Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: DR w D700

  1. #1

    Post DR w D700

    Witam,
    czytałem właśnie test D700 na dpreview i zdziwiła mnie informacja o niższym DR niż w przypadku konkurencji czy innych modeli nikona. W tekście nie znalazłem wytłumaczenia czym jest to spowodowane. Może ktoś ma jakieś info na ten temat?

    Nikon D700 (ISO 200) - 7.8 EV
    Sony A900 (ISO 200) - 9.4 EV
    Canon 5D (ISO 100) - 8.2 EV
    Nikon D300 (ISO 200) - 8.8 EV
    Nikon D3 (ISO 200) - 8.6 EV
    Mamiya + Sony

  2. #2

    Domyślnie

    Pomijając już inne korpusy.. to jestem ciekaw dlaczego jest różnica między D700, a D3, skoro to ta sama matryca... ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Pomijając już inne korpusy.. to jestem ciekaw dlaczego jest różnica między D700, a D3, skoro to ta sama matryca... ?
    Inny soft, inna elektronika?

    BTW, nie macie innych problemów? Kochani, róbmy zdjęcia
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #4

    Domyślnie

    hihi, wiem, że to duperele, ale tak sobie z nudów czytałem ten test (dojrzewam do D700 hihi) i to mnie faktycznie zdziwiło
    Mamiya + Sony

  5. #5

    Domyślnie

    Bo to jpg. Raw daje inne wyniki.
    Niski DR to duży kontrast w Nikonach fx.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  6. #6

    Domyślnie

    Czytajcie dokladniej te testy. Ten DR ktory oni podaja opiera sie na standardowych ustawieniach Picture Controls i dotyczy jpegow. D3 i D700 sie roznia, bo ich obrazki w JPG nieznacznie sie roznia.

    Nizej w tym samym tescie pisza, ze z RAWA wyciagneli znacznie wiecej

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    hihi, wiem, że to duperele, ale tak sobie z nudów czytałem ten test (dojrzewam do D700 hihi) i to mnie faktycznie zdziwiło
    Ło rany, ta pucha jest tak rewelacyjna, że szkoda pisać. Zdjęcia robić. To jest pierwsza pucha, która jest niemal, tfu, jest idealna! Ona jest cudna. Nie można się do niej w ogóle przyczepić. Jak ktoś to robi to na siłę...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Bo to jpg. Raw daje inne wyniki.
    Niski DR to duży kontrast w Nikonach fx.
    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    Czytajcie dokladniej te testy. Ten DR ktory oni podaja opiera sie na standardowych ustawieniach Picture Controls i dotyczy jpegow. D3 i D700 sie roznia, bo ich obrazki w JPG nieznacznie sie roznia.

    Nizej w tym samym tescie pisza, ze z RAWA wyciagneli znacznie wiecej
    wiem, że to jpg, a raw daje o wiele więcej, ale i tak mnie to zdziwiło, że nikon zdecydował się tak postąpić. Nawet testerzy napisali: "he application of a steeper tone curve means you are getting more consumer-friendly, 'punchier' out-of-cam images but also highlights are clipping a little earlier. It is a little surprising that Nikon chose to apply such a steep tone curve..."

    ale oczywiście w RAW to inna historia
    Mamiya + Sony

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Ło rany, ta pucha jest tak rewelacyjna, że szkoda pisać. Zdjęcia robić. To jest pierwsza pucha, która jest niemal, tfu, jest idealna! Ona jest cudna.
    heh, mam nadzieję, że zauważę dużą różnicę po przejściu z D300
    Mamiya + Sony

  10. #10

    Domyślnie

    DxOmark mówi troszkę coś innego

    Zakładka Dynamic Range:

    http://www.dxomark.com/index.php/eng...(brand3)/Canon

    Podsumowując: krzywe D3 i D700 prawie sie pokrywają, a Canon-a 5D sporo niżej.

    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •