a ja bym kupił 85/1.4 gdyby tylko miał JAKIKOLWIEK af. zawsze można przełączyć sobie na MF i po kłopocie ze słąbym silnikiem.
pozostaje kwestia tylko czy optyka się nie pogorszy przy dodaniu jakiegoś af w środku
Szukaj
~16mm z możliwością filtra
24mm/1.4
24mm Tilt-Shiift
50mm/1.2
80mm Tilt-Shift
100mm/2 Macro
135mm/1.8
200mm Macro
200mm/2
300mm/2.8
a ja bym kupił 85/1.4 gdyby tylko miał JAKIKOLWIEK af. zawsze można przełączyć sobie na MF i po kłopocie ze słąbym silnikiem.
pozostaje kwestia tylko czy optyka się nie pogorszy przy dodaniu jakiegoś af w środku
Tylko pierścień ostrzenia w manualnych szkłach działa dużo precyzyjniej, niż w szkłach AF.
No i cena, cena....w cene wliczony byłby patent/licencja na moduł + koszt samego napędu.
Kolega Gamling juz kiedyś o tym wspominał.
może coś dorzucę od siebie, jeśli mówimy o stałkach to coś w rodzaju 100/f2 lub 135/2 a najchętniej zobaczyłbym jakiegoś zoooma, może być manual coś w rodzaju 24-70 f2.8 lub 35-80 f2 w każdym razie, jak cookolwiek z tej petycji wyprodukują to też pewnie kupię i będę zadowolony. pozdrawiam
http://tj-photographer.blogspot.com
Nikon D80 + F4,Mamiya C330, Chinon CP9-AF, Minolta Maxxum 7000, kupa szkieł +kupa gratów
Dodanie AF to najgrsze, co Samyang może zrobić. Lepiej by był producentem taniej dobrej optyki manualnej, niż kolejnym graczem w lidze producentów optyki AF. Po AF przyszedłby plastik, po plastiku oszczędnościowe układy optyczne i inna tandeta i czar Samyanga pryśnie jak bańka mydlana. Tylko i wyłącznie DOBRA optyka MF.....
Nikoniarz-majsterkowicz
no a ja w sumie chciałbym jeszcze trzy szkiełka:
24/1.8
50/1.2
135/1.8
Naucz się czytać
heh
no widzę że odzew jest
a ja się bałem że mnie zjedziecie
Tak może spróbuję "uporządkować" dotychczasowe pomysły :
- ~16mm z możliwością filtra
- 24/1.4
- 24 Tilt-Shift
- 35/1.4 (tylko to podobno już jest w projektach)
- 50/1.2 - 1.4
- 80mm Tilt-shift macro
- 100/2 Macro
- 135/1.8
- 200 Macro
- 300/2.8 - 4
jak coś ominąłem to pisać
i pozwolę sobie jeszcze na mały komentarz z mojej strony
Za kolegą emgieb
Nikkor 135/2 MF wisi od jakiegoś czasu na allegro i chętnych nie ma. A cena taka sama jak nawet nie niższa od prawdopodobnej ceny nowego Samyanga.
30/1.4 to już powiedziane kilka razy jest w fazie projektowania.
mam też mieszane uczucia co do 50tki.
50/1.8 Nikkora jest tanie jak barszcz. 50/1.4D też jakieś super drogie nie jest - a mamy af. Manualnych 50tek Nikkora mamy też przekrój na allegro itp. No chyba, że powalałby plastyką jak Noct, chociaż ja osobiście i tak bym nie kupił.
I nie wiem czy manualne 300mm miałoby takie wzięcie.
Chyba pojawił się głos o coś szerokiego do DX do krajobrazów - Tutaj Sigma 10-20 i Tokina 12-24 używane nie kosztują też jakoś wiele, a do krajobrazów nadają się super.
Bardzo dobrym pomysłem wydają mi się szkła tilt/shif - od Nikona kosztują krocie, a AF i tak nie mają
Ale będzie uczciwe głosowanie i będzie wiadomo co najlepiej trafia w potrzeby
Ja na ten moment chyba bym 24/1.4 jednak najchętniej widział.
pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji![]()
D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5
Skoro będzie 35/1.4 (mam nadzieję że 1.4 bo jak będzie np f2 to ja wysiadam) ale dobre by było np 24/1.4 faktycznie nawet 24/1.8 miało by dużą rację bytu - obecne 24/2.8 nie jest jakieś miażdżące a jednak nawet 1.8 a 2.8 to różnica jest
50mm nie ma sensu tak jak napisano powyżej, ze 135 to samo - jest na allegro i nikt nie chce Nikkora to kto kupi Samyanga...300, 400, 500 itd też bez sensu - obecnie Samyang ma tele ale słabe - natomiast wiele ludzi jęczy na ostrzenie ręczne przy 85/1.4 to co dopiero będzie przy 500mm? Na allegro często są manualne Nikkory 300/2.8 i nikt tego nie chce kupować... bo po prostu to są szkła do szybkich tematów jak np sport (czy ew do przyrody ale tam też szybkości często potrzeba)...
Szeroki kąt też nie ma racji bytu - S 10-20 jest tania i doskonała - do wyrwania spokojnie za 1,5k zł a oferuje bardzo ale to bardzo dużo - do tego będzie niedługo Samyang 14mm więc po co robić kolejny szeroki kąt...chyba że faktycznie szeroki pod FX z mocowaniem filtrów ale to ma rację bytu tylko jeśli to będzie żyletka
Za to uważam że ŚWIETNY krok to były by szkła tilt/shift - a nawet sam shift - do architektury jak znalazłwiadomo że z tiltem lepiej ale pytanie jak jedno + drugie podniesie cenę bo jak wyjdzie 2,5-3k to kupię Nikkora
natomiast coś a'la PC-E 24/3.5 czy 85/2.8 było by genialne za małe pieniądze - to jest doskonała nisza na rynku gdzie prawie nic nie ma jako alternatywy
i jeszcze jedno bym w tej petycji dopisał - żeby w bebechach dali solidniejsze materiały tak żeby luzów nie łapały pod 2 miesiącach - bardzo chętnie dopłacił bym za to np 100złi faktycznie - optyka zdecydowanie MF - AF niepotrzebnie podniesie cenę a niekoniecznie jakość
![]()
Dawniej system N - obecnie L(M) + F
24 ze światłem 1,4 a jeśli to koncert życzeń to nawet 1,2 w cenie do 1500![]()
jest oczywiście fajna tokina 12-24, super sigma 10-20 ale wszystko na DX. jak Samyang zrobił szeroko na FX, to cokina nie da rady założyć. ja bym chciał szeroko na FX z możliwością cokinowania![]()
Mamiya + Sony
D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5
Skontaktuj się z nami