Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Kółka

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Warszawa, Natolin
    Posty
    61

    Angry Kółka

    Lubie krecic kółkami, oj lubie, ale DLACZEGO po zrobieniu zdjecia nie mozna przekrecic kółka i zmienic ustawien???

    chcialbym aby to wygladala tak:
    Tryb A, przyslona 5,6 pyk, kółeczko na 8 pyk, potem na 11 pyk itd
    lub
    Tryb S, czas 1/60 pyk, kółeczko na 1/40 pyk, potem 1/20 itd

    czy zmiana ustawien kółkiem jest mozliwa TYLKO po wcisnieciu spustu migawki do polowy! Czy ja cos zle robie???
    D80

  2. #2

    Domyślnie

    a nie masz czasem włączonego podglądu zdjęcia po jego wykonaniu ?

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Warszawa, Natolin
    Posty
    61

    Domyślnie

    mam, a to ma znaczenie? raczej nie chcialbym z niego rezygnowac...
    D80

  4. #4

    Domyślnie

    No raczej. Jeśli masz włączony podgląd zdjęcia po jego wykonaniu, to jak chcesz aby kółka obsługiwały zmiany parametrów ekspozycji podczas podglądania tegoż zdjęcia, skoro obsługują w tym czasie przewijanie zdjęć oraz zmianę podglądu innych jego parametrów? Nie uważasz że to nielogiczne?
    Ostatnio edytowane przez TristisAnima ; 28-03-2010 o 19:31
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Warszawa, Natolin
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TristisAnima Zobacz posta
    Nie uważasz że to nielogiczne?
    nie uwazam, poniewaz podglad paramertow moge sobie zmienic tzw. wybierakiem wielofunkcyjnym gora/dol
    D80

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Numenius Zobacz posta
    nie uwazam, poniewaz podglad paramertow moge sobie zmienic tzw. wybierakiem wielofunkcyjnym gora/dol

    Ale Nikon tak uważa. Chcesz przyspieszyć, wyłącz podgląd, albo przynajmniej go skróć.
    Piotr

    D90; N18-105 f/3,5-5,6; S10-20 f/3,5; N50 f1,4G

  7. #7

    Domyślnie

    No wszystko fajnie ale skoro Nikon sobie wymyślił tak, że kółkami też można to zmieniać to raczej nielogiczne wydaje się że chcesz zmieniać parametry ekspozycji kiedy kółka w tym czasie odpowiadają za coś innego. Swoją drogą dla mnie nie ma sensu w ogóle przeglądanie zdjęć i zmiana parametrów aparatu w tym samym czasie. Albo przeglądam zdjęcia albo bawię się parametrami. No ale to moja opinia. W każdym razie jedna czynność na raz, inaczej się nie da.
    D90|N35 1.8|N50 1.8|N18-70|N55-200|Pentacon 135 2.8|SB-600|MB-D80|dwa statywy i parasolka

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Warszawa, Natolin
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pietern Zobacz posta
    Ale Nikon tak uważa
    to zle uwaza, bo wyswietlanie parametrow zdjecia moge zmienic na dwa sposoby, a paramertrow trybu zadnym!

    Cytat Zamieszczone przez Pietern Zobacz posta
    wyłącz podgląd, albo przynajmniej go skróć.
    to bylby pomysl, ale 5 sekund to o wiele za dlugo

    nic to chyba wole sie pozegnac z podgladem niz kreceniem kolkami

    a swoja droga wie ktos jak to jest w Dxxx i D3...?

    z tego co pamietam z canona 40D to tam mona bylo krecic w kazdej chwili, moze sie przesiade na canona, w koncu wszyscy pro jada na canonie, hahahaha
    D80

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Warszawa, Natolin
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TristisAnima Zobacz posta
    Swoją drogą dla mnie nie ma sensu w ogóle przeglądanie zdjęć i zmiana parametrów aparatu w tym samym czasie
    masz racje, to do czego zmierzam, to zrobienie kilku zdjec zmieniajac parametry a potem obejrzenie efektow. moge to zrobic uzywajac podgladu zdjec... i chyba tak bede robil

    dzieki wszystkim za te wskazowke
    D80

  10. #10

    Domyślnie

    Nie wiem jak w 40D, ale w 30D też nie można kręcić parametrami na podglądzie, spust do połowy i wtedy dopiero...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •