Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie czerwone oczy nikon d70s

    witam
    Niedawno zrobiłem kilkadziesiat fotek dzieciakom w przedszkolu.
    Na wiekszosci fotek dzieci maja czerwone oczy.Fakt nie uzywałem redukcji czerwonych oczu.Zdjecia były robione z wbudowaną lampą.
    Co moze byc przyczyna tak fatalnych fotek?
    Wszystkie zdjęcia były robione na priorytecie przysłony ok.5,6
    Poprzednio robiłem fotki olympusem 8080 i chyba zadne nie wyszło z czerwonymi oczami -takze nie stosowałem redukcji
    Czyzby nikon nie przywiazywał wagi do jakosci lampy wbudowanej??
    D70s+18-70 KIT+ Lowepro nova2

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety - wbudowana lampa pozostawia wiele do życzenia. Czerwone oczy nie wychodzą, jeśli w pomieszczeniu jest w miarę jasno. Jeżeli błysk jest silny, to czerwone oczy wychodzą bardzo często - redukcja pomaga, ale za to przeszkadza przy robieniu zdjęć...
    Prawdziwą radość z robienia zdjęć z lampą, będziesz miał dopiero po zakupie zewnętrznej - to jak przeskok z kompaktu na lustrzankę, jeśli chodzi o plastykę, naświetlenie, a także czerwone oczy.
    Proponuję zbierać kasę...
    Osobiście wolałem ISO 1600, niż zdjęcia z wbudowaną lampą.
    D850 | D5300| D780 | N80 | S 24-105/4 | N18-140 3,5-5,6 | N28-105 3,5-4,5 | N 50 1,4D | N 85 1,8G | T 17-35 2,8-4 | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


  3. #3

    Domyślnie To nie jakość

    Czerwone oczy wyjdą zawsze, gdy aparat złapie światło odbite od dna oka.

    "Redukcja" tylko błyska delikwentowi w oko, żeby zmniejszyć średnicę źrenicy i tym samym zmniejszyć otwór, przez który to odbite swiatło wpada i wypada...

    Im bliżej lampa jest osi obiektywu, tym większa szansa na demoniczne oczy. Jakość nie ma z tym nic wspólnego.
    Trzeba kupić osobną lampę z ruchomą głowicą.

    Ja też ostatnio zrobiłem zdjęcia w szkole i też czeka mnie praca w fotoszopie...

    Paweł
    Fiat Lux

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brzezior Zobacz posta
    Niestety - wbudowana lampa pozostawia wiele do życzenia. Czerwone oczy nie wychodzą, jeśli w pomieszczeniu jest w miarę jasno. Jeżeli błysk jest silny, to czerwone oczy wychodzą bardzo często - redukcja pomaga, ale za to przeszkadza przy robieniu zdjęć...
    Prawdziwą radość z robienia zdjęć z lampą, będziesz miał dopiero po zakupie zewnętrznej - to jak przeskok z kompaktu na lustrzankę, jeśli chodzi o plastykę, naświetlenie, a także czerwone oczy.
    Proponuję zbierać kasę...
    Osobiście wolałem ISO 1600, niż zdjęcia z wbudowaną lampą.
    a jakie ustawienia optymalizacji obrazu ustawiasz dla fotek z lampa?
    Pytanie drugie to czy sb600 jest wystarczajaca do fotek amatorskich?
    D70s+18-70 KIT+ Lowepro nova2

  5. #5

    Domyślnie

    w szkole najgorzej mi się nie robiło fotek - zazwyczaj biały sufit, jasne ściany do tego z jednej strony zazwyczaj okno ( i to duże) więc jak masz sb-600 to błyskasz w sufit i jest ok
    tu masz przykład z jasełek:

    http://img329.imageshack.us/my.php?i...se322karh2.jpg

    pozdrawiam paskud
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  6. #6

    Domyślnie

    Optymalizacją się nie przejmuje - nigdy nie zmieniam pozycji "RAW". Uważam, że SB600 dla amatora w zupełności wystarczy - bo właśnie amatorem jestem. Choć przyznać muszę, że gdyby 500PLN różnicy w cenie, nie robiło dla mnie znaczenia, to kupiłbym SB800 - ale tylko dlatego, że jest mocniejsza. Zawsze znajdzie się sytuacja, kiedy lampa jest za słaba.
    Podsumowując:
    Używam SB600 i jestem zachwycony zdjęciami w pomieszczeniach. Po jej zakupie, doszedłem do wniosku, że zewnętzna lampa błyskowa jest dla przeciętnego amatora ważniejsza, niż dobre szkło - biorąc pod uwagę, jakie zdjęcia robi przeciętny amator. Polecam tę lampę ze spokojnym sumieniem.
    D850 | D5300| D780 | N80 | S 24-105/4 | N18-140 3,5-5,6 | N28-105 3,5-4,5 | N 50 1,4D | N 85 1,8G | T 17-35 2,8-4 | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


  7. #7

    Domyślnie

    Wystarczy oddalić źródło światła,jakim jest lampa błyskowa od osi obiektywu, a efekt czerwonych oczu będzie zjawiskiem sporadycznym. Zewnętrzna lampa błyskowa jest najlepszym rozwiązaniem.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brzezior Zobacz posta
    Po jej zakupie, doszedłem do wniosku, że zewnętzna lampa błyskowa jest dla przeciętnego amatora ważniejsza, niż dobre szkło - biorąc pod uwagę, jakie zdjęcia robi przeciętny amator.
    ja sie z tym nie zgodze ale na pewno lampa ułatwia życie bardzo...
    www.paintingpictures.onwlog.com

    D70s Nikkor 10.5mm|50mm|18-70mm SB 26|800

  9. #9

    Domyślnie

    Powiedz to cioci, ktorej pokazujesz zdjęcia z jej imienin...
    D850 | D5300| D780 | N80 | S 24-105/4 | N18-140 3,5-5,6 | N28-105 3,5-4,5 | N 50 1,4D | N 85 1,8G | T 17-35 2,8-4 | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskud Zobacz posta
    w szkole najgorzej mi się nie robiło fotek - zazwyczaj biały sufit, jasne ściany do tego z jednej strony zazwyczaj okno ( i to duże) więc jak masz sb-600 to błyskasz w sufit i jest ok
    tu masz przykład z jasełek:

    http://img329.imageshack.us/my.php?i...se322karh2.jpg

    pozdrawiam paskud
    na jakich ustawieniach robiles te fotki optymalizacja przysłona itp.
    D70s+18-70 KIT+ Lowepro nova2

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •