Szukaj
tak właśnie ostrzyłem na obiekt i lipa
D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II
po korekcji AF ustawione mam najdłuższą ogniskową na +9 i jest ostro ale za to na 100 mm i mniejszej mam BF i nie moge dobrać złotego środka.czy dalej bawic się w ustawianie czy wysłać do serwisu?
D7100 +grip Pixel; S 17-50 ;N 70-300 VR , YN-468II
Moim zdaniem, serwis.
Ostatnio edytowane przez ecml ; 19-03-2014 o 11:07
Witam.
Mam poważny problem. Jestem nowy w temacie fotografii, od paru tyg. posiadacz D3100 + 18-105. Dokupiłem Nikkora 55-300 i i ze zgrozą zauważyłem to samo: do 260mm żyleta, z potem coraz gorzej (a najbardziej zależy mi właśnie na tym przedziale), nieostrzy a przy 300 mm AF czasem całkiem się gubi i tylko bzyczy i szuka (czasem kilka sekund) zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Myślałem, że to wadliwy egzemplarz, ale po wielu próbach w różnym oświetleniu z różnymi ustawieniami i odnalezieniu tego wątku skłonny jestem przyznać że "ten typ tak ma". Chcę go wymienić tylko nie wiem na co?
Tamron 70-300
Czy Sigma 70-300 (jakaś nowość - jedna na Allegro)
Czy na klasycznego już Nikkora 70-300 (używka)? albo jeszcze coś innego w tych cenach?
Bardzo proszę o pomoc doświadczonych userów, bo nie jestem w stanie fizycznie ich przetestować a mam jeszcze TYLKO 2 dni na zwrotBędę wdzięczny za jakiekolwiek linki, bo to forum jest przeogromne. Przypomnę, że najważniejszy dla mnie jest przedział 250-300.
Z góry Dziękuję za pomoc.![]()
Miały być linki, ale coś nie wyszło:
Tamron:
http://fotopolis.pl/n/10547/tamron-s...nie-zmieniony/
Sigma:
http://http://fotopolis.pl/n/9513/si...-stabilizacja/
Nikkora 70-300 z ostrym przedziałem 250-300 raczej trudno znaleźć , przetestowałem parę używek zanim kupiłem a każda miała być ostra jak żyleta , ale to i tak nie jest jakiś szał![]()
D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700
Ja na 55-300 nie mogłem narzekać... Tutaj kadr przy 300 mm:
Znalazłem używkę. Czy warto go kupić?
gdzie link?
D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo
Skontaktuj się z nami