Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie "Ramki " - tutek dla początkujących...

    Była prośba o tutoriala to proszę bardzo - coś nieskomplikowanego nad czym sam też musiałem się głowić. Nie obyłem się bez pomocy więc i nią teraz służę... Z czasem może coś tu dokleję.

    Ps. Zdjęcie prezentowane w ramkach też możecie ocenić

    RAMKA 1.


    1. Otwieramy zdjęcie
    2. Klikamy wielkość obrzaru roboczego w menu obrazek
    3. Zaznaczamy opcję względnie, dajemy szerokość i wysokość na 2 px (piksele a nie centymetry), kolor np. biały i OK
    4. Ponownie klikamy wielkość obrzaru roboczego w menu obrazek
    5. Podobnie jak w pkt 3 dajemy tym razem inny kolor, np. czarny, szerokość na 30 pikseli i klikamy OK

    Oczywiście możecie mieszać kolorami w zależności od upodobań...


    RAMKA 2.


    1. Otwieramy zdjęcie
    2. Naciskamy CTRL+A
    3. Naciskamy Q
    4. Naciskamy CTRL+A
    5. Klikamy obrysuj w menu edycja, dajemy koniecznie kolor czarny, zaznaczamy opcję wewnętrznie i szerokość np. 15 pikseli
    6. Naciskamy Q
    7. Naciskamy CTRL+J (tworzymy w ten sposób nową warstwę)
    8. Klikamy warstwa -> styl warstwy->obrys w menu warstwa, ustalamy szerokość na 1px, kolor biały i klikamy OK
    9. Klikamy na tło (pod warstwą) w oknie warstwy (jak naciśniecie kilka razy F7 to będziecie wiedzieć gdzie to jest)
    10. Teraz dowolnie bawimy się kontrastem, jasnością i np. rozmyciem gausowskim - jak kto woli...
    11. Spłaszczamy obrazek w menu warstwa

    Najlepszym rozwiązaniem jest nagranie sobie tej akcji do pkt. 9 aby móc swobodnie i szybko doklejać takie ramki do innych zdjęć mając jednocześnie możliwość ingerencji w kolorystykę...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  2. #2

    Domyślnie

    podoba mi sie ramka nr 2, uzyteczna tutek, mnie sie na pewno przydał
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  3. #3

    Domyślnie

    Druga ramka to to czego szukalem Dziekuje.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Mój Instagram

  4. #4

    Domyślnie

    tutek.1 mozna nieco prościej:
    1-obrabiamy foto
    2-zaznaczamy foto -> Ctrl+A
    3-edycja -> obrysuj -> ustalamy ilość pix np.20 i kolor biały zaznaczamy opcję wewnętrzny -> Ok
    4-ponownie pkt.3 ale ilość pix o 1-2 mniej i kolor czarny -> Ok
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #5

    Domyślnie

    Valdek - pierwsza ramka nie jest skierowana do wewnątrz i nie obcina zdjęcia...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  6. #6

    Domyślnie

    A można też przygotować sobie wcześniej jedną ramkę i wklejać w nią przygotowane już zdjęcia o określonym rozmiarze. Ja stosuję właśnie ten patent.
    Ramka 2 bardzo fajna, więc ten tut też mi się chyba przyda.
    Spasiba
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    Valdek - pierwsza ramka nie jest skierowana do wewnątrz i nie obcina zdjęcia...
    Ups - nie zauważyłem, ale jak komuś nie zależy na brzegach to mój pomysł też jest ok.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  8. #8

    Domyślnie

    Pięknie, wielkie dzięki, druga ramka cudo

  9. #9

    Domyślnie

    dobre Al a zawsze miałem z tym problem wykorzystam przyda się! dziekujem
    Weterynaria fotografia

  10. #10

    Domyślnie

    a ja odniose sie do fotek..bardzo przyjemny portret w ktorym ramka wychodzi na dobre..bardzo sie podoba

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •