Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: DR w D700

  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    to je lepsze
    http://www.dxomark.com/index.php/eng...d3%29/Fujifilm
    o ile to wiarygodne teściki są, szkoda, że tam nie ma D3S

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    to je lepsze
    http://www.dxomark.com/index.php/eng...d3%29/Fujifilm
    o ile to wiarygodne teściki są, szkoda, że tam nie ma D3S
    Wiarygodne...
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    DxOmark mówi troszkę coś innego

    Zakładka Dynamic Range:

    http://www.dxomark.com/index.php/eng/Image-Quality-Database/Compare-cameras/(appareil1)/296%7C0/(appareil2)/297%7C0/(appareil3)/176%7C0/(onglet)/0/(brand)/Nikon/(brand2)/Nikon/(brand3)/Canon

    Podsumowując: krzywe D3 i D700 prawie sie pokrywają, a Canon-a 5D sporo niżej.
    Ja bardziej wierzę dxo, radzę do oceny matrycy przyglądac się tej www, a nie dprev.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  4. #14
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    heh, mam nadzieję, że zauważę dużą różnicę po przejściu z D300
    To zależny co podepniesz... Bo sample w identycznych warunkach z D300 i 17-55 i D700 i 24-70 wyglądają identycznie... I konia z rzędem temu, kto je odróżni bez exif... I nie piszcie mi o wysokich ISO...
    Ostatnio edytowane przez NBA ; 08-12-2009 o 23:09

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja bardziej wierzę dxo, radzę do oceny matrycy przyglądac się tej www, a nie dprev.
    Jedne i drugie testy wykonywane są prawidłowo - nie wiedzieć tylko dlaczego dpreview z uporem maniaka testuje DR w jpegach. Sprawa jest o tyle zabawna, że jpeg jest formatem z góry zaprojektowanym na kontrastowość ~8EV i naturalną rzeczy koleją wszyscy producenci starają się tak poprowadzić TRC profilu aparatu, by pliki jpeg z puszki wynikowo miały właśnie cóś koło tego.

  6. #16

    Domyślnie

    wiem i dlatego dprev nie polecam. Jak na 8 bitach pokazywać duże DR, skoro ostatnio producenci przeszli z 12 bitowego na 14-bitowy nef. A MF nawet 16-bit. Zresztą wystarczy poczytać wyjaśnienia na optycznych jak istotne sa niektóre niuanse dla oceny jakości matrycy. Np wyostrzanie jpg (a w końcu ono musi być jakoś fabrycznie domyslnie ustawione, w róznych body może być inaczej)
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    a od kiedy ilosc bitow np 12/14 ma zwiazek z DR?

    pzdr.
    A.

  8. #18

    Domyślnie

    No ma. Wyobraź sobie skrajność. Kilka poziomów szarości do zarejestrowania rozpiętości np 16 EV.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sejmajnejm Zobacz posta
    a od kiedy ilosc bitow np 12/14 ma zwiazek z DR?

    pzdr.
    A.
    Jeśli mamy na myśli całkowity zakres, czyli 0-MAX, to rzeczywiście, teoretycznie nie ma.

    Ma natomiast na precyzję odwzorowania odcieni. Jest tak, jak pisze Jacek, np. przy 8 bitach w danym miejscu jest totalny przepał lub sam szum, a przy większej ilości bitów może być jeszcze jakaś informacja. Najważniejsze jest i tak to co zarejestruje matryca. Od góry jest to ograniczone pojemnością podłożową fotodiody, natomiast od dołu wszelkimi szumami przy przetwarzaniu.
    Nikon.

  10. #20

    Domyślnie

    no wlasnie, nie ma zwiazku z DR tylko ma zwiazek z tonalnoscia, odwzorowaniem szczegolow

    pzdr.
    A.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •