Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jaki obiektyw

  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw

    Witam
    Jestem "świeżym" użytkownikiem systemu i mam dylemat jakiego kupić zooma.
    Chciałbym żeby optycznie był na poziomie Carl zeiss16-80 Vario Sonnar T (bagnet Sony)
    nie zależy mi na świetle ( zamierzam dokupić parę jasnych stałek) natomiast na podobnym zakresie ogniskowych,porównywalnej lub lepszej optyce.
    Dużo z Was poleca T 17-50 2.8 ...miałem to szkło i w porównaniu z CZ 16-80 wypadało marnie .
    Z góry dziękuję za porady.
    pozdrawiam
    (do wydania ok 3k)

  2. #2

    Domyślnie

    witaj po żółtej stronie mocy.....
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  3. #3
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fil91 Zobacz posta
    Witam
    Jestem "świeżym" użytkownikiem systemu i mam dylemat jakiego kupić zooma.
    Chciałbym żeby optycznie był na poziomie Carl zeiss16-80 Vario Sonnar T (bagnet Sony)
    nie zależy mi na świetle ( zamierzam dokupić parę jasnych stałek) natomiast na podobnym zakresie ogniskowych,porównywalnej lub lepszej optyce.
    Dużo z Was poleca T 17-50 2.8 ...miałem to szkło i w porównaniu z CZ 16-80 wypadało marnie .
    Z góry dziękuję za porady.
    pozdrawiam
    (do wydania ok 3k)
    Jesli nie zalezy Ci na swietle, to bierz N16-85VR. No i jeszcze pytanie: jakie body DX, czy FX?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kux Zobacz posta
    witaj po żółtej stronie mocy.....
    Witam

    Odnośnie body to DX

  5. #5

    Domyślnie

    niezależy Ci na świetle ale twierdzisz że T 17-50 jest marny.. więc w takim razie N 16-85VR bedzie dla Ciebie wogóle katastrofą...

  6. #6

    Domyślnie

    Używka 17-55 albo za niewielkie pieniądze 18-70 + 35/1,8 + 85/1,8. Witamy

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szakall1 Zobacz posta
    niezależy Ci na świetle ale twierdzisz że T 17-50 jest marny.. więc w takim razie N 16-85VR bedzie dla Ciebie wogóle katastrofą...
    O widzę że kolega ma Tampona,proszę nie myl pojęć T 17-50 to bardzo fajne szkło ale w porównaniu ze wspomnianym CZ16-80 nie wypadł jakoś nadzwyczajnie,natomiast jeżeli chodzi o stosunek jakość optyki/cena to jedna z najlepszych o ile nie najlepsza propozycja na rynku.

    Dziękuje innym kolegom za poradę
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •