Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: 50 1.8 ff

  1. #1

    Domyślnie 50 1.8 ff

    Dziś zrobiłem test ostrości mojej 50 z D90 i niestety ma FF.... Korpus i 50 na gwarancji czy w takim razie mogą mi to skorygować?
    Jak zawsze za mało.

  2. #2

    Domyślnie

    no mi się wydaje - że nie mają wyjścia ... ale sprawdź jeszcze dokładnie to - tak żeby nie było wątpliwości - i wrzuc jakies linki do zdjec testowych

  3. #3

    Domyślnie

    idz chlopie zdjecia robic a nie testy!!!

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie wcześniej robiłem było ok teraz jest lipa 50 raz mi upadła i się boję że cuś sp#$%@~! Chyba, że af tak nie trafia...
    Jak zawsze za mało.

  5. #5

    Domyślnie

    No jak "#$%@~!" to może być uszkodzenie wewnętrzne obiektywu a nie ff. Nie wiem, czy regulacja w serwisie coś da. Pamiętaj też, że jak przestawisz puszkę na jeden obiektyw to z pozostałymi może być "#$%@~!"
    Ja bym sprawdził najpierw body z innymi obiektywami.
    Tutaj jest... podpis

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sejmajnejm Zobacz posta
    idz chlopie zdjecia robic a nie testy!!!
    Łatwo powiedzieć, ja na 35 miałem dobre 5cm ff na odległości 70cm i proporcjonalnie rosło na...
    Jak przy takim ff miałem robić zdjęcia... chyba tylko krajobrazy na f11.
    Nikon D5000 + 18-105 + 35 + Metz 48 AF-1

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar laciaty
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Zerwana (k.Krakowa)
    Posty
    112

    Domyślnie

    Po pierwsze to sprawdz obiektyw z innym body, PODSTAWA.
    == Tylko spokój może nas uratować(...)!! ==
    D70s + N18-70, N35/1.8G, Metz 48 af-1, Tamrac System 3 + dużo chęci, mniej talentu, jeszcze mniej czasu...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez laciaty Zobacz posta
    Po pierwsze to sprawdz obiektyw z innym body, PODSTAWA.
    Tyle wiem ale to jutro.
    Jak zawsze za mało.

  9. #9

    Domyślnie

    ja też mam czasem ff na przysłonie 1.8;p łapa mi sie trzęsie i nie tam gdzie chce ostrośc pójdzie;p ale przy f 2.5 jest ok hehe..

    a tak serio, skoro było przed upadkiem ok, to nie wiem czy ci serwis uzna taką wadę
    d80, nikkor 18-105, nikkor 50mm f 1.8

  10. #10

    Domyślnie

    Kurde wcześniej testowałem na linijce i widać chyba ciężko af tam ostrzy. Dziś wydrukowałem tablice testową i na kilka strzałów wszystkie ok nawet z ręki. Więc to af nie w każdej sytuacji daje sobie radę...
    Jak zawsze za mało.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •