Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D90-mapowanie pikseli

    Witam
    Kupiłem D90 porobiłem parę zdjęć i po zgraniu na komputer okazało się że w lewym górnym rogu każdego zdjęcia na ciemnym tle błyszczy czerwony punkcik . Oddałem aparat do sklepu do naprawy i dzisiaj go odebrałem z adnotacją servisu Nikona - wykonano mapowanie pikseli wg specyfikacji producenta. Czy ten zabieg zapewni że w przyszłości nie będę miał takiej samej usterki i czy matryca jest w pełni sprawna. Kupując taki aparat nie spodziewałem się że po paru dniach użytkowania będę go oddawał do naprawy. Wcześniej miałem D70s i żałuje że mnie pokusiło i wymieniłem na D90 , nie miałem z nim żadnych problemów , lepiej leżał w ręce był większy i solidniej wykonany.
    Proszę o wytłumaczenie mojego problemu.
    Pozdrawiam
    D90 , Nikkor 17-55mm f/2,8 DX , Tamron SP AF 90 mm f/2,8 Di Macro , Sigma 70-200 mm f/2,8 Ex APO DG HSM , SB600 , Z Fc , Nikkor 16-50 mm f/3,5-6,3 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Hot/bad pixele w D90 to normalne, i nie zawracaj sobie tym glowy. Mapowanie to 'uzupelnianie' wadliwego pixela wartoscia odczytana z pixela obok. Nie gwarantuje to, ze w przyszlosci nic nowego sie nie pojawi.
    D90 + słoik po Kieleckim

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BodzioBB Zobacz posta
    Czy ten zabieg zapewni że w przyszłości nie będę miał takiej samej usterki i czy matryca jest w pełni sprawna.
    Może wystąpić i nie jest w 100% sprawna.

    Cytat Zamieszczone przez BodzioBB Zobacz posta
    Kupując taki aparat nie spodziewałem się że po paru dniach użytkowania będę go oddawał do naprawy.
    Jak to się nazywa, psychoza? To można wyleczyć

    Cytat Zamieszczone przez BodzioBB Zobacz posta
    Wcześniej miałem D70s i żałuje że mnie pokusiło i wymieniłem na D90
    Ja też żałuję.

    Cytat Zamieszczone przez BodzioBB Zobacz posta
    nie miałem z nim żadnych problemów , lepiej leżał w ręce był większy i solidniej wykonany.
    A testowałeś D70s?

    Cytat Zamieszczone przez BodzioBB Zobacz posta
    Proszę o wytłumaczenie mojego problemu.
    Nie chcę być niegrzeczny.




    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=121822
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=120384
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #4

    Domyślnie

    kupiłem D300s i od razu na pierwszej fotce zaświecił hot pixel........ W tej chwili matryce mam zmapowaną i problemu już nie ma. Radzę jednak sprawdzić czy hot pixel nie występuję mimo mapowania na filmach przy ustawieniu niskiej rozdzielczości np 640 x 424 bo w moim przypadku tak jest i w serwisie powiedziano mi że nie da się z tym nić zrobić... na szczęście w HD go nie widać.......

    Jakiś czas temu miałem D60. 2 hoty wystąpiły w przeciągu 800 klatek. Po mapowaniu przekroczyłem na liczniku 7000 klatek i już się nic nie pojawiło...........

    Z tego co piszą tu zawodowcy w tym temacie to cytat: "Hoty były....są..... i będą" oby tylko jak najmniej i jak najrzadziej świeciły.....

    Pozdrawiam
    | Nikon | D4 | D800 | N.16 f2.8 fisheye | N.24 f1.4 | N.24-70 f2.8 | N.58 f1.4 | N.70-200 f2.8 VRII | SB600 | SB900 | SB910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •