Close

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 95
  1. #31
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Przerobiłem Canony 300D, 350D, 400D, (..)
    Tak z ciekawości.. na co je przerobiłeś?

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    chyba nigdy nie miałeś Canona z serii xxxD od modelu 350 w górę w rękach, bzdura co piszesz
    z punktu widzenia amatorow, czyli 99% docelowej grupy odbiorcow 500D, nie ma wiekszej roznicy z czego co jest
    zbudowane.

    fakt, D90 jest masywniejszy niz trabanty Canona i ma lepszy uchwyt. ale materialowo wcale nie odstaje wiele na korzysc.

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    No ok, zgodzę się, ale kto robi JPG?
    amatorzy, czyli 99% docelowej grupy odbiorcow 500D czy D90...

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Nigdy nie użyjesz ISO 12800. Zdjęcia testowe pokazane były w dobrym świetle, choć może mieć używalne 1600, jak będzie miał używalne 3200 to się zgodzę nad wyższością. Górne ISO na pewno nie jest używalne
    a tam nie jest uzywalne. jest spokojnie jakosci ISO 800 z przecietnej cyfrowej malpy.
    a poza tym w folderze pisze wielkimi literami ISO 12800 a klient masowy kocha wielkie cyferki.

    ponownie, bede powtarzal do znudzenia refren: dla amatora, czyli 99% grupy odbiorcow 500D,
    to jest ficzer majacy znaczenie przy zakupie!

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Już doszliśmy kiedyś na tym forum do tego, że więcej jak 12Mpix nie trzeba. D3 ma 12 i zje 500D na śniadanie I tak na papierze nie widać różnicy. Przecież nie robisz odbitek formatu B0.1
    i co z tego? w folderze pisze 15Mpix a to wiecej niz 12Mpix. tyle przecietny zjadacz chleba potrafi
    z matematyki. a duze cyferki dzialaja na konsumentow. 15Mpix ma duze znaczenie dla amatorow,
    czyli 99% grupy odbiorcow 500D...


    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    i teraz ostatnie trzy...Chcesz żeby zjechali z ceny, i chcesz 17-55/2.0?! Powitalibyśmy obiektyw za 10k zł, o przedniej soczewce wielkości 90mm.
    niby jak to wyliczyles? obiektyw ma miec w srodku dokladnie 28mm przeswitu na przeslone.
    to musi byc opakowane jeszcze jakas mechanika i miec odpowiednie soczewki, zeby pokorygowac
    niedoskonalosci optyczne. ale od 28mm do 90mm jest jeszcze w cholere miejsca.


    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę ceny 135/2 i 17-55/2.8. Wsadzenie światłomierza z D200 jest po pierwsze strzałem w kolano, bo jak chcesz ficzery z D200 kup D200, poza tym to stara technologia (4 lata), i kto by to wsadzał do nowych puszek?
    kazdy kto ma odrobine oleju w glowie? projekt jest, dzialajacy, znany. tak ze produkcja odbywa sie
    praktycznie po kosztach materialow i sily roboczej, nie ma tu zadnej kasy na amortyzacje R&D.

    a to i tak jest bardzo porzadny AF

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Ostatni punkt Twojej wyliczanki "zjechać z ceny" wyklucza wszystkie pozostałe co do Nikona
    nie chcialbym zakladac sie, ze Nikon mysli w takich samych kategoriach, bo z punktu widzenia amatorow,
    czyli 99% grupy odbiorcow 500D, ten korpus Canona jest co najmniej konkurencyjny, a marketingowo
    wrecz atrakcyjniejszy, niz obecne D90 za praktycznie ta sama cene. wiec Nikon prawdopodobnie bedzie
    zmuszony zrobic tu obnizke

    przy czym, nie mowmy tu o Polsce, bo to jest bardzo malutki rynek z punktu widzenia Canona czy Nikona.
    i polskie, oscylujace ceny, czy tez relacje zarobkow do kosztow body sa zupelnie niemiarodajne dla tych firm

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    chyba nigdy nie miałeś Canona z serii xxxD od modelu 350 w górę w rękach, bzdura co piszesz
    Bez komentarza.

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    No ok, zgodzę się, ale kto robi JPG?
    Każdy fotoreporter i ten z D3 i ten z 1DIII i ten z D90 i ten 350D itd...
    Każdy, kto ma oddać pliki "na wczoraj"
    Nie każdego stać na D3/1DIII.

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Nigdy nie użyjesz ISO 12800.
    Never say never

    Wiele bym dał, żeby toto było w 350D czy E-10, którymi miałem okazję pracować...
    W E-10 np., niedoświetlone (ISO 320) zdjęcie dostało 4! warstwy screen w PSE. Był wydruk, był sukces...
    Potrzebuję realnie od 800 do 1600 px po dłuższym w miarę ostrego (1/25 max) zdjęcia. Ten aparat plus najtańsze szkło mi to umożliwia.

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    D3 ma 12 i zje 500D na śniadanie
    Dyskutujemy o D90

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    po co?
    By kupić Nikona, nie Sony czy Canon.

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    i teraz ostatnie trzy...Chcesz żeby zjechali z ceny,
    Za aparat, konkurencyjny w stosunku do 500D

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    chcesz 17-55/2.0?! Powitalibyśmy obiektyw za 10k zł,
    Większa sprzedaż body 1.5 wśród weselnych, zatrzymanie na długo (drogie szkło) w systemie. Zupełnie inny target niż na puszkę, zupełnie inaczej myślący o cenie...

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    o przedniej soczewce wielkości 90mm.
    Dziś mamy rok 2009 - świat poszedł do przodu, Vancouver za rogiem...

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Ostatni punkt Twojej wyliczanki "zjechać z ceny" wyklucza wszystkie pozostałe co do Nikona
    OK, poddaje się...

    Ja, jak dostanę "zielone światło" z chęcią kupię body Nikona z ficzerami 500D tylko, że na razie... no właśnie
    NYCH - Americana

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    dodam tylko tyle ,że proponuje dopiąć do canona xxxd jakieś tele to Kolega się przekona który ma lepszą ergonomie
    O Boziu, ta seria jest front balanced już z 55-250 IS.
    Wymień proszę, które tele masz na myśli. Tylko wymień takie, żeby było cięższe/większe od 80-200L czy 24-70L... uprzedzam, że do 300/2.8L IS też zapinałem mydelniczkę...

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    (uprzedzam ,że nadgarstek boli od canona )
    Jeśli dobrze pamiętam to na taki ból jest painkiller - BG-E3 a tak w ogóle to www.manfrotto.com ...

    Dobra, skoro jest to forum Nikona niech będzie: D90 jest lepsze.
    NYCH - Americana

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Dobra, skoro jest to forum Nikona niech będzie: D90 jest lepsze.
    Nikon akbar, czy jak to tam szlo!

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Nikon akbar, czy jak to tam szlo!
    Wczoraj wydrukowałem na Selphii (10x15) prosto z LX3 fotkę na 3200 (max 6400). Bez nalotu (lampy), bez kłopotu.
    NYCH - Americana

  7. #37

    Domyślnie

    Ciekawe po co kolejny wątek na temat wojny systemowej... jedni przekonują że Canon jest bez wad a drudzy że Nikon jest bez wad... czyli generalnie mamy do wyboru dwa body w zasadzie bez wad... tylko się cieszyć...
    Zawsze bądź sobą... no chyba, że możesz być Bat-Manem... wtedy zawsze bądź Bat-Manem.
    moje obserwacje...

  8. #38
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    gietrzy mowisz o tym nowym lumiksie?

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    gietrzy mowisz o tym nowym lumiksie?
    Tak, w i-auto ma 6400
    NYCH - Americana

  10. #40
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Pokaż tę fotkę gdzieś tutaj, niekoniecznie full-res.

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •