Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: co wybrać...

  1. #1

    Domyślnie co wybrać...

    mam zamiar kupić sobie lustrzankę...
    proszę o pomoc w wyborze... mam kilka body na oku...
    proszę też napisać, który od którego jest lepszy...

    te body:
    1. nikon d90
    2. nikon d80
    3. sony alpha700
    4. canon 450d
    5. canon 40d

    pozdrawiam i z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Na forum Nikona przeczytasz D90, na forum Canona z pewnością 40D.
    http://www.flickr.com/photos/blazeje/

  3. #3

    Domyślnie

    ja wybieraja swoje body kierowalem sie dwoma podstawowymi zasadami poza oczywiscie kasa. po pierwsze intuicyjność menu, w nikonie jest to bardzo fajnie zrobione canon(tez mialem doczynienia) to poprostu czarna magia dla mnie. a po drugie isc do sklepu "pomacac" czy dobrze lezy z dloni. bo w dzisiejszych czasam pixelomani kazdy patrzy zeby tego bylo jak najwiecej jednak to nie o to chodzi bo malo kto robi odbitki powyzej 50cm. takie jest moje zdanie

  4. #4

    Domyślnie

    Nikon D90 najlepszy z tego zestawienia ,
    potem kolejno Nikon D80 - Canon 40D - Sony A700 -Canon 450D ,
    w zależności na stan gotówki wybierz system/body .

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze jest Pentax..
    Kwestia też co chcesz robić..
    Popatrz też na szkła, poczytaj, pomyśl ile kasy chcesz wydać i przemnóż to kilka razy jak cię wciągnie..
    Ostatnio edytowane przez triops ; 14-03-2009 o 18:30

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilcielinski Zobacz posta
    mam zamiar kupić sobie lustrzankę...
    proszę o pomoc w wyborze... mam kilka body na oku...
    proszę też napisać, który od którego jest lepszy...
    Wybierasz system, a potem body takie jakie najlepiej leży w łapie, na które cię stać i o takich możliwościach jakich oczekujesz i jakich potrzebujesz.
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Nikon D90 najlepszy z tego zestawienia ,
    potem kolejno Nikon D80 - Canon 40D - Sony A700 -Canon 450D ,
    w zależności na stan gotówki wybierz system/body .
    Ja bym chyba ustawil Canona 40D przed Nikonem D80, reszta bez zmian.
    Oczywiscie pytanie co chcialbys fotografowac - teraz i w przyszlosci oraz jakie cechy(/funkcje/parametry) aparatu beda mialy dla Ciebie znaczenie - LiveView, niskie szumy, stabilizacja, etc. Rozumiem, ze budzet na korpus to ok. 3000 PLN. Byc moze warto byloby pomyslec o C 50D (ok. 1000PLN wiecej)?

    Natomiast z listy, ktora podales, podobnie jak irek uwazam, ze najlepszy wybor to D90.
    HP 210c, CF Kingmax 16mb, CF HP 4mb, pokrowiec

  8. #8

    Domyślnie

    Rozwazalbym D90 lub 40D.Przy wyborze systemu nie ograniczaj sie do samego korpusu poprzegladaj dostepne obiektywy ,w jakich sa cenach jakie ogniskowe jaka jakosc itp i wtedy latwiej bedzie podjac decyzje
    D40+grip+N18-55+N55-200mm+N50mm 1/8D+Tokina AT-X400mm f5.6

  9. #9
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Jeśli miałbym wybierać z wyżej wymienionych to pewnie wybrałbym D90 ale ja kupiłem S5Pro i radzę to body też dopisać do listy... wszystko zależy do czego... jaki zapał... i co jest twoim priorytetem...

  10. #10

    Domyślnie

    jakie body nie wybierzesz takie bedzie dla ciebie dobre, wybierasz piersza lustrzanke i chcesz by ta decyzje podjelo za ciebie forum? idz do sklepu, popros sprzedawce o te modele i wez w reke, strzel pare zdjec i sam bedziesz wiedzial, tutaj nikt nie wie co ci jest potrzebne, czy chcesz LV, czy moze wyzsze uzywalne ISO, a moze uszczelniana puszka tez jest wazna dla ciebie a mie dla forumowicza, chcesz porownac zdjecia, wejdz na http://pl.pixel-peeper.com/adv/ tam mozesz obejrzec fotki robione kazdym z tych aparatow, na www.optyczne.pl mozesz poczytac o technicznych aspektach
    jednak z wlasnego doswiadczenia (sam niedawno kupilem pierwsza lustrzanke cyfrowa) przestalbym czytac wszelakich testow i porownan tylko zrobilbym tak jak napisalem wyzej.

    zycze powodzenia w zakupach i pamietaj ze jakbys nie wybral i tak bedzie to dobry wybor
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •