Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie D200 kontra A700

    Witam,
    Trochę było o tym na forum, ale były inne ceny i nie tylko...

    Byłem nastawiony na kupno d200 ale 'kryzys' trochę zweryfikował mój pogląd.

    Otóż mogę kupić:
    D200 (z małym przebiegiem) + grip + N50 1.8 + S18-125 F3.8-5.6 DC OS HSM za 4650zł

    lecz sony a700 staniało a i ten nowy firmware 4 (jego efekt) Drugi zestaw:
    A700 (nowy plus kit) + grip + S50 1.8 + Tamron SP AF 28-75 mm f/2.8 za 4850zł (a cashback za kit na S70-300 APO)

    Reszta czyli karty, lampy są w porównywalnych cenach, +-100.

    I tu moje pytanie czy 'gra jest warta świeczki', czy faktycznie jakość szumów z a700 jest nieco tylko słabsza niż d300? Mile widziane wypowiedzi posiadaczy tych aparatów, może sample. [Net przeglądnąłem w poszukiwaniu zdjęć o wysokim ISO i..., tu i tu były kaszany jak i bardzo dobre zdjęcia - :/ ]

    (czas do namysłu mam do wtorku)

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    D200 (z małym przebiegiem) + grip + N50 1.8 + S18-125 F3.8-5.6 DC OS HSM za 4650zł
    Jako że kryzys wg mnie powoli odchodzi, to D200 z niewielkim przebiegiem będzie do dostania za 1800zł. Grip - swój kupowałem za bodajże 350zł. 50/1.8 jest do dorwania używka do 400zł. Sigma to około 1300zł. Wychodzi 3850zł. Nie wiem po ile by podobny zestaw wyszedł gdyby polować po używkach do Soniacza. No i S18-125 a T28-75 to jednak "trochę" co innego.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  3. #3

    Domyślnie

    Dawno dawno temu miałem A700 kilka dni i odesłałem do sklepu z jednego powodu celność AF (na 10 4-5 w cel reszta w kosmos)
    na Minolta-Sony jest o tym wątek Choć może to była tyko wina tego konkretnego egzemplarza jest tam też gdzieś porównanie A700 do D200.
    A co do szumów jak piszesz "nieco tylko słabsze niż w D300" ? ja bym je porównał raczej do D200 na = .
    No i pozostaje ergonomia która w D200 D300 jest w/g mnie dużo dużo lepsza.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fenek Zobacz posta
    Jako że kryzys wg mnie powoli odchodzi, to D200 z niewielkim przebiegiem będzie do dostania za 1800zł. .
    no nie wiem.., ten na który mam ochotę ma 6tyś 'klapnięć' plus grip za 2800zł.
    Szkła akurat chce mieć nowe, łatwiej z kalibracją i czyszczeniem. Do S przekonuje mnie body ale ze szkłami dobrymi za rozsądną cenę uważam, że jest trudniej niż u N. (nie licząc używanych szkieł, które i tak cenowo trzymają się mocno).

  5. #5

    Domyślnie

    Akurat o ergonomię i high ISO performance bym się nie martwił bo oba są na świetnym poziomie. Najbardziej w A700 kuleje autofocus. Chociaz jak wczoraj zapiąłem Nikona 85/1.8 to w sumie poczułem się jak właśnie za czasów użytkowania A700 czyli wieeelka lipa

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek- Zobacz posta
    Dawno dawno temu miałem A700 kilka dni i odesłałem do sklepu z jednego powodu celność AF (na 10 4-5 w cel reszta w kosmos)
    na Minolta-Sony jest o tym wątek Choć może to była tyko wina tego konkretnego egzemplarza jest tam też gdzieś porównanie A700 do D200.
    A co do szumów jak piszesz "nieco tylko słabsze niż w D300" ? ja bym je porównał raczej do D200 na = .
    No i pozostaje ergonomia która w D200 D300 jest w/g mnie dużo dużo lepsza.
    Podobno boczne AF się gubią.
    Niektóre porównania wyglądały zachęcająco, ale nigdy człowiek nie wie, czy to nie jest jakiś 'fake' . Chyba zostanę przy N z konfiguracją którą wybrałem parę miesięcy temu.
    Tylko ceny d200 idą cały czas do góry , a D300 pomimo wprowadzenia D300s trzyma pułap 5tyś.

  7. #7

    Domyślnie

    D200 leci do góry? Paranoja. Pomyśleć że w okresie "kryzysu" swojego kupiłem za 1850zł (przebieg 12 tyś.; jak dla tego body to nie jest wiele)...

    Zajrzałem na allegro. Faktycznie ludziom coś się w głowie dzieje. Gdybyś popolował na forumowej giełdzie, zapewne byś utrafił okazję w cenie podobnej do tej, co podałem.

    Mimo wszystko gdybym nie siedział w systemie to jako nowy aparat chyba bym się skusił na A700.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  8. #8

    Domyślnie

    Szumy rzecz subiektywna jedni je lubią inni nie.

    Alfa-700 iso 400 crop , v04 - exif

    Alfa-700 iso 1600 , v04 - exif
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek- Zobacz posta
    Szumy rzecz subiektywna jedni je lubią inni nie.
    Dzięki dobre wycinki. Faktycznie odbiór szumów to rzecz jak najbardziej subiektywna. Mnie się z D200 podobają zwłaszcza w B&W, za to martwi mnie, że przy 800 już są zauważalne. W systemie nie jestem żadnym więc mam otwarty umysł . Ale Body chce mieć też jak najdłużej.
    Może ktoś jeszcze da coś z D200?

  10. #10

    Domyślnie

    Mi akurat osobiście szumy i w A700 i w D200 nie przeszkadzały (nie jetem szumofobem )
    A wybór systemu przemyśl dogłębnie i nie sugeruj się dwiema fotkami tylko przekalkuluj wszytko
    na spokojnie.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •