PDA

Zobacz pełną wersję : ramki w ps



jacek dr
12-05-2009, 19:43
witam .

potrzebuje porady jak zrobić ramki w ps-ie,chciałbym zautomatyzować te czYnnosc w -operacje-.

niby prawie sobie poradziłem tylko:niektóre zdjęcia z folderu do" przetworzenia"są kadrowane i ramka jak i podpis w niej są innej wielkosci.Jesli mozna to prosze krok po kroku opisać operacje tak aby ramka i wielkosc czcionki były zawsze takiej samej wielkości.

pozdrawiam

SPLpolska
12-05-2009, 20:40
Było na forum i to chyba nie jeden raz, np:


tutek.1 mozna nieco prościej:
1-obrabiamy foto
2-zaznaczamy foto -> Ctrl+A
3-edycja -> obrysuj -> ustalamy ilość pix np.20 i kolor biały zaznaczamy opcję wewnętrzny -> Ok
4-ponownie pkt.3 ale ilość pix o 1-2 mniej i kolor czarny -> Ok
Wrzucasz w akcje i klikasz tylko potem PLAY

Orkaniusz
12-05-2009, 21:59
Miałem podobny problem, tyle, że chciałem ramki w stylu takim, jak używa Jeff Ascough (http://www.jeffascough.com/).

No i po wielu próbach wyszło mi, że automat nie da rady (znaczy nie potrafię. Generalnie taką rameczkę narysowałem sobie sam (czarną na białym tle) i zapisałem jako plik png. Potem na zdjęciu, które chcę obramkować wklejam tenże obrazek ramki, co skutkuje nową warstwą. Dostosowuję wymiary ramki, ustawiam tryb mieszania na Darken i już. Nie wiem jak to zrobić akcją...

jarek76
12-05-2009, 22:14
Przed rozpoczęciem tworzenia ramki w zakładce z akcjami tworzysz nowy zestaw. Nazywasz go np. Ramka

Teraz wciskasz ikonę nagraj akcję i robisz wszystko po kolei tworząc swoją ramkę ( można dodać do tego wyostrzanie zmniejszenie itp.), na koniec stopujesz wszystko i już, akcja nagrana.

Na kolejnym zdjęciu wciskasz tylko play i powinno działać

jacek dr
12-05-2009, 22:20
a no własnie stworzenie samej ramki to nie problem,gdyby chodziło o kilka zdjęc ale ja musze zautomatyzować ok 400szt.
próbowałem powiekszać rozmiar roboczy zdjecia ale przy wykadrowanych ramki i dodany tekst maja inny rozmiar.Mysle kolego Orkaniusz że napewno są tu mocniejsi i coś nam doradza.

pozdrawiam

jacek dr
12-05-2009, 22:24
Przed rozpoczęciem tworzenia ramki w zakładce z akcjami tworzysz nowy zestaw. Nazywasz go np. Ramka

Teraz wciskasz ikonę nagraj akcję i robisz wszystko po kolei tworząc swoją ramkę ( można dodać do tego wyostrzanie zmniejszenie itp.), na koniec stopujesz wszystko i już, akcja nagrana.

Na kolejnym zdjęciu wciskasz tylko play i powinno działać

Jarku ja to wszystko rozumiem tylko problem mam taki ze nie na każdym zdjeciu ramka i podpis nie są tej samej wielosci.

SPLpolska
13-05-2009, 21:25
Specjalnie dla Ciebie :
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=98763

jacek dr
13-05-2009, 23:25
Specjalnie dla Ciebie :
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=98763

Jasno ,czytelnie i fachowo,a najwazniejsze dla mnie:-D Serdeczne kolego dla Ciebie ! Mysle ze nie tylko ja skorzystam z tego tutka:wink:

SPLpolska
13-05-2009, 23:47
Bardzo mnie to cieszy że mogłem się na coś przydać :) Pozdrawiam i życzę udanych kadrów :)

nikkorek
14-05-2009, 15:38
Kilka gotowych ramek znalazłem w sieci.
http://peb.pl/materialy-prosby-zlecenia/185011-materialy-rapidshare-gotowe-ramki-do-zdjec.html

http://0lik.ru/

jacek dr
14-05-2009, 18:16
ładne mi kilka:)jest z czego wybierac,przyda sie.

manfred
10-03-2010, 18:21
Ktoś wspomniał o ramkach Jeff Ascough w jaki sposób wykonać cos na podobny wzór?

http://jeffascough.typepad.com/

mikkay
10-03-2010, 18:29
Ktoś wspomniał o ramkach Jeff Ascough w jaki sposób wykonać cos na podobny wzór?

Prosto i szybko :) Zaznacz ramkę w PS'ie, kopiuj i wklej w nowym dokumencie.

manfred
11-03-2010, 11:43
ha ha ha