Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Reset licznika zrobionych zdjec w d700 ?!

    Czy jest to mozliwe,ze licznik sam sie wyzerowal? A jesli nie to jak to zrobilem bo nie wiem jakim cudem od nowa mi zdjecia numeruje...?

  2. #2

    Domyślnie

    1. zależy jak masz ustawione opcje licznika w menu.
    2. w dodatku licznik może się też przestawić (ale nie wyzerować) w efekcie włożenia innej karty CF do body, z zapisanymi na niej zdjęciami. Jak wtedy zrobi się zdjęcie, to numeracja zostanie przejęta z karty CF.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. zależy jak masz ustawione opcje licznika w menu.
    ?
    Gdzie to się ustawia i jak, Jacku?

    Cytat Zamieszczone przez trojak666 Zobacz posta
    Czy jest to mozliwe,ze licznik sam sie wyzerowal? A jesli nie to jak to zrobilem bo nie wiem jakim cudem od nowa mi zdjecia numeruje...?
    Jeśłi licznik osiągnął wartość 9999, to następną wartością było 0001.
    Krzysztof Paszkiewicz

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    ?
    Gdzie to się ustawia i jak, Jacku?
    custom d6

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    2. w dodatku licznik może się też przestawić (ale nie wyzerować) w efekcie włożenia innej karty CF do body, z zapisanymi na niej zdjęciami. Jak wtedy zrobi się zdjęcie, to numeracja zostanie przejęta z karty CF.
    U mnie tak właśnie się stało, na początku się wystraszyłem jednak po przeczytaniu kilku tematów o D700 w sieci doczytałem i Tobie także trojak666 to radzę.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    custom d6
    To wiem, ale Jacek dziwnie rozgraniczył (1 i 2), więc myślałem, że jest coś jeszcze.
    Krzysztof Paszkiewicz

  7. #7

    Domyślnie

    kichu był szybszy

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    To wiem, ale Jacek dziwnie rozgraniczył (1 i 2), więc myślałem, że jest coś jeszcze.
    chodziło mi o to, że na numerowanie mają wpływ 2 rzeczy, każda z nich niezależnie od siebie.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Dobra ,po wejscu w ustawienie d6 -stalo sie co nastepuje, po uruchomieniu opcji wlaczone(tak mialem) numery dalej leca od zera(w tym przypadku _dsc0055) po wlaczeniu opcji wylaczone leca od zera, czyli rozumiem,ze teraz juz nie moge zrobic tak zeby licznik wskazywla numer zdjecia _dsc10443?-tak powinien gdybym czegos nie popsul
    Ostatnio edytowane przez trojak666 ; 05-05-2009 o 23:51

  9. #9
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    jedynie exif pokaże Ci prawdziwy przebieg - wiele się o tym pisało. To o czym piszesz to tylko kwestia numeracji zdjęć.

  10. #10

    Domyślnie

    No ok tylko na prawde to nie wiem co zrobilem,ze mi sie numery zmienily....

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •