PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o efekt



Dan_P
16-05-2009, 01:06
Witam

Przeglądając forum znalazłem takie zdjęcie (IMHO Super !)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/05/DSC_5655-1.jpg
źródło (http://i242.photobucket.com/albums/ff75/maciek_evo/DSC_5655.jpg)

Pytanie brzmi jak zrobić takie zdjęcie, uzyskać taki efekt?
Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Daniel

fIlek
16-05-2009, 01:22
Nawet w wątku z tym zdjęciem była odpowiedź. Aparat umieszcza się na specjalnym statywie "przyklejonym" do samochodu za pomocą przyssawek lub innych patentów. Konstrukcja z obcego zowie się rig. Do tego dłuższy czas ekspozycji i to tyle. Tego typu zdjęcia są często robione przy prędkości pojazdu nawet 5-10km/h

Dan_P
16-05-2009, 17:22
Nawet w wątku z tym zdjęciem była odpowiedź
Jakos mi to umknelo

Dzieki bardzo za odpowiedz !

Pozdrawiam
Daniel

1bobik1
17-05-2009, 16:07
jak dla mnie samochód jest doświetlony dwoma sporymi softboxami (bok i tył)
i bardzo prawdopodobne że stał w mijscu (nie widać kierowcy, światla wyłączone)

Leatherface
17-05-2009, 22:30
Jesli aparat jest na statywie przyczepionym do auta, to czemu go nie widać?

fIlek
17-05-2009, 22:33
Jesli aparat jest na statywie przyczepionym do auta, to czemu go nie widać?

Photoshop? :D

mrpawcio
17-05-2009, 22:46
Poczytaj sobie ten temat na forum:

http://fotoryzacja.pl/viewtopic.php?f=8&t=172

Autorem powyższego zdjęcia jest mivec. Na podlinkowanym forum znajduje się cały temat z tą sesją, tam też znajdziesz kilka informacji technicznych.