100/2 - przydałoby się
50/1.2 - choc manualne ostrzenie przy tak nałej głębi sprawiało by pewnie problemy ale 1.2 to 1.2
no i te 300/4
Szukaj
~16mm z możliwością filtra
24mm/1.4
24mm Tilt-Shiift
50mm/1.2
80mm Tilt-Shift
100mm/2 Macro
135mm/1.8
200mm Macro
200mm/2
300mm/2.8
100/2 - przydałoby się
50/1.2 - choc manualne ostrzenie przy tak nałej głębi sprawiało by pewnie problemy ale 1.2 to 1.2
no i te 300/4
-> puszka, kilka słoików i błyskotka......
mibartek - no właśniei fajnie by było jak by tańsze były tak jak stosunek np Samyang vs Peleng
światło nie musi być wyżyłowane w kosmos - ładny bokeh a światło to 4.0 albo nawet 5.6 ostre od pełnej dziury może być - często człowiek w takich tematach posiłkuje się i tak statywem
![]()
Dawniej system N - obecnie L(M) + F
Licze na to że uda im się poprawić 14mm a z listy pobożnych życzeń to 28mm 1,4.
D200 | FM3a | C645
Tokina 17mm/3,5
No i kilka szkieł 20mm też jest szeroko pod FF. Nikkory 2.8; 3;5. Arsaty/Miry. Tamron/Sigma 17-35 ludzie są zadowoleni.
Wszystko chyba poniżej lub niedużo ponad 1tys zł.
Myślę, że nadzieja Samyanga jest jak czegoś a) nie ma b) jest, ale bardzo drogie.
Nawet mimo, że mam ochotę na takie szkło, to co do ewentualnego sukcesu szkła macro mam wątpliwości.
Poza tym Samyang to nie tylko bagnet Nikona - trzeba pomyśleć też całościowo.
i tutaj kolejny raz wydaje mi się, że szkło 24/1.4 + szkła tilt/shift mogłyby być strzałem w dziesiątkę. Te szkła kosztują w każdym systemie (jeżeli w ogóle są) krocie. Nikkor jak raczy wypuścić to da pewnie cenę ze 7tys.
Za Nikkora 24/2 trzeba dać koło 1,5tys zł. A i tak optycznie podobno wielkiego szału nie ma.
Na Samyanga 24/1.4 w jakości i cenie 85/1.4 mógłbym nawet dzisiaj zaliczkę wpłacić.
Co do T/S to tylko właśnie nie wiem ile osób potrzebuje tilta/shift....
D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5
skoro 35 1.4 będzie i 14mm tez będzie to:
24mm i 85mm tilt/shift
makro 200mm nawet 5.6
Jeśli 24 z ruchomą osią optyczną, to shift wystarczy, ale tak z 11-12 mm.
Tilt ORAZ shift (lub od biedy sam shift) mile widziany będzie w obiektywie MACRO o ogniskowej w zakresie 60-100mm.
Oba szkła mogą być ciemne, f/4 w zupełności wystarczy, bo i tak pracować będą pewnie w okilicach f/8, f/16
Nikoniarz-majsterkowicz
Ostatnio edytowane przez mibartek ; 02-12-2009 o 23:23
D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5
Coś w stylu 20-35, ewentualnie 17-35 1.4 pod FF... Ehs..
mibartek ma rację, że to powinno być coś, co w innych systemach jest cholernie drogie, zatem np. 600 f/4
a tak na serio to mi przychodzą do głowy:
1. szerokie jasne stałki - 20, 24, 35 1.4
2. T/S chociaż tutaj moim zdaniem popyt jest znacznie mniejszy niż w punkcie 1.
3. dłuższe makro, typu 200mm
a może coś super unikalnego typu MP-E 65mm:P
tak czy inaczej ja obstawiam (poza 35 1.4 o którym się głośno już mówi), że kolejne będzie jakieś T/S
Mamiya + Sony
ja byłbym za makro 100,lub coś dłuższego z dobrym światłem i oczywiście w rozsądnej cenie![]()
Piękno widzianego obrazu tkwi w zmysłach,
które wyostrzają się patrząc przez obiektyw...
( nie moje ale ma coś w sobie)
Skontaktuj się z nami