Close

Zobacz wyniki ankiety: Jaki obiektyw Samynaga ZAKUPIŁBYŚ najchętniej?

Głosujących
129. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • ~16mm z możliwością filtra

    25 19,38%
  • 24mm/1.4

    55 42,64%
  • 24mm Tilt-Shiift

    22 17,05%
  • 50mm/1.2

    22 17,05%
  • 80mm Tilt-Shift

    13 10,08%
  • 100mm/2 Macro

    27 20,93%
  • 135mm/1.8

    25 19,38%
  • 200mm Macro

    11 8,53%
  • 200mm/2

    11 8,53%
  • 300mm/2.8

    21 16,28%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 4 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 152
  1. #31

    Domyślnie

    a ja bym kupił 85/1.4 gdyby tylko miał JAKIKOLWIEK af. zawsze można przełączyć sobie na MF i po kłopocie ze słąbym silnikiem.
    pozostaje kwestia tylko czy optyka się nie pogorszy przy dodaniu jakiegoś af w środku

  2. #32

    Domyślnie

    Tylko pierścień ostrzenia w manualnych szkłach działa dużo precyzyjniej, niż w szkłach AF.
    No i cena, cena....w cene wliczony byłby patent/licencja na moduł + koszt samego napędu.

    Kolega Gamling juz kiedyś o tym wspominał.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  3. #33

    Domyślnie

    może coś dorzucę od siebie, jeśli mówimy o stałkach to coś w rodzaju 100/f2 lub 135/2 a najchętniej zobaczyłbym jakiegoś zoooma, może być manual coś w rodzaju 24-70 f2.8 lub 35-80 f2 w każdym razie, jak cookolwiek z tej petycji wyprodukują to też pewnie kupię i będę zadowolony. pozdrawiam
    http://tj-photographer.blogspot.com

    Nikon D80 + F4,Mamiya C330, Chinon CP9-AF, Minolta Maxxum 7000, kupa szkieł +kupa gratów

  4. #34

    Domyślnie

    Dodanie AF to najgrsze, co Samyang może zrobić. Lepiej by był producentem taniej dobrej optyki manualnej, niż kolejnym graczem w lidze producentów optyki AF. Po AF przyszedłby plastik, po plastiku oszczędnościowe układy optyczne i inna tandeta i czar Samyanga pryśnie jak bańka mydlana. Tylko i wyłącznie DOBRA optyka MF.....
    Nikoniarz-majsterkowicz

  5. #35

    Domyślnie

    no a ja w sumie chciałbym jeszcze trzy szkiełka:
    24/1.8
    50/1.2
    135/1.8
    Naucz się czytać

  6. #36

    Domyślnie

    heh

    no widzę że odzew jest
    a ja się bałem że mnie zjedziecie

    Tak może spróbuję "uporządkować" dotychczasowe pomysły :

    - ~16mm z możliwością filtra
    - 24/1.4
    - 24 Tilt-Shift
    - 35/1.4 (tylko to podobno już jest w projektach)
    - 50/1.2 - 1.4
    - 80mm Tilt-shift macro
    - 100/2 Macro
    - 135/1.8
    - 200 Macro
    - 300/2.8 - 4

    jak coś ominąłem to pisać

    i pozwolę sobie jeszcze na mały komentarz z mojej strony

    Za kolegą emgieb

    Cytat Zamieszczone przez emgieb Zobacz posta
    Mysle, ze przydaloby sie szklo, ktore ciezko znalezc wsrod Nikkorow.
    Nikkor 135/2 MF wisi od jakiegoś czasu na allegro i chętnych nie ma. A cena taka sama jak nawet nie niższa od prawdopodobnej ceny nowego Samyanga.

    30/1.4 to już powiedziane kilka razy jest w fazie projektowania.

    mam też mieszane uczucia co do 50tki.
    50/1.8 Nikkora jest tanie jak barszcz. 50/1.4D też jakieś super drogie nie jest - a mamy af. Manualnych 50tek Nikkora mamy też przekrój na allegro itp. No chyba, że powalałby plastyką jak Noct, chociaż ja osobiście i tak bym nie kupił.

    I nie wiem czy manualne 300mm miałoby takie wzięcie.

    Chyba pojawił się głos o coś szerokiego do DX do krajobrazów - Tutaj Sigma 10-20 i Tokina 12-24 używane nie kosztują też jakoś wiele, a do krajobrazów nadają się super.

    Bardzo dobrym pomysłem wydają mi się szkła tilt/shif - od Nikona kosztują krocie, a AF i tak nie mają

    Ale będzie uczciwe głosowanie i będzie wiadomo co najlepiej trafia w potrzeby

    Ja na ten moment chyba bym 24/1.4 jednak najchętniej widział.

    pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  7. #37

    Domyślnie

    Skoro będzie 35/1.4 (mam nadzieję że 1.4 bo jak będzie np f2 to ja wysiadam) ale dobre by było np 24/1.4 faktycznie nawet 24/1.8 miało by dużą rację bytu - obecne 24/2.8 nie jest jakieś miażdżące a jednak nawet 1.8 a 2.8 to różnica jest

    50mm nie ma sensu tak jak napisano powyżej, ze 135 to samo - jest na allegro i nikt nie chce Nikkora to kto kupi Samyanga... 300, 400, 500 itd też bez sensu - obecnie Samyang ma tele ale słabe - natomiast wiele ludzi jęczy na ostrzenie ręczne przy 85/1.4 to co dopiero będzie przy 500mm? Na allegro często są manualne Nikkory 300/2.8 i nikt tego nie chce kupować... bo po prostu to są szkła do szybkich tematów jak np sport (czy ew do przyrody ale tam też szybkości często potrzeba)...

    Szeroki kąt też nie ma racji bytu - S 10-20 jest tania i doskonała - do wyrwania spokojnie za 1,5k zł a oferuje bardzo ale to bardzo dużo - do tego będzie niedługo Samyang 14mm więc po co robić kolejny szeroki kąt... chyba że faktycznie szeroki pod FX z mocowaniem filtrów ale to ma rację bytu tylko jeśli to będzie żyletka

    Za to uważam że ŚWIETNY krok to były by szkła tilt/shift - a nawet sam shift - do architektury jak znalazł wiadomo że z tiltem lepiej ale pytanie jak jedno + drugie podniesie cenę bo jak wyjdzie 2,5-3k to kupię Nikkora natomiast coś a'la PC-E 24/3.5 czy 85/2.8 było by genialne za małe pieniądze - to jest doskonała nisza na rynku gdzie prawie nic nie ma jako alternatywy

    i jeszcze jedno bym w tej petycji dopisał - żeby w bebechach dali solidniejsze materiały tak żeby luzów nie łapały pod 2 miesiącach - bardzo chętnie dopłacił bym za to np 100zł i faktycznie - optyka zdecydowanie MF - AF niepotrzebnie podniesie cenę a niekoniecznie jakość
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  8. #38

    Domyślnie

    24 ze światłem 1,4 a jeśli to koncert życzeń to nawet 1,2 w cenie do 1500

  9. #39

    Domyślnie

    jest oczywiście fajna tokina 12-24, super sigma 10-20 ale wszystko na DX. jak Samyang zrobił szeroko na FX, to cokina nie da rady założyć. ja bym chciał szeroko na FX z możliwością cokinowania
    Mamiya + Sony

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Za to uważam że ŚWIETNY krok to były by szkła tilt/shift - a nawet sam shift - do architektury jak znalazł wiadomo że z tiltem lepiej ale pytanie jak jedno + drugie podniesie cenę bo jak wyjdzie 2,5-3k to kupię Nikkora natomiast coś a'la PC-E 24/3.5 czy 85/2.8 było by genialne za małe pieniądze - to jest doskonała nisza na rynku gdzie prawie nic nie ma jako alternatywy
    no są Arsaty Tilt/Shift chyba 3 ogniskowe. 24; 35 i 85mm - po chyba 1600 - 1800 zł na nasze.
    Tylko z dostępnością jest problem + standardowy problem wszystkich chyba Arsatów - zafarb.
    Taki Samyang to mógłby być hit
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

Strona 4 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •