Close

Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 263

Wątek: D300s

  1. #21

    Domyślnie

    Na s-RAWY-y to chyba nie ma co liczyć, nawet w takich plotkach :P
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  2. #22

    Domyślnie

    porownywalem sobie szumy d90 z d300 na optyczne.pl i sie zdziwilem, bo d300 gorzej od d90, minimalnie ale gorzej

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emsolo Zobacz posta
    porownywalem sobie szumy d90 z d300 na optyczne.pl i sie zdziwilem, bo d300 gorzej od d90, minimalnie ale gorzej
    D90 ma po prostu nowszą i poprawioną matryce. I nie chodzi tylko o szumy. DR też jest lepszy.

  4. #24

    Domyślnie

    tak ale patrzyłem tylko pod względem szumow na slubie

  5. #25

    Domyślnie

    Nie chce mi sie wierzyć w tak kosmetyczne zmiany.

  6. #26

    Domyślnie

    d90 ma mniejsze szumy - w zależności od czułości do 0.7EV niż d300 i lepsze DR na wyższych czułościach.
    Co do d300s albo d400, to o ile zrozumiałem wypowiedzi Hogana, to potwierdził że następca d300 jest w nikonie na etapie testów (co w połączeniu z ograniczoną dostępnością d300 może sugerować że jeszcze w tym roku zobaczymy następcę), poza tym odniosłem wrażenie że pisze o nowym sensorze. Wspominał także o tym że samo dołożenie mikrosoczewek mających 100% krycie do matrycy d300 znacząco poprawiło by jego parametry (co nie jest dziwne - wiemy jak znacząco to rozwiązanie różni obrazowanie d3x i a900). Wyczytałem też jesgo wypowiedzi, że 14bitów będzie nadal w ograniczonej wydajności (jak d300 i d3x)
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Nie chce mi sie wierzyć w tak kosmetyczne zmiany.
    jeśli matryca będzie miałą szumy na poziomie d3/d700 to to nie będą zmiany kosmetyczne... do tego filmiki ? do pełni szczęście powini jeszce wstawić mechanizm lustra tak szybki jak w d700 a pewnie AF byłby na poziomie d700. Też dziś doczytałem się doś sensownego wyjaśnienia szybkości i pewności AF d300 vs d3; tłumaczy się to różnym czasem black-out: w d3 jest to około 74ms, w d300 100ms. Przy szybkości 8fps, czas 125ms przypada na każdą klatkę, czyli na pracę AF w d300 jest tylko 25ms a w d3 aż 51ms - różnica na tyle spora że może mieć istotny wpływ na pewność ustawinia ostrości.
    A czego jeszcze chciałbyś więcej w następcy d300 ?
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  8. #28

    Domyślnie

    Jeśli będzie nowa matryca z tak niskimi szumami to wprowadzanie nowego modelu ma sens. Jeśli jednak będą to tylko filmiki...
    Trochę mi ciężko uwierzyć w szumy na poziomie pełnej klatki.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Jeśli będzie nowa matryca z tak niskimi szumami to wprowadzanie nowego modelu ma sens. Jeśli jednak będą to tylko filmiki...
    Trochę mi ciężko uwierzyć w szumy na poziomie pełnej klatki.
    Oooj tam, technika idzie do przodu, a bez zwiększania milionów pix, na pewno da sie jeszcze coś wycisnąć. Fakt, że ciężko dać wiarę w to, że szum będzie (a raczej go nie będzie) taki jak w d700

    Wtedy... aż strach pomyśleć co wyszłoby w następcach topowych pełnoklatkowców.

    Ale na moje to ten d300s w ogóle nie ujrzy światła dziennego - ani żaden d400s/x/h czy co tam jeszcze, zanim nie pokażą nowej matrycy w d4 - a to nastąpi pewno za 3 lata
    Z pozdrowieniami,
    Ink.
    Instagram

  10. #30

    Domyślnie

    zobacz sobie na dxomarka - d90 szumi na poziomie 5d2 (oczywiście nie biorą pod uwagę przewagi rozdzielczości 5d2) i około 1EV bardziej niż d700, w DR jest podobnie, tonal range i color sensitivity jest gorsz niż d700 ale lepszy niż 5d2. Dalsza popawa tego czujnika, może naprawdę zbliżyć go do obrazowania d700/d3...
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •