Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Zwis D700

  1. #1

    Domyślnie Zwis D700

    Szybka akcja. Widzę, że osoba czeka, żeby jej zrobić zdjęcie. Ustawiam ostrość, naciska na spust i... nic. Poprawka z ostrości i znów nic. Włączam i wyłączam aparat - znów nic. Wyjmuję baterię, wkładam spowrotem - działa. Ale ujęcie stracone. Stało sie to w środku serii 300 fotek. DB-D10 (z NiMH)+ SB-900 + N24-70.

    Wczoraj z zawodów dzwoni kolega - inny D700, inne MB-D10 (z El-en), czy i jaki był flash-nie wiem. Aparat nie chciał się wyłączyć. Jak się wyłączył - nie chciał się przez ponad godzinę włączyć. Wyjęcie baterii na dłuższą chwilę pomogło.

    Ma ktoś podobne doświadczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Czytam coraz wiecej niepokojacych wiesci nt. nieprawidlowego dzialania D700 w dluzszej perspektywie czasu. Z moim D300 mialem tylko cuda z nieoryginalnym gripem. Z MB-D10 nie mam juz cyrku poza jednym: po zrobieniu zdjecia nie da sie go czasami ogladnac. Trzeba zrobic nastepny strzal, aby nacisniecie "play" (przegladaj) cos dalo. Ale bylo to tez na nieoryginalnym gripie, wiec zwalam to na karte pamieci (Sandisk EIV).
    A zartem juz: zakladaj ankiete

    EDIT:
    Z kolei nie ma nic nt. wadliwego dzialania "szefa" D3. Czyzby byl to umyslny zabieg Nikona co do dzialania body innych niz D3? Tak jakby nad D3 pracowali specjalisci, a na D700 stazysci (czyt. mniejsza kontrola).

  3. #3

    Domyślnie

    Na 90% winę ponosi grip. Były o takim zachowaniu już wcześniej sygnały na forum.
    Tak czy siak moim zdaniem trochę niefajnie, że w tak drogim sprzęcie mają miejsce takie przypadki.

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem podobne, dziwne zachowanie z AA R6 w gripie. Przy EN-EL3e jest ok - działa bez zarzutu. Czytałem , że też w oryginalnych MB-D10 jest problem z 8x AA, co niejako przewidzieli w instrukcji D700

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    trochę niefajnie, że w tak drogim sprzęcie mają miejsce takie przypadki.
    Strasznie delikatnie powiedziane...
    Taka wada to ewidentna krecha na Nikona - takie rzeczy zdarzac sie po prostu nie moga.

    Mi sie zdarzylo ze po zlapaniu i potwierdzeniu ostrosci i wcisnieciu spustu nie zrobil zdjecia (3x w trudnych warunkach - ale nie znowu jakis extremalnych). Faktem jest to ze padalo jak cholera i aparat ociekal woda wiec moze "minimalnie" sie rozostrzyl i dlatego nie cyknal ale pewnosci nie mam.

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARTINK Zobacz posta
    Strasznie delikatnie powiedziane...
    Taka wada to ewidentna krecha na Nikona - takie rzeczy zdarzac sie po prostu nie moga.

    Mi sie zdarzylo ze po zlapaniu i potwierdzeniu ostrosci i wcisnieciu spustu nie zrobil zdjecia (3x w trudnych warunkach - ale nie znowu jakis extremalnych). Faktem jest to ze padalo jak cholera i aparat ociekal woda wiec moze "minimalnie" sie rozostrzyl i dlatego nie cyknal ale pewnosci nie mam.
    Ale nie po to d700 jest uszczelniany żeby się rozregulował autofokus przy deszczu.
    Na mojego ostatnio wylało się ok 0.5litra wody i nic. Wszystko działa jak należy.

    Swoją drogą - ze szkłami nikkora nie mam najmniejszych problemów. Ale Tamrony to już porażka (chociaż tamrony ponoć tak mają.).

  7. #7

    Domyślnie

    No to zaczął się wysyp niedoróbek myśle że to wszystko przez ostatnie 2 tyg. jest duuużo wilgoci i to dlatego mi ostatnio jak podłączyłem sb800 do d700 to za cholere zdjęcia nie chciało zrobić chociaż lampa wyzwalała ręcznie błysk i wszystko połączone jak należy...
    sporo gratów

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piom Zobacz posta
    myśle że to wszystko przez ostatnie 2 tyg. jest duuużo wilgoci
    Bez przesady. To co maja powiedziec ludzie stresy rownikowej, czy Ci mieszkajacy w krajach typu Anglia (ciagle pada i pada). To w koncu jest to sprzet profesjonalny, czy zabawka? Pisalem juz wczesniej, nikt sie nie skarzy na D3. Wychodzi na to, ze kazda inna puszka N (nie wypowiadam sie nt. innych systemow) przechodzi gorsza kontrole lub jest to po prostu umyslny zabieg.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piom Zobacz posta
    No to zaczął się wysyp niedoróbek myśle że to wszystko przez ostatnie 2 tyg. jest duuużo wilgoci i to dlatego mi ostatnio jak podłączyłem sb800 do d700 to za cholere zdjęcia nie chciało zrobić chociaż lampa wyzwalała ręcznie błysk i wszystko połączone jak należy...
    Nie zwalałbym tego na wilgoć...
    "Zwis" mojego miał miejsce prawie 2 tygodnie temu.

  10. #10

    Domyślnie

    Nikt się nie skarży na D3, bo stosunek ilości użytkowników d700 do d3 jest na pewno łatwo przewidywalny
    To raz.
    A dwa, że ktoś, kto posiada D3... najczęściej po prostu nie ma czasu na skarżenie się na forum o pierdołach.
    Jak coś nie działa -- idzie do serwisu, pokazuje legitymację, serwis naprawia, a on wydobywa z torby zapasowe d3x.

    Nie wierzę, że w D3 nie ma usterek.
    Za dużo teraz wszędzie elektroniki. I to nie tylko w aparatach fotograficznych.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •