszpanie to nie sa
    najbardziej godni zaufania uczestnicy ruchu a do tego maja ulanska fantazje.

  5. #5

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa, odpukać, kradzieży auta? Wiem, że to prawie niemożliwe, ale wolę dmuchać na zimne.
    The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph
    B. Jensen

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez peque Zobacz posta
    A jak wygląda sprawa, odpukać, kradzieży auta? Wiem, że to prawie niemożliwe, ale wolę dmuchać na zimne.
    Zalezy, gdzie bedziesz bywal autem. W rejonach turystycznych, raczej znikoma szansa. Jesli bedziesz zapuszczac sie w mniej pewne rejony np. Madrytu, moze byc roznie. Statystycznie, w Hiszpanii kradnie sie duzo wiecej samochodow niz w PL, ale w praktyce nie ma sie co zbytnio tym martwic.
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •