Close

Zobacz wyniki ankiety: Jaki obiektyw Samynaga ZAKUPIŁBYŚ najchętniej?

Głosujących
129. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • ~16mm z możliwością filtra

    25 19,38%
  • 24mm/1.4

    55 42,64%
  • 24mm Tilt-Shiift

    22 17,05%
  • 50mm/1.2

    22 17,05%
  • 80mm Tilt-Shift

    13 10,08%
  • 100mm/2 Macro

    27 20,93%
  • 135mm/1.8

    25 19,38%
  • 200mm Macro

    11 8,53%
  • 200mm/2

    11 8,53%
  • 300mm/2.8

    21 16,28%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 152
  1. #41

    Domyślnie

    100/2 - przydałoby się
    50/1.2 - choc manualne ostrzenie przy tak nałej głębi sprawiało by pewnie problemy ale 1.2 to 1.2
    no i te 300/4
    -> puszka, kilka słoików i błyskotka......

  2. #42

    Domyślnie

    mibartek - no właśnie i fajnie by było jak by tańsze były tak jak stosunek np Samyang vs Peleng światło nie musi być wyżyłowane w kosmos - ładny bokeh a światło to 4.0 albo nawet 5.6 ostre od pełnej dziury może być - często człowiek w takich tematach posiłkuje się i tak statywem
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #43

    Domyślnie

    Licze na to że uda im się poprawić 14mm a z listy pobożnych życzeń to 28mm 1,4.
    D200 | FM3a | C645

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kh29228 Zobacz posta
    jest oczywiście fajna tokina 12-24, super sigma 10-20 ale wszystko na DX. jak Samyang zrobił szeroko na FX, to cokina nie da rady założyć. ja bym chciał szeroko na FX z możliwością cokinowania
    Tokina 17mm/3,5
    No i kilka szkieł 20mm też jest szeroko pod FF. Nikkory 2.8; 3;5. Arsaty/Miry. Tamron/Sigma 17-35 ludzie są zadowoleni.
    Wszystko chyba poniżej lub niedużo ponad 1tys zł.

    Myślę, że nadzieja Samyanga jest jak czegoś a) nie ma b) jest, ale bardzo drogie.
    Nawet mimo, że mam ochotę na takie szkło, to co do ewentualnego sukcesu szkła macro mam wątpliwości.

    Poza tym Samyang to nie tylko bagnet Nikona - trzeba pomyśleć też całościowo.
    i tutaj kolejny raz wydaje mi się, że szkło 24/1.4 + szkła tilt/shift mogłyby być strzałem w dziesiątkę. Te szkła kosztują w każdym systemie (jeżeli w ogóle są) krocie. Nikkor jak raczy wypuścić to da pewnie cenę ze 7tys.
    Za Nikkora 24/2 trzeba dać koło 1,5tys zł. A i tak optycznie podobno wielkiego szału nie ma.
    Na Samyanga 24/1.4 w jakości i cenie 85/1.4 mógłbym nawet dzisiaj zaliczkę wpłacić.

    Co do T/S to tylko właśnie nie wiem ile osób potrzebuje tilta/shift....
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  5. #45

    Domyślnie

    skoro 35 1.4 będzie i 14mm tez będzie to:

    24mm i 85mm tilt/shift
    makro 200mm nawet 5.6

  6. #46

    Domyślnie

    Jeśli 24 z ruchomą osią optyczną, to shift wystarczy, ale tak z 11-12 mm.
    Tilt ORAZ shift (lub od biedy sam shift) mile widziany będzie w obiektywie MACRO o ogniskowej w zakresie 60-100mm.
    Oba szkła mogą być ciemne, f/4 w zupełności wystarczy, bo i tak pracować będą pewnie w okilicach f/8, f/16
    Nikoniarz-majsterkowicz

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    Jeśli 24 z ruchomą osią optyczną, to shift wystarczy, ale tak z 11-12 mm.
    Tilt ORAZ shift (lub od biedy sam shift) mile widziany będzie w obiektywie MACRO o ogniskowej w zakresie 60-100mm.
    Oba szkła mogą być ciemne, f/4 w zupełności wystarczy, bo i tak pracować będą pewnie w okilicach f/8, f/16
    Na dobrą sprawę mogą skopiować Nikkory PC-E i po klopocie

    Ja bym jeszcze kopię Canona 17mm Tilt/Shift chętnie przygarnął. Do DX-a architektura i krajobraz - marzenie.
    edit : uuuu. jakoś nigdy się nie przypatrywałem - Canon ma wypukły pierwszy element - odpada
    Ostatnio edytowane przez mibartek ; 02-12-2009 o 23:23
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  8. #48
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 749

    Domyślnie

    Coś w stylu 20-35, ewentualnie 17-35 1.4 pod FF... Ehs..

  9. #49

    Domyślnie

    mibartek ma rację, że to powinno być coś, co w innych systemach jest cholernie drogie, zatem np. 600 f/4

    a tak na serio to mi przychodzą do głowy:
    1. szerokie jasne stałki - 20, 24, 35 1.4
    2. T/S chociaż tutaj moim zdaniem popyt jest znacznie mniejszy niż w punkcie 1.
    3. dłuższe makro, typu 200mm

    a może coś super unikalnego typu MP-E 65mm:P

    tak czy inaczej ja obstawiam (poza 35 1.4 o którym się głośno już mówi), że kolejne będzie jakieś T/S
    Mamiya + Sony

  10. #50
    Oszczędny w słowach Awatar eldarek
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    okolice Sandomierza
    Posty
    97

    Domyślnie

    ja byłbym za makro 100,lub coś dłuższego z dobrym światłem i oczywiście w rozsądnej cenie
    Piękno widzianego obrazu tkwi w zmysłach,
    które wyostrzają się patrząc przez obiektyw...
    ( nie moje ale ma coś w sobie)

Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •