Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Panasonic Lumix DMC-FZ28

    Moja znajoma szuka apratu. Najlepiej jakis kompakt, do ceny 1000 zł. Przegladałam allegro i znalazłam Panasonica Lumix DMC-FZ28, ktorego specyfikacje dosc mi sie spodobały. Chodzi o to zeby aparacik był zblizony do mozliwosci lustrzanki, tzn. mozliwy RAW, ISO w zakresie 100-1000, migawka mniejwiecej 1/2000 do kilku sekund. To sa chyba najwazniejsze cechy. Bo w sumie ten lumix mi sie widzi, ale ja poza nikona nigdy nie wychodziłam, wiec nie wiem na co jeszcze moge patrzec. JAkie sa opinie ogolne o tym aparacie?
    Fotografia prasowa, sportowa, reportaże.
    http://press-shots.blogspot.com/
    Nikon D500, D300s, D80, F65, T 70-300, T 17-50 f/2.8, N 50 f/1.8, S10-20, SB 900, YN 587

  2. #2

    Domyślnie

    Mam ten aparat. Byłem bardzo zaskoczony jakością zdjęć! Kupiłem go z myślą o makro - bardzo dobrze współgra z raynoxem dcr 250. A powiem Ci, że długo szukałem kompaktu z pełnym manualem w korzystnej cenie i wybór padł na niego. Bardzo dobry strzał...
    Generalnie to Nikonek...

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm... Jakieś półtora roku temu też szukałem tej klasy aparatu. W moim przypadku padło na Fuji S9600 - i bardzo mogę Ci ten aparat polecić Teraz jak przesiadłem się na Nikona, Fuji u mnie zdecydowanie zostaje
    I polecam go nie tylko "bo mam", ale... poczytaj sobie o nim na necie - zobaczysz dlaczego

    TUTAJ masz jego specyfikację, a TUTAJ możesz zobaczyć mniej więcej co ten "maluch" potrafi.

    Natomiast nie wiem czy to istotne - ale jest już nie do dostania jako nowy, jedynie używki. Ale tu w końcu nie ma klepania lustrem, na allegro można w bdb stanie je dostać, mieszcząc się jak najbardziej w budżecie
    Polecam zainteresowanie się tym modelem

    Zresztą - jako że obecnie uczę się "nowej zabawki", gdybyś chciała na potestowanie go mógłbym podrzucić (jako forumowicz "zza miedzy") - ale to już PM poproszę w razie zainteresowania
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

  4. #4

    Domyślnie

    FZ-28 nie miałem, ale miałem FZ-18 i możliwość używania jakiś czas FZ-8
    generalnie na trybie M uczyłem się podstaw i chyba nieźle poszło dobrze go wspominam (FZ-1 megazoom bardziej marketing niż rzeczywiscie coś użytecznego, ale daje radę...
    tak czy inaczej Kolega dał przykład z Fuji i "niestety" (nie wiem czemu niestety xD), ale wg mnie będzie to lepszy wybór
    nówki FZ-28 bym nie brał, ale FZ-8/FZ-18 używaną... czemu by nie ?
    D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  5. #5

    Domyślnie

    Jakos nie mam przekonaania do Fuji...
    Zastanawiam sie czemu nie kupowac FZ 28 nowego? Tyle ze to ma byc prezent na gwiazdke, wiec uzywka nie wchodzi w rachube.
    Fotografia prasowa, sportowa, reportaże.
    http://press-shots.blogspot.com/
    Nikon D500, D300s, D80, F65, T 70-300, T 17-50 f/2.8, N 50 f/1.8, S10-20, SB 900, YN 587

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też nie miałem przekonania...

    Ale za tą cenę, RAW'ow, manualnego pierścieniowego zoom'u i ostrzenia, gorącej stopki, pełnego PASM z blokadą ekspozycji włącznie, bardzo przyzwoitej jakości obiektywu z 2,8 na 28mm, matrycy Super CCD 1/1,6", czasu migawki od 1/4000 po 30s/Bulb'a. wizjera i uchylnego ekranu LCD, korekty ekspozycji czy bracketingu wyciągniętego na korpus, itd - za tą cenę gdziekolwiek indziej będzie bardzo ciężko znaleźć.

    Ale oczywiście to Twój wybór - i udanego zakupu życzę!
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Katrina Zobacz posta
    Jakos nie mam przekonaania do Fuji...
    Zastanawiam sie czemu nie kupowac FZ 28 nowego? Tyle ze to ma byc prezent na gwiazdke, wiec uzywka nie wchodzi w rachube.
    Marketing, promocja produktu robi swoje - powoduje, że chcesz go mieć
    Osobiście nie widziałem w swoim życiu reklamy aparatu Fuji o_O (pomijając może gdzieś kiedyś w pracie specjalistycznej).
    Jednak jeśli prezent na gwiazdkę... hmm w Media Markcie widziałem niedawno FZ-8 i FZ-18... ale skoro jest już na dobre FZ-28, zapewne wycofali poprzedników ;/
    Fuji nówki nie kupisz, więc masz już odpowiedź chyba...
    D850 | D700 | Z6 III | Z5 II | Zfc | N20/1,8G ED | N35/1,8G ED | N28-300VR | N70-200/2,8E FL VR | N200-500/5,6E VR | N400/2,8E FL VR | N600/4E FL VR | TC x1,4 III | TCx2,0 III | Z12-28 PZ VR | Z16-50 VR | Z17-28 | Z24/1,7 | Z28/2,8 | Z40/2 | Z24-200VR | Z105/2,8VR | Z180-600VR | FTZ II | SB-300 | SB-700 | SB-910 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  8. #8

    Domyślnie

    Ja musiałem na aparat mieć fakturę vat, gdyby tak nie było brałbym także F9600, oczywiście gdyby cena nówki była podobna do FZ28 (co jest oczywiście aktualnie nie możliwe ) . Co to FZ28 trzeba wiedzieć z jakimi ograniczeniami należy się liczyć, biorąc go. Ja jestem zadowolony, bo do ceny, za jaką kupiłem nówkę - czyli 1199 zł, nie znalazłem nic lepszego - oczywiście biorąc pod uwagę moje wymagania (jednym z nich był długi zoom i gwint w obiektywnie do dokręcania akcesoriów)
    Generalnie to Nikonek...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •