Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie D90 uszczelnienie

    Witam. Chcialem sie dowiedziec, na czym polega nieszczelnosc modelu D90? Czy jest mozliwosc usprawnienia jego szczelnosci?
    | D90 | N AF-S DX 18-105 mm / 3.5-5.6 VR ED | Velbon CX-440

  2. #2

    Domyślnie

    nie nadaje sie do robienia zdjęć w deszczu i przy dużej wilgotności
    sam niestety nic nie uszczelnisz

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cheyenne Zobacz posta
    nie nadaje sie do robienia zdjęć w deszczu i przy dużej wilgotności
    sam niestety nic nie uszczelnisz
    W deszczu to jeszcze mozna, jak sie zastosuje taki zewnetrzny, foliowy pokrowiec mocowany do zlacza lampy blyskowej. Widzialem cos takiego w necie. Mi sie rzadko kiedy zdaza robic fotki w deszczu. Myslalem bardziej o pyle i kurzu...
    | D90 | N AF-S DX 18-105 mm / 3.5-5.6 VR ED | Velbon CX-440

  4. #4

    Domyślnie

    ja bym nie polecal zadnych pokrowcow ktore maja niby chronic przed deszczem. to sciema. wyjdziesz w mocnym deszczu przeleje Ci ten worek foliowy, albo duzo wilgoci dostanie sie do wnetrza korpusu a ze jeszcze bedziesz w tym czasie uzywal aparatu to 'usterka' gotowa.
    d90 nie ma uszczelnien i nie nadaje sie do fotografowania w "ciezkich warunkach"
    | korpus, optyka i pstryka |

    Trahit sua quemque voluptas

  5. #5
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szulif Zobacz posta
    ja bym nie polecal zadnych pokrowcow ktore maja niby chronic przed deszczem. to sciema. wyjdziesz w mocnym deszczu przeleje Ci ten worek foliowy, albo duzo wilgoci dostanie sie do wnetrza korpusu a ze jeszcze bedziesz w tym czasie uzywal aparatu to 'usterka' gotowa.
    d90 nie ma uszczelnien i nie nadaje sie do fotografowania w "ciezkich warunkach"
    "...przeleje... worek foliowy..." hmm. Znaczy, ze folia ma przemieknac, czy co? WIlgoc moze sie wszedzie dostac. Nie ma co ludzi straszyc bo jeszcze zalaminuja swoje lustra albo zapozycza sie i kupia ta obudowe za 5000zl zeby zdjecia przy kapusniaczku lub we mgle robic. Wieczorem tez moze nie robic bo wilgoc w powietrzu. Bez przesady.

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar abiele
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    99

    Domyślnie

    fajny gadżet jednak nie warty takiej ceny
    Ostatnio edytowane przez abiele ; 15-08-2009 o 22:08 Powód: edit
    D90, N55-300VR, N18-105VR, N35/1,8, sb-600

  7. #7

    Domyślnie

    Moze silikonem
    Robilem zdjecia w deszczu i wszystko ok.....jedyne co moze sie zdazyc to F-- no ale to typowe w tych aparatach....
    Oczywiscie nie robie zdjec w ulewie (nie wystawiam aparatu bezposrednio na mocny deszcz)....lekki deszczyk przez chwile nie zaszkodzi!
    Ciagnie kurz i wilgoc.....nie zapominajmy ze jest to wciaz amatorska puszka ze sporymi mozliwosciami

  8. #8

    Domyślnie

    Również robiłem przy deszczowej pogodzie i F--- powtórzyło się kilka razy, wodą bym nie polewał ale nie przesadzałbym z tą nieszczelnością.
    Fuji X I Kredyt hipoteczny w CHF

  9. #9

    Domyślnie

    Ja robiłem w deszczu i w małym gradzie w górach. Zakleiłem taśmą izolacyjną dziurki na mikrofon i głośnik i dało radę. Żadnego takiego F--- i spółka. Taki pokrowiec foliowy, dostosowany do kształtu aparatu byłby jeszcze lepszy jako zabezpieczenie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pritchard Zobacz posta
    Witam. Chcialem sie dowiedziec, na czym polega nieszczelnosc modelu D90? Czy jest mozliwosc usprawnienia jego szczelnosci?
    Weź wiadro z żelem balistycznym i zanurz w nim aparat Albo zalaminuj.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •