Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie D90 Fiolet - problem

    Cześć dobrze znalem problem z kolorem Fioletowym w fotografi cyfrowej, ale to co wczoraj wyprawial moj D90 mnie dobilo. Kwiatek wyrażnie fioletowy, nie ważne co bym ustawial, wychodzil przepiekny niebieski.


    Generalnie nie przywiazywalem nigdy uwagi na te problemy, i dzisiaj zrobilem jeszcze jedno fotke, kolor produktów Milka jest wszystkim bardzo dobrze znany, oto jak widzi go Nikon.



    Napiszcie proszę czy u was tez jest tak wyrażna rożnica i jak sobie z tym radzicie.


    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    A co z balansem bieli?
    Bo wydaje mi się, że to on ma duży wpływ na ten kolor.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  3. #3

    Domyślnie

    exif niepełny.....jak wrzuciłem w lightrooma, to program oszalał....dziwne...kwiatka miałem całego czerwonego i jakieś zrypane kolory....robiłeś coś z tym? to raw był?

  4. #4

    Domyślnie

    Robilem, zaraz dam raw.


    pozdro

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Wiesz co to balans bieli? No, to na tych zdjęciach jest źle ustawiony.
    Popatrz na zdjęcia poniżej. Jedyne co z nimi zrobiłem, to zmieniłem balans bieli w Raw Therapee i odrobinę zwiększyłem jasność.



    Dużo lepiej prawda?


    Mnie i wielu innych ludzi przedstawiony problem nie dotyczy. Dlaczego? Bo używamy formatu RAW, będącego zapisem danych bezpośrednio z matrycy, któremu kolorystykę nadaje się dopiero w procesie wywoływania.

    Edit: Jak pisałem tego posta, to nie widziałem jeszcze żadnej z powyższych wypowiedzi. To tak dla jasności.
    Ostatnio edytowane przez FlameRunner ; 30-05-2010 o 11:53

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    A co z balansem bieli?
    Bo wydaje mi się, że to on ma duży wpływ na ten kolor.
    Zmienialem ale niewie sie zmieniało, odcienie niebieskiego byly bardziej wyrażne, polecam zrobić zdjecie czekoladzie Milka i zobaczysz

    Cytat Zamieszczone przez FlameRunner Zobacz posta
    Wiesz co to balans bieli? No, to na tych zdjęciach jest źle ustawiony.
    Popatrz na zdjęcia poniżej. Jedyne co z nimi zrobiłem, to zmieniłem balans bieli w Raw Therapee i odrobinę zwiększyłem jasność.



    Dużo lepiej prawda?


    Mnie i wielu innych ludzi przedstawiony problem nie dotyczy. Dlaczego? Bo używamy formatu RAW, będącego zapisem danych bezpośrednio z matrycy, któremu kolorystykę nadaje się dopiero w procesie wywoływania.

    Edit: Jak pisałem tego posta, to nie widziałem jeszcze żadnej z powyższych wypowiedzi. To tak dla jasności.
    Niestety nie jest lepiej, nadal opakowanie Milki jest niebieskie i to duzo bardziej niz oryginal, chyba ze jestem daltonistą.

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 31-05-2010 o 13:05 Powód: PROSZĘ NIE PISAĆ POSTU POD POSTEM!

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem jak wygląda opakowanie Milki. Poza tym weź poprawkę, że miałem do dyspozycji tylko nędznego JPEGa. Dalsza zmiana koloru dawała już przekłamania.
    Daj lepiej te RAWy.

  9. #9

    Domyślnie

    xan.pl

    a może monitor do pupy...?
    Ostatnio edytowane przez Antonioo ; 30-05-2010 o 12:03

  10. #10

    Domyślnie

    Zaraz dam, tylko musze sobie FTP konto zalozyc, wiem co to balans bieli i zmieniałem go intensywnie ( ale ciezko z niebieskiego zrobić fiolet zeby nie zniszczyc innych kolorow)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •