Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: ramki w ps

  1. #1

    Domyślnie ramki w ps

    witam .

    potrzebuje porady jak zrobić ramki w ps-ie,chciałbym zautomatyzować te czYnnosc w -operacje-.

    niby prawie sobie poradziłem tylko:niektóre zdjęcia z folderu do" przetworzenia"są kadrowane i ramka jak i podpis w niej są innej wielkosci.Jesli mozna to prosze krok po kroku opisać operacje tak aby ramka i wielkosc czcionki były zawsze takiej samej wielkości.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Było na forum i to chyba nie jeden raz, np:

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy Zobacz posta
    tutek.1 mozna nieco prościej:
    1-obrabiamy foto
    2-zaznaczamy foto -> Ctrl+A
    3-edycja -> obrysuj -> ustalamy ilość pix np.20 i kolor biały zaznaczamy opcję wewnętrzny -> Ok
    4-ponownie pkt.3 ale ilość pix o 1-2 mniej i kolor czarny -> Ok
    Wrzucasz w akcje i klikasz tylko potem PLAY

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem podobny problem, tyle, że chciałem ramki w stylu takim, jak używa Jeff Ascough.

    No i po wielu próbach wyszło mi, że automat nie da rady (znaczy nie potrafię. Generalnie taką rameczkę narysowałem sobie sam (czarną na białym tle) i zapisałem jako plik png. Potem na zdjęciu, które chcę obramkować wklejam tenże obrazek ramki, co skutkuje nową warstwą. Dostosowuję wymiary ramki, ustawiam tryb mieszania na Darken i już. Nie wiem jak to zrobić akcją...
    Pozdrawiam, Piotr

  4. #4

    Domyślnie

    Przed rozpoczęciem tworzenia ramki w zakładce z akcjami tworzysz nowy zestaw. Nazywasz go np. Ramka

    Teraz wciskasz ikonę nagraj akcję i robisz wszystko po kolei tworząc swoją ramkę ( można dodać do tego wyostrzanie zmniejszenie itp.), na koniec stopujesz wszystko i już, akcja nagrana.

    Na kolejnym zdjęciu wciskasz tylko play i powinno działać

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  5. #5

    Domyślnie

    a no własnie stworzenie samej ramki to nie problem,gdyby chodziło o kilka zdjęc ale ja musze zautomatyzować ok 400szt.
    próbowałem powiekszać rozmiar roboczy zdjecia ale przy wykadrowanych ramki i dodany tekst maja inny rozmiar.Mysle kolego Orkaniusz że napewno są tu mocniejsi i coś nam doradza.

    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek76 Zobacz posta
    Przed rozpoczęciem tworzenia ramki w zakładce z akcjami tworzysz nowy zestaw. Nazywasz go np. Ramka

    Teraz wciskasz ikonę nagraj akcję i robisz wszystko po kolei tworząc swoją ramkę ( można dodać do tego wyostrzanie zmniejszenie itp.), na koniec stopujesz wszystko i już, akcja nagrana.

    Na kolejnym zdjęciu wciskasz tylko play i powinno działać
    Jarku ja to wszystko rozumiem tylko problem mam taki ze nie na każdym zdjeciu ramka i podpis nie są tej samej wielosci.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SPLpolska Zobacz posta
    Jasno ,czytelnie i fachowo,a najwazniejsze dla mnie Serdeczne kolego dla Ciebie ! Mysle ze nie tylko ja skorzystam z tego tutka

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo mnie to cieszy że mogłem się na coś przydać Pozdrawiam i życzę udanych kadrów

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    116
    Ostatnio edytowane przez nikkorek ; 14-05-2009 o 15:40

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •