Close

Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 82
  1. #51
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kszysiek2 Zobacz posta
    a więc po dokładnych testach stwierdzam ,że na LV jest potworny BF (oczywiście wszystko na 300mm), na normalnym AF jest FF .Teraz zostaje mi oddać do serwisu body ze szkiełkiem albo ustawić mikroregulację .Cóż zrobić cóż?
    Na LV nie powinno być żadnego BF chyba że to wina operatora, jeśli ostrzysz na LV to ramka ostrości powinna być ustawiona na obiekt który ma być ostry.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  2. #52

    Domyślnie

    tak właśnie ostrzyłem na obiekt i lipa
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  3. #53

    Domyślnie

    po korekcji AF ustawione mam najdłuższą ogniskową na +9 i jest ostro ale za to na 100 mm i mniejszej mam BF i nie moge dobrać złotego środka.czy dalej bawic się w ustawianie czy wysłać do serwisu?
    D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II

  4. #54

    Domyślnie

    Moim zdaniem, serwis.
    Ostatnio edytowane przez ecml ; 19-03-2014 o 11:07

  5. #55

    Unhappy Jak w tytule

    Witam.

    Mam poważny problem. Jestem nowy w temacie fotografii, od paru tyg. posiadacz D3100 + 18-105. Dokupiłem Nikkora 55-300 i i ze zgrozą zauważyłem to samo: do 260mm żyleta, z potem coraz gorzej (a najbardziej zależy mi właśnie na tym przedziale), nieostrzy a przy 300 mm AF czasem całkiem się gubi i tylko bzyczy i szuka (czasem kilka sekund) zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Myślałem, że to wadliwy egzemplarz, ale po wielu próbach w różnym oświetleniu z różnymi ustawieniami i odnalezieniu tego wątku skłonny jestem przyznać że "ten typ tak ma". Chcę go wymienić tylko nie wiem na co?

    Tamron 70-300



    Czy Sigma 70-300 (jakaś nowość - jedna na Allegro)




    Czy na klasycznego już Nikkora 70-300 (używka)? albo jeszcze coś innego w tych cenach?

    Bardzo proszę o pomoc doświadczonych userów, bo nie jestem w stanie fizycznie ich przetestować a mam jeszcze TYLKO 2 dni na zwrot Będę wdzięczny za jakiekolwiek linki, bo to forum jest przeogromne. Przypomnę, że najważniejszy dla mnie jest przedział 250-300.

    Z góry Dziękuję za pomoc.

  6. #56

  7. #57

    Domyślnie

    Nikkora 70-300 z ostrym przedziałem 250-300 raczej trudno znaleźć , przetestowałem parę używek zanim kupiłem a każda miała być ostra jak żyleta , ale to i tak nie jest jakiś szał
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  8. #58

    Domyślnie

    Ja na 55-300 nie mogłem narzekać... Tutaj kadr przy 300 mm:

  9. #59

    Domyślnie

    Znalazłem używkę. Czy warto go kupić?

  10. #60

    Domyślnie

    gdzie link?
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •