Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Torba lowepro do D90

    Chcę kupić torbę Lowepro, która pomieści:

    - D90 z obiektywem 18-105mm
    - obiektyw 50/1.8
    - lampę

    Które modele polecacie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Po długich poszukiwaniach wstępnie zawęziłem wybór do dwóch modeli:
    Lowepro Nova 160
    Lowepro Nova 170

    Niestety, nie miałem okazji mieć ich w rękach więc nie wiem czy na pewno pomieszczą elementy które podałem wcześniej. Nova 170 jest 3 centymetry wyższa od Nova 160.
    Czy orientujecie się, która torba będzie OK w moim przypadku ?

    Przy okazji chciałbym się jeszcze Was zapytać czy bezpiecznie jest wkładać do torby aparat z zamontowaną na obiektywie osłoną przeciwsłoneczną. Mam na myśli wkładanie osłoną (obiektywem) do dołu.

  3. #3

    Domyślnie

    Jedna i druga jest odpowiednia, nie tylko dla 50/1.8 i sabinki. Wszystko zależy od tego jak zamierzasz rozwijać system. Jeśli za chwilę zaczniesz dokupować (lub wymieniać) obiektywy, w tym pojawią się jasne szkła 2.8 - pomyśl o 190.

    Co do osłony przeciwsłonecznej - nikon tak projektuje obiektywy aby możliwe było założenie osłony "lewą" stroną, tzn w kierunku body i tak właśnie powinno wkładać się obiektyw (lub kpl body) do torby.
    Pozdrawiam - uzma

  4. #4

    Domyślnie

    Jaszcze mam jedno pytanie. Czy bezpiecznie jest jeśli aparat w torbie leży całym ciężarem na obiektywie ? Czy lepiej jak leży obiektywem w dół ale opiera się korpusem o przegródkę ?
    Nikon D90, 18-105mm VR, 50/1.8, SB-900, Hoya HD UV, Hoya HD PL-CIR, Kata DC-443

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XGrzesX Zobacz posta
    Po długich poszukiwaniach wstępnie zawęziłem wybór do dwóch modeli:
    Lowepro Nova 160
    Lowepro Nova 170

    Niestety, nie miałem okazji mieć ich w rękach więc nie wiem czy na pewno pomieszczą elementy które podałem wcześniej. Nova 170 jest 3 centymetry wyższa od Nova 160.
    Czy orientujecie się, która torba będzie OK w moim przypadku ?...
    Seria Nova XXX nie jest tak solidna jak seria Nova X - konstrukcja jest miękka, osprzęt plastikowy, a materiał wydaje się być gorszej jakości.

    Zaletą nowej serii jest natomiast większa wysokość. Dla przykładu Nova 200 zmieści w pionie N70-200/2.8, natomiast w torbie Nova 5 to jest niemożliwe.

    Cytat Zamieszczone przez XGrzesX Zobacz posta
    Jaszcze mam jedno pytanie. Czy bezpiecznie jest jeśli aparat w torbie leży całym ciężarem na obiektywie ? Czy lepiej jak leży obiektywem w dół ale opiera się korpusem o przegródkę ?
    Bezpieczniej jest jeżeli aparat wraz z obiektywem skierowanym do dołu podparty jest na korpusie, na odpowiednich przegrodach - są w każdej torbie, więc nie powinno być z tym problemu. Takie umieszczenie aparatu pozwala ponadto na najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  6. #6

    Domyślnie

    Posiadam i polecam Lowepro Nova 170AW. W torbie spokojnie miesci sie moj Nikon D90 + Lampa + N18-105 +T70-300 + filtry, kabel pilot i jest jeszcze miejsce na maly obiektyw. Torba dokladnie miesci to wszystko jak opisuje specyfikacja na stronie producenta. Zaleta 170 jest to ze jest ona troszke wyzsza niz 160 w zwiazku z czym mozna schowac nawet D90 z zalozonym szklem 70-300 (srodkowa przegroda, szklo w dol, korpus oparty na przegrodach). Torba solidnie wykonana z kapturem przeciwdeszczowym. Moze niebawem pokaze pare fotek jak to wszystko wyglada.
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR | Tamron 70-300 | Sunpak PZ42X

  7. #7

    Domyślnie

    A bezpiecznie jest gdy body leży obiektywem do góry?
    Aria

  8. #8

    Domyślnie

    Posiadam torbę Lowepro Nova 190 AW i bez problemu mieści się D90 wraz z podpiętym N 70-300VR, 18-105VR , polar 67 wraz z opakowaniem, dodatkowa bateria, pilot ML, oraz zestaw do czyszczenia obiektywów wraz z gruszka i jeszcze są wolne 4 przegródki na obiektywy/lampę.
    D90 | MB-D80 | N50/1,8 | N18-105VR | N70-300VR | H58/2,0 | Metz 58 AF2 .

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Seria Nova XXX nie jest tak solidna jak seria Nova X - konstrukcja jest miękka, osprzęt plastikowy, a materiał wydaje się być gorszej jakości.
    Fakt !

    Tu masz np. Nova4 z Alle - gość dał sporo fotek - można sobie pooglądać. Sam mam taką - od "marekm" [przy okazji - pozdrawiam] - i sobie bardzo chwalę sprzęcik. Na większe wypady mam też Nova5 i plecaczek.

  10. #10

    Domyślnie

    Też mam taką 4 AW, tylko zieloną i polecam. Jest super. Ja kupiłem za 90zł + przesyłka w idealnym stanie, więc tanio. Jak to było w piśmie napisane: szukajcie a znajdziecie

    [edit] Napisz do gościa że dasz mu 100zł + wysyłka i może się zgodzi, bo widzę, że długo już ją wystawia i nie może sprzedać, bo ludzie kupują gorsze XXX AW.
    Ostatnio edytowane przez tomek20stencel5 ; 16-01-2010 o 21:54

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •