Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: jaka glowica?

  1. #1

    Domyślnie jaka glowica?

    1. Bedzie uzywana z 055ProB.
    2. Ma byc perfekcyjnie stabilna przy obciazeniu: D200 + grip z 2 aku + 70-200 VR (czyli okolo 3 kg)
    3. Mocowanie aparatu na plytce.
    4. Zdecydowanie 3D, ale z jak najkrotszymi "manipulatorami",
    5. Ma byc wygodna w uzywaniu, zeby dlonie nie mdlaly od czestych zmian ustawien. Czyli najlepiej zeby miala jakies zmyslne rozwiazania zaciskow -- a nie takie; "skrec z calej sily to bedzie dobrze trzymac".
    6. W miare lekka i w cenie do 500-600 zl

    Myslalem o 460 MG Magnesium, ale martwi mnie nieco na styk maksymalna masa obciazenia no i masa wlasna. Boje sie, ze moze byc zbyt miekka.
    Zastanawiam sie takze nad 410 Junior (na przekladaniach zebatych) -- od biedy przelknalbym te cene, tylko wolalbym przeczytac najpierw opinie uzytkownikow (o 460 takze).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Ja nabylem w niedziele 322RC2 i ......... rozłożyło mnie choróbsko, więc nie dałem rady przetestować w terenie z podobnym do Twojego zestawem. Regulacja odbywa się poprzez ściśnięcie uchwytu. Plusem jest takze możliwość ustawienia jak dla prawo- tak i leworecznego "operatora" oraz montaż aparatu jak na joysticku (co przy wadze naszych sprzetow pewnie nie zda egzaminu). Jak wyzdrowieję to napiszę Ci wrażenia z terenu.

    Pozdrawiam
    Jarek
    D3, D200, D70s, SB800 masa szkieł + 2x Bowens Esprit Gemini 500 z generatorem .... i studio w Warszawie + warsztaty foto www.fotosima.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarko_wawa Zobacz posta
    Ja nabylem w niedziele 322RC2
    Uzywam podobnej (znaczy pionowej wersji joystickowej) i nie jestem zadowolony przy obciazeniu jej wspomnianym zestawem. Nawet, gdyby w tej bylo nieco lepiej, to i tak raczej nie zdecyduje sie na kule.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4

    Domyślnie

    IMHO, stawialbym na 410. Bardziej funkcjonalna.
    Potrafi byc zarowno szybka, jak i precyzyjna (teoretycznie, bo nie mialem w lapach).

    Z innej beczki: moje doswiadczenia nie sa specjalnie wielkie, ale odnioslem wrazenie, ze n.p. na wietrze, bardziej giba sie statyw (wlasnie przy tele i MF 055 tez, tylko mniej od "innych proszkow"), niz jakakolwiek sensowna glowica 3D.

    Jako uniwersalna, faktycznie wersja joystick wydaje sie byc najwygodniejsza, jednak w moim przypadku (landszaft) bardziej pasuje mi 3D (latwiejsze kadrowanie).
    Uzywam "odpowiednika" 141, lecz gdybym mial wymieniac, to tylko na cos w rodzaju 410.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  5. #5

    Domyślnie

    Posiadam i sobie chwalę, aczkolwiek nigdy jej nie podpiołem pod 70-200VR.
    Wolę monopod, lub 486RC2 z 055... kwestia gustu.

    Do 410 podpinam głównie z 105 /statyczne makro/ oraz 17-35 /HDR, długa ekspozycja, panoramy/.
    Jest to, moim zdaniem najlepsza głowica 3D, lepsza jest tylko 405 ale ta cena.
    Po zwolnieniu sprzęgłą /wewnętrzne pokrętło/, opór jest malutki, taki w sam raz,
    głowica pozycjonuje sie pomiędzy trybami zębatki, nie od razu staje idealnie tam gdzie chcemy.
    Doprecyzowujemy ruch zewnętrznym pokrętłem, duży ale odpowiedni opór i...
    i całą operację powtarzamy w dwuch kolejnych płaszczyznach

    Ad 1 i 2:
    - dokup "Podpórkę do obiektywów do długich ogniskowych 359"
    Nawet kulowa staje się wzorem stabilności.
    Ad 3:
    - Płytka 410PL jest niewygodna, duża, wymaga użycia monety do dokręcenia.
    Ad 4 i 5:
    zeby dlonie nie mdlaly od czestych zmian ustawien
    Jeżeli masz na myśli korekty, spowodowane zmianą kadru podczas fiksowania, to ta głowica jest super.
    Doprecyzowując ustawienie, niczego nie zaciskasz a kadr zostaje zabetonowany.
    Natomiast chcąc szybko zmienić kadr, zwalniając sprzęgło, trafiasz pomiędzy tryby zębatki i w następnej kolejności
    trzeba doprecyzować ustawienie /x3/.

    Do statyki i superprecyzyjnych ruchów, niezastąpiona.
    Bardzo stabilna.
    Camera Obscura, DX, FX, XXX

  6. #6

    Domyślnie

    Woldemorth, dziekuje. O taka wlasnie odpowiedz mniej wiecej mi chodzilo...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •