Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1

    Domyślnie o_O pomiar światła z m42 w d60 czyżby?

    Właśnie mnie zamurowało. Siedzę, a tu ptaszek na parapecie mi ląduje. Biorę aparat próbuje focić ... F--. Myślę no tak nie przestawiłem na "M" bo używałem kita a teraz mam założonego zeissa na m42. Ale kątem oka patrze przy ustawieniu programu na A. lata mi wskaźnik czasu expozycji o_O. Biorę celuję na ścianę budynku w słońcu wskazuje mi 3200. Przykręcam przysłonę do 2.8 spada o dwie kratki ._. Przełączam na M ustawiam to co widziałem strzelam i działa.. Mógł by to ktoś potwierdzić?

  2. #2

    Domyślnie

    Przywidziało Ci się. Jak spadło o dwie kratki to znaczy, że o 2/3 ev. Czyli spadło z 2.2 do 2.8. Jaki obiektyw m42 ma 2.2 jako największą dziurę. Chyba, że zmieniłeś z 3.5 na 2.8...
    Ostatnio edytowane przez velaskez ; 02-08-2009 o 16:28
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Przywidziało Ci się. Jak spadło o dwie kratki to znaczy, że o 2/3 ev. Czyli spadło z 2.2 do 2.8. Jaki obiektyw m42 ma 2.2 jako największą dziurę. Chyba, że zmieniłeś z 3.5 na 2.8...
    Skręciłem z 1.8 na gdzieś 2.8 tyle że dokładnie nie powiem bo te 1.8 to w istocie jaśniej niż 1.8 nikona E 50/1.8 (obiektyw modowany). Sprawdziłem też na drugim i to działa! Zrobiłem 3 kroki.
    1.8 @ 1/3200 -> 2.8 @ 1/1600 -> 4.0 @ 1/800 i wskazania były prawdziwe.
    Dalej będe badał temat po naładowaniu baterii..

  4. #4

    Domyślnie

    jakoś nie specjalnie mnie to by zdziwiło, gdyby brak pomiaru światła w puszkach klasy poniżej dX00 był sprawą tylko softową.
    Tylko co musiałeś zrobić, żeby to tak zadziałało?
    Naucz się czytać

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mavierk Zobacz posta
    jakoś nie specjalnie mnie to by zdziwiło, gdyby brak pomiaru światła w puszkach klasy poniżej dX00 był sprawą tylko softową.
    Tylko co musiałeś zrobić, żeby to tak zadziałało?
    Przestawiłem na Program "A" czyli priorytet przysłony (automatyczne dobieranie czasu ekspozycji) A ponieważ szkła na m42 maja zablokowane popychacze przysłony to nastaw przyslony jest juz przed zrobieniem zdjecia. I dzięki temu jest możliwośc "zaćiemniania" światłomierza. W nikonie E tak się nieda.

  6. #6

    Domyślnie

    aż sprawdziłem.
    w d80 i szkle jupiter 37a 135/3,5 z bagnetem nikona w trybie A pokazuje się F-- i spust jest zablokowany.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    aż sprawdziłem.
    w d80 i szkle jupiter 37a 135/3,5 z bagnetem nikona w trybie A pokazuje się F-- i spust jest zablokowany.
    To oczywiste! nie robisz zdjęć w trybie A tylko z czytujesz, wartość przysłony z pierścienia, w okół obrazka przysłony na wyświetlaczu lcd. I przełączasz z powrotem na "M" i tam ustawiasz to co zczytałeś.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    79

    Domyślnie

    Właśnie testowałem, na d80 na A w wizjerze nie ma nic więcej poza migającym F-- , licznikiem zdjęć i potwierdzenia ostrości. Drabinka pojawia się tylko wtedy gdy ustawie kompensację ekspozycji i wskazuje na nią.
    Brak pomiaru światła w tych puszkach to na 90% problem natury software ale że to puszki amatorskie to nie udostępnią takiej opcji, szkoda...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez satsun Zobacz posta
    Właśnie testowałem, na d80 na A w wizjerze nie ma nic więcej poza migającym F-- , licznikiem zdjęć i potwierdzenia ostrości. Drabinka pojawia się tylko wtedy gdy ustawie kompensację ekspozycji i wskazuje na nią.
    Brak pomiaru światła w tych puszkach to na 90% problem natury software ale że to puszki amatorskie to nie udostępnią takiej opcji, szkoda...
    Ja pisałem o lcd.. w wizjerze w miejscu pomiaru mam dalmierz albo nic (Na "A")

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    79

    Domyślnie

    No to niech kombinują ci co mają d60, w d80 takiej opcji nie ma...
    czyli tak właściwie w trybie A na LCD pojawia się czas migawki, kręcąc pierścieniem od przysłony zmienia się on, w trybie M ustawiamy czas i pstrykamy? Może potwierdzą to inni posiadacze d60, wystarczy odpiąć obiektyw, przełączyć na A i sprawdzać czy zmienia się czas

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •