japierdziele, ale twarz do fotografowaniazdjęcia same się robią
fociłbym.
Szukaj
japierdziele, ale twarz do fotografowaniazdjęcia same się robią
fociłbym.
Nikon Z6III | Viltrox 20/2.8 AIR | Nikkor Z 35/1.4 | Viltrox 85/2 EVO | Nikkor Z 24-105/4-7.1
Moja galeria: https://flickr.com/photos/maciej_k/
Skoro tak piszesz to zapewne tak jest![]()
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
281
282
283
284
285
286
287
288
![]()
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 25-06-2026 o 10:25
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
289 Kadr z 2017, nie pamietam czy go dawałem już na forum. W każdym razie jest z linkiem aby można było podejrzeć tzw exif
_DSC0595_1-zbigniewurban5150-2026 by cybulski, on Flickr
Kadr ten wywołałem ponownie, chciałem w kolorze ale nawet dzisiaj nie umiem poradzić sobie z kolorem skóry który dawało to body. Rozumiem, że dzisiaj jest już normalnie w tej materii w nowych body ML z N![]()
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 27-06-2026 o 15:39
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Fajne
Da radę żebyś wysłał mi RAW żebym spróbował po swojemu obrobić?
Miałem iść dzisiaj z moją żoną na sesję, ale jest 36 stopni w cieniu.
Żar taki że nie idzie wytrzymać.
Zanim byśmy dojechali na miejsce zdjęć to Ania była by już spocona, makijaż by się "zważył", włosy by oklapły itp
No za gorąco po prostu, a jutro ponoć ma być jeszcze cieplej.
Człowiek obkupił się sprzętem i nie ma kiedy focić.
W zeszły weekend w Szczecinie burze i chumury - aura do bani.
Wcześniej padało.
Teraz upały.
A idź pan w cholerę z taką pogodą
Tak to bym sobie dzisiaj chociaż przy kaweczce podłubał przy Twoim zdjęciu..
Nikon Z6III | Viltrox 20/2.8 AIR | Nikkor Z 35/1.4 | Viltrox 85/2 EVO | Nikkor Z 24-105/4-7.1
Moja galeria: https://flickr.com/photos/maciej_k/
Poszło w wiadomości
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Dzięki uprzejmości @cybulski miałem możliwość podłubać w RAWie tego ładnego zdjęcia.
Bardzo fajnie spędzone 40 min, jako że - jak już wspomniałem - posucha u mnie w fotografii i usiąść do obróbki dobrego portretu to czysta przyjemność.
A że do tego nie musiałem w zasadzie nic retuszować to już w ogóle wisienka w torcie
Moje wersje:
![]()
Nikon Z6III | Viltrox 20/2.8 AIR | Nikkor Z 35/1.4 | Viltrox 85/2 EVO | Nikkor Z 24-105/4-7.1
Moja galeria: https://flickr.com/photos/maciej_k/
Na pewno jest to kwestia gustu, jak ktoś widzi to co jest w rawie. Nie będę ukrywał, że mi akurat nie podchodzi taka obróbka ale doceniam próby zmordowania nefa z d610, moze za jakiś czas dam swoją wersje koloru
Dla odmiany zapodam kilka zwykłych pstryków, zupełnie jak to nie ja![]()
W tym wypadku są to kadry z ef 135L, osobiście nie przepadam za tą ogniskową ale skoro pojawiały się kadry z Pleny to dla odmiany, ze szkła, które swój debiut miało dokładnie 30 lat temu w 1996.
Kolor wprost z puszki, bez większych poprawek, kadry bez cropowania w post.
290
291
292
Kiedyś założyłem sobie, że ponownie skompletuję dwie eLki EF, które miałem w lustrze, do EF85/1.2L II, którą mam niezmiennie od 2018. Czyli brakowało mi EF50/1.2L oraz EF135/2L.
Więc mam, co najważniejsze kupione po mocnych przecenach 2.5K i 2.4K za sztukę (za 135L to cena raczej normalna, taniej są ale nie zawsze ładny stan), odbierane osobiście, po testach itp, żeby nie było żadnej niespodzianki. Po 50tke specjalnie gnałem do Sopotu pociągiem aby kupić po tej cenie a nie byłem pewien czy to nie fake.
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 27-06-2026 o 21:31
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Skontaktuj się z nami