Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Krasnystuff
    Posty
    133

    Domyślnie Pytanie Prośba OLYMPUS OM

    Witam!
    zanim wybiorę się na konkurencyje forum, pomyślałem że najpierw zapytam na rodzimym...

    dostałem całkiem pokaźny zestaw systemu OM oplympusa w którego skład wchodzą:
    1 body OM1
    2 body OM2
    3 zuiko 50mm 1.8 -(może da się to to do D80 podpiąć?)
    4 zuiko 75-150mm 1:4
    5 tokina 35-70 1:3,5
    6 konwerter TELEMORE95 II 7-k-m-c
    7 grip olympus winder 1

    do tego jeszke troche filtrów kolorowych, jakiś pryzmatyczny B+W, COKIN 55mm i kilka dupereli.
    Czy ktoś ma pojęcie ile to może być warte?

    dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez brun ; 10-05-2009 o 21:14
    D80 N 35 1.8G T 17-50 2.8 N 70-300 VR SB-600

  2. #2

    Domyślnie

    Nie podepniesz Zuiko do D80, odległość od matrycy jest jeszcze mniejsza niż w M42, więc o czymkolwiek poza makro możesz zapomnieć. Za to optycznie jest to ekstraklasa na miarę Leiki.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  3. #3

    Domyślnie

    Jakis rok temu myslalem o kupnie OM-a, wtedy za taki zestaw zaplacilbym 800-1200zl.
    Teraz pewnie za bardzo to sie nie zmienilo, ale lepiej zapytaj na forum olympusa.
    Polecam tez strone http://www.ompl.org/ , mozna sie sporo dowiedziec.

  4. #4

    Domyślnie

    Za dużo toto nie jest warte, tym bardziej ja bym sobie zostawił. OM to bardzo porządna maszyna, a i szkiełka zacne.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Krasnystuff
    Posty
    133

    Domyślnie

    dzięki za wskazówki fIlek tak się właśnie zastanawiam i chyba tak zrobie że sobie zostawie i się pobawie od czasu do czasu.

    z drugiej strony zawsze można by za te pare złotych rozbudować swoja torbe o chociażby 35 1.8
    Ostatnio edytowane przez brun ; 11-05-2009 o 09:44
    D80 N 35 1.8G T 17-50 2.8 N 70-300 VR SB-600

  6. #6

    Domyślnie

    za same korpusy jest szansa dostac pare zlotych, bo w dziedzinie manualnych korpusow analogowych
    sa to jedne z najlepszych aparatow jakie kiedykolwiek stworzono.

    obiektywy, za wyjatkiem 50/1.8, sa takie sobie i nie warte kruszenia kopii.

    tak ogolnie, to bym sobie to zostawil. za duza przyjemnosc focenia, zeby odsprzedawac tak fajny
    sprzet za psie pieniadze. wrzuc na allegro OM2 i zoomy, a zatrzymaj OM1 z 50-tka i pobaw sie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •