PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 40D



synor
10-05-2009, 22:58
Jakie sa wasze odczucia , wady zalety Canona 40D bo przesiadam sie z D200 na EOS 40D.

2Cresky
10-05-2009, 23:01
Nie prościej zapytać na CB ?? normalnie plaga jakowaś :mrgreen:

synor
10-05-2009, 23:02
Wolę tu między swoimi.

robin102
10-05-2009, 23:04
Nie prościej zapytać na CB ?? normalnie plaga jakowaś :mrgreen:
Za pół roku, może za rok z przyczyn których jeszcze nie znamy trend ulegnie odwróceniu, potem za 2 lata z przyczyn których tez jeszcze nie znamy znów się odwróci :mrgreen: i tak do końca świata i jeszcze jeden dzień :)
--------------------------------------------------------------------

Wolę tu między swoimi.
Kawał przyzwoitego aparatu z ładnym obrazkiem i nieporównywalnie lichą obudową w stosunku do mistrzowskiej D200.
Ale to chyba już wiesz. Szkła Panie kolego szkła. Kupuj szkła, a dopiero potem do tego jakieś pasujące body.

żółto-czarny
10-05-2009, 23:05
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=39011&highlight=40d
Tam wymieniono wiele uwag. Także z udziałem tych, którym przykleił się do rączek :)

synor
10-05-2009, 23:07
żółto-czarny dzieki

synor
10-05-2009, 23:19
robin102 - mam juz szkła Sigma DC 18-200mm 1: 3,5-6,3 Optical Stabilizer
i Sigme 10-20mm 1:4-5.6 DC HSM

co ty na to do C 40D no i 580EX II

robin102
11-05-2009, 11:44
co ty na to do C 40D no i 580EX II
Wybacz, ale się trochę powymądrzam :) nie złośliwie oczywiście.
Widząc te szkła które wymieniłeś, zmianę na Conana marnie widzę, tzn. sensu prawie to nie ma bo nie wykorzystasz tego co ten korpus daje na wielki plus w stosunku do D200, a daje znacznie mniejsze i to na prawdę znacznie mniejsze szumy co stwarza możliwość częstszego korzystania ze światła zastanego, a te dwa szkła za przeproszeniem dupnie ciemne są tak samo na Canonie jak na Nikonie :(. Zmienić na Canona to w jakimś konkretnym celu, z jakimś argumentem, a tu u Ciebie tego nie widzę. No chyba, że sama zmiana jest argumentem bo czemu człowiek nie może sobie zrobić radości jak go na to stać.
W moich ostatnich poczynaniach fotograficznych wszystkie znaki na niebie wskazują, że niby powinienem używać Canona, ale daje chyba rady Nikonem jak na razie i mam nadzieje, że długo dam rady, bo zmian nie lubię i potencjalnych problemów z tym związanych.
Jeśli masz już fizycznie te szkła z bagnetem Canona to rad czy nie rad chyba i korpus Canona dokupić trzeba.

synor
11-05-2009, 20:56
Ogólnie to zmieniłam na 40D bo trafił mi sie dobry zestaw za bardzo cienkie koszta nie uwierzyłbyś .
Miałem nikona d200 ze sigma 18-50 1:2.8 EX D i 55-200 D 1:4-5.6 DC
Lampa firmy METZ 40MZ-2

A zamieniłem to na Canona 40D Sigma DC 18-200mm 1: 3,5-6,3 Optical Stabilizer
i Sigme 10-20mm 1:4-5.6 DC HSM
Lampa Canon 580EX II
Grip canona i 3 akumulatorki.

Więc tu widze sens .
I urzywac bede tego amatorsko bo nie jestem profesjonalista.

robin102
11-05-2009, 22:55
Jak jesteś zadowolony, to ja też bo chyba o to chodzi :) jak wyszło tanio to zazdrościć pozostaje. Kup jakąś jasną stałeczkę i wykorzystaj możliwości tego udanego aparatu.

synor
12-05-2009, 08:55
A mógł byś coś doradzkić ?
Czesto uzywam aparatu na wyjazdach w góry.
A w lipcu bede miał córeczke i chyba tez by mi sie przydała jakas stałka??

superkomornik
12-05-2009, 09:25
Do gór to może Canon 10-22. A stałkę to warto jako standard 28/1.8 za przyzwoitą kaskę :)

robin102
12-05-2009, 09:32
A mógł byś coś doradzkić ?
Czesto uzywam aparatu na wyjazdach w góry.
A w lipcu bede miał córeczkę i chyba tez by mi się przydała jakaś stałka??
Hmmmmm, znawcą szkieł Canona nie jestem. Parę sztuk poznałem i to dość okazjonalnie. Do takich zastosowań jak fotografowanie dziecka kupił bym jak wyżej kolega proponuje 28mm f1,8. Do gór masz szeroką sigmę, choć z moich doswiadczeń to krajobraz wcale nie wymaga szerokich kątów, wręcz jakoś płasko wychodzi, ale to kwestia gustu.

synor
12-05-2009, 19:11
Dzięki panowie zastanowie sie nad ta stałka 28mm /1.8
Pozdrawiam

badi
13-05-2009, 05:05
kup 85/1.8 do dzieciaka, bardzo udana stalka.

mam jako body zapasowe 40d i b. niepodoba mi sie wyswietlacz. generalnie odczytanie po powiekszeniu czy trafilo sie z af do latwych nienalezy. autoamtyczny balans bieli tez sie czesto pierdyka, ale wez poprawke, na to ze robie zdjecia w dosc specyficznych warunkach (czesta zmiana swiatel scenicznych).

synor
13-05-2009, 09:07
Pomyśle tez o 85 bo widzialem na forum zdjecia z tego szkiełka.

MagMa
13-05-2009, 11:00
Pomyśle tez o 85 bo widzialem na forum zdjecia z tego szkiełka.

85/1.8 jest bardzo fajnym szkiełkiem i rozsądnym cenowo. Ja z założeniem cykania zdjęć właśnie dzieci 24-105/4L uzupełniłem o wspomniane 85/1.8. Do pomieszczeń trochę wąsko (chociaż do portretów mi spokojnie wystarcza), ale myśląc o dzieciach celowo wybrałem 85 a nie 50/1.4 - te 85mm na cropie pozwala robić bardziej naturalne/spontaniczne zdjęcia dzieciom (docenisz to, jak dzieci będą miały więcej niż 1-1,5 roczku) z pewnego dystansu nie przeszkadzając im w zabawach i nie męcząc ich wizją Taty cykającego non stop fotki ;).

Pzdr