Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: statyw

  1. #1

    Domyślnie statyw

    jest różnica jaki kupić statyw do Nikon D40 ??

    Czy wszystko do wszystkiego?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 21-06-2009 o 20:36 Powód: pis.!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luken Zobacz posta
    jest różnica jaki kupić statyw do Nikon D40 ??

    Czy wszytsko doswsyztskiego ?
    Jest bardzo duża różnica.
    Statyw się kupuje nie tylko do puszki.
    Wybierając statyw odpowiedz sobie na pytania:
    1. do jakiego rodzaju fotografii - macro, krajobraz, wnętrza inne
    2. do jakich szkieł ( pośrednio pytanie nr 1 ) - szerokokątne lżejsze, czy długie ciężkie tele, inne
    3. warunki - wewnątrz, czy również na zewnątrz gdzie nieraz bardzo wieje, inne
    4. kasa jaką dysponujesz.
    Jak będziesz znał odpowiedź na te pytania to napisz, ( choć na temat statywów na forum jest niezliczona ilość wątków i warto je najpierw przeczytać: http://www.google.com/custom?domains...earch=1&title= ) to może coś się da podpowiedzieć.

  3. #3

    Domyślnie

    Dobra dzieki
    A więc tak:
    Krajobrazy, statyw powinien być odpowiedni do długiego naświetlania.
    dlatego chyba raczej lepiej ciężkie :]
    kasa do 200 zł :/

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luken Zobacz posta
    Dobra dzieki
    A więc tak:
    Krajobrazy, statyw powinien być odpowiedni do długiego naświetlania.
    dlatego chyba raczej lepiej ciężkie :]
    kasa do 200 zł :/
    Z tą kwotą to Ci będzie ciężko, ale przeczytaj posty z wklejonego linka, tam się toczy dyskusja na ten temat.

  5. #5

    Domyślnie

    a takie coś jak tutaj ??
    http://www.fotobasia.pl/statywy/

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luken Zobacz posta
    a takie coś jak tutaj ??
    http://www.fotobasia.pl/statywy/
    Z tych to niestety żaden, ale zobacz i przeczytaj to:
    http://www.nikon.org.pl/showthread.p...99#post1338781

  7. #7

    Domyślnie

    Najtańszy statyw jaki mógłbym polecić to Slik Sprint Pro:http://www.skapiec.pl/site/cat/60/comp/103138. Używam czasami takiego jak chcę lekko podróżować na rowerze. D40 z niedużym obiektywem uniesie bez trudu. Stawiam na nim nawet D3, ale wtedy unikam czasów dłuższych niż 1/2 sek i nie rozsuwam statywu na pełną długość.

  8. #8

    Domyślnie

    Manfrotto 785B MODO MAXI do D40 starczy w zupełności cena 270.

  9. #9

    Domyślnie

    Przeszukaj wątki na temat statywów, jest ich tu pełno. Jeśli dalej nie wiesz...mogę polecić GoldPhoto YH324 za 164 zł, do tego jakaś głowica. Może być np. łowica 3D GoldPhoto YH410 za jakąś100zł. Nie wiem po ile dokładnie stoją teraz te zestawy, ja swojego yh324 kupiłam właśnie za 164 zł w foto tipie. Głowice mam inna obecnie. Ale 3D jest niezła. Nawet precyzyjnie ustawisz sobie sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez koziołek_matołek ; 30-06-2009 o 15:53 Powód: literówki

  10. #10

    Domyślnie

    Mogę Ci polecić First Opticam seria Pro to kompromis pomiędzy ceną a jakością
    po dokładnym dokręcaniu wszystkiego zero luzów (choć w porównaniu do innych i tak są minimalne)
    http://www.ceneo.pl/categories.aspx?...Price=99999999
    polecam zwłaszcza model 6606G.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •