PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie Prośba OLYMPUS OM



brun
10-05-2009, 21:04
Witam!
zanim wybiorę się na konkurencyje forum, pomyślałem że najpierw zapytam na rodzimym...

dostałem całkiem pokaźny zestaw systemu OM oplympusa w którego skład wchodzą:
1 body OM1
2 body OM2
3 zuiko 50mm 1.8 -(może da się to to do D80 podpiąć?)
4 zuiko 75-150mm 1:4
5 tokina 35-70 1:3,5
6 konwerter TELEMORE95 II 7-k-m-c
7 grip olympus winder 1

do tego jeszke troche filtrów kolorowych, jakiś pryzmatyczny B+W, COKIN 55mm i kilka dupereli.
Czy ktoś ma pojęcie ile to może być warte?

dzięki za pomoc

mathu
10-05-2009, 23:39
Nie podepniesz Zuiko do D80, odległość od matrycy jest jeszcze mniejsza niż w M42, więc o czymkolwiek poza makro możesz zapomnieć. Za to optycznie jest to ekstraklasa na miarę Leiki.

lenio
10-05-2009, 23:59
Jakis rok temu myslalem o kupnie OM-a, wtedy za taki zestaw zaplacilbym 800-1200zl.
Teraz pewnie za bardzo to sie nie zmienilo, ale lepiej zapytaj na forum olympusa.
Polecam tez strone http://www.ompl.org/ , mozna sie sporo dowiedziec.

fIlek
11-05-2009, 00:10
Za dużo toto nie jest warte, tym bardziej ja bym sobie zostawił. OM to bardzo porządna maszyna, a i szkiełka zacne.

brun
11-05-2009, 09:22
dzięki za wskazówki fIlek tak się właśnie zastanawiam i chyba tak zrobie że sobie zostawie i się pobawie od czasu do czasu.

z drugiej strony zawsze można by za te pare złotych rozbudować swoja torbe o chociażby 35 1.8

akustyk
11-05-2009, 10:51
za same korpusy jest szansa dostac pare zlotych, bo w dziedzinie manualnych korpusow analogowych
sa to jedne z najlepszych aparatow jakie kiedykolwiek stworzono.

obiektywy, za wyjatkiem 50/1.8, sa takie sobie i nie warte kruszenia kopii.

tak ogolnie, to bym sobie to zostawil. za duza przyjemnosc focenia, zeby odsprzedawac tak fajny
sprzet za psie pieniadze. wrzuc na allegro OM2 i zoomy, a zatrzymaj OM1 z 50-tka i pobaw sie.