Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Problem ze stopkami do Goldphoto 314C

    Witam, posiadam od jakiegoś czasu statyw GoldPhoto 314C, nie miałem z nim żadnych problemów, ale na podczas ostatniego wyjazdu, odpadły mi z niego 2 stopki (gumowe stopki z metalowym kolcem dla lepszej przyczepności). 1 pozostała, 2 niestety wcięło gdzieś w śniegu i ich nie znalazłem.

    Jeśli ktoś wie może, gdzie (jeśli w ogóle) mogę kupić same stopki do tego statywu, to będę wdzięczny za taką infromację. Nie zależy mi koniecznie na takich samych, mogą być zwykłe zaślepki (byle pasowały). Bez nich statyw jest nierówny, a do środka dostaje się piach itd.


    Pozdrawiam,
    Qiubag
    D300, T12-24, N50/1.8, SB600
    Jakub Gruchot Price action Gruzja Distance learning

  2. #2

    Domyślnie

    Wątpie, żeby dało się dokupić same kolce manfrotto.
    Jest jednak wyjście z całej tej sytuacji. Są nim kolce manfrotto, które będą pasowały do twojego statywu:

    Link

    Cena nie jest zbyt rewelacyjna, ale stopki z kolcami sprawdzają się świetnie..
    “If debugging is the process of removing software bugs, then programming must be the process of putting them in.”
    Edsger Dijkstra

  3. #3

    Domyślnie

    Dołożę niewiele i mam nowe nogi, więc niestety taka cena w 100% odpada. Dzięki jednak za linka, nie wiedziałem, że da się dokupić stopki frotki

    Chyba zainwestuję w statyw frotki i jakąś porządną głowicę, bo nie pierwszy raz przekonałem się, że kto oszczędza na sprzęcie, płaci podwójnie. Ewentualnie chyba pójdę do Castoramy i poszukam jakichś zaślepek. Lepsze to niż nic.
    Pozdrawiam
    D300, T12-24, N50/1.8, SB600
    Jakub Gruchot Price action Gruzja Distance learning

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qiubag Zobacz posta
    Dołożę niewiele i mam nowe nogi, więc niestety taka cena w 100% odpada.

    kto oszczędza na sprzęcie, płaci podwójnie.
    niestety to jest absolutna prawda

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qiubag Zobacz posta
    Dołożę niewiele i mam nowe nogi, więc niestety taka cena w 100% odpada. Dzięki jednak za linka, nie wiedziałem, że da się dokupić stopki frotki

    Chyba zainwestuję w statyw frotki i jakąś porządną głowicę, bo nie pierwszy raz przekonałem się, że kto oszczędza na sprzęcie, płaci podwójnie. Ewentualnie chyba pójdę do Castoramy i poszukam jakichś zaślepek. Lepsze to niż nic.
    Pozdrawiam
    Jest legenda która mówi, że marka GoldPhoto to tańsza realizacja frotki i jest tego samego właściciela, tej samej grupy kapitałowej - więc pozostaje Ci tylko zmiana marki
    Kolce od Goldphoto są słabsze jakościowo od kolców frotki, ale ich wymiana na nowe nie jest takim najgorszym pomysłem - wtedy zbliżasz się do bardzo drogiego ideału - są osoby które zainwestowały w nie, by polepszyć swój komfort pracy. Bez inwestycji - pozostaje tylko Adam Słodowy
    Samsung GX-1S|D300|SB-800|YH-324 + 327RC2|MeiKe MK-D300|Kata 3N1-30

  6. #6

    Domyślnie

    Troche odkopuje, ale wiem ze to problem powtarzajacy sie, zatem moze ktos znalazl rozwiazanie...

    Gdzie mozna kupic stopki do statywow goldphoto albo czym je zastapic? Moze ktorys z przedmowcow znalazl na to patent? Oczywiscie pomijajac alternatywe w postaci koncowek Manfrotto. Za te cene chyba wolalbym kupic kolejne nogi GP jako dawce czesci, chociazby zeby zrobic sobie dodatkowa, krotka kolumne centralna, ale to juz rozwiazanie mniej ekonomiczne.

    Pozdrawiam
    D800 | X-Pro1 | GW690II | instax | www | flickr | tumblr

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qiubag Zobacz posta
    Chyba zainwestuję w statyw frotki i jakąś porządną głowicę, bo nie pierwszy raz przekonałem się, że kto oszczędza na sprzęcie, płaci podwójnie....
    Manfrotto też gubi gumowe nóżki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RBT Zobacz posta
    Manfrotto też gubi gumowe nóżki.
    No właśnie, wie ktoś gdzie można takie nóżki kupić, jedną mi wciągną piasek nad morzem i nie mogłem odnaleźć... a teraz mi się jeszcze bardziej statyw zapada

  9. #9

    Domyślnie

    Czytałem tu na forum w zeszłym tygodniu, że w jakimś sklepie Foto-cośtam można kupić te gumowe nóżki goldphoto po taniosci , pamiętam że cena była w granicy 5zł za szt. tylko za chiny nie mogę teraz znaleźć tego postu gdzie podana była nazwa sklepu

  10. #10

    Domyślnie

    Superkomornik pisał coś w swojej ofercie sprzedaży statywu GP - "5zł w foto-tipie"
    Dziwnym nie jest

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •