Zobacz pełną wersję : D300 czy D90? :)
Tytuł może dziwnie zabrzmiał, ale zaraz wyjaśnię: Otóż można powiedzieć, że zaczynam przygodę z lustrzankami (nie liczę analoga Practica z lat 80-tych :). Nieskromnie powiem, że cena nie gra dla mnie roli :wink:, chodzi mi natomiast o to żeby za rok czy dwa, nie wymieniać aparatu na nowy (bardziej zaawansowany), a teraz kupić docelowy. Nie wiem czy jest to dobry pomysł, a więc proszę o pomoc. Co o tym myślicie?
mateo912
04-05-2009, 20:09
jeśli cena nie gra roli a chcesz kupić aparat który nie będzie Cię ograniczał to bierz d3(jeśli myślisz o fotografowaniu akcji) lub d3x(studio).
Ew. wersje budżetową d700
jeśli cena nie gra roli a chcesz kupić aparat który nie będzie Cię ograniczał to bierz d3(jeśli myślisz o fotografowaniu akcji) lub d3x(studio).
Ew. wersje budżetową d700
No nie, zawodowcem nie mam zamiaru być, raczej (kiedyś) zaawansowanym amatorem. Dlatego też podane przez Ciebie aparaty raczej nie wchodzą w grę :)
mateo912
04-05-2009, 20:32
no to wiec kolejne pytania
- czy jest Ci potrzeba współpraca z obiektywami manualnymi? (światłomierz)
- czy potrzebujesz 6kl/s(8 z mb-d10)
- czy potrzebujesz banków ustawień?
- czy potrzebujesz magnezowej obudowy z uszczelnieniami?
- czy potrzebujesz 51 pół AF?
Jesli chcesz miec TYLKO matryce z D300, kup D90. Jesli chcesz miec wszystko "inne" (AF/szybkosc/ergonomia/budowa), kup D300. D90 to "prawie" D300...
no to wiec kolejne pytania
- czy jest Ci potrzeba współpraca z obiektywami manualnymi? (światłomierz)
- czy potrzebujesz 6kl/s(8 z mb-d10)
- czy potrzebujesz banków ustawień?
- czy potrzebujesz magnezowej obudowy z uszczelnieniami?
- czy potrzebujesz 51 pół AF?
2,4,i 5 tak...
mateo912
04-05-2009, 20:57
więc sprawa jasna. bierz d300 i ciesz się robiąc zdjęcia;)
nikkorowiec
04-05-2009, 21:20
Zdecydowanie D300!!!
To jeszcze wyjaśnij jak zamierzasz wykorzystać 51 pól focusa.
pozdr
To może poczekaj na następcę D300?
pobaw sie wyszukiwarką... takie i podobne dylematy były tu już dziesiątki razy maglowane aż do bólu... nic nowego raczej sie nie dowiesz
Bez sensu. Jeśli nie masz ograniczeń budżetowych po prostu należy kupić D700 i Nikkor 24-70 2.8 i SB-900.
Jesteś gotowy w każde (prawie) warunki.
Sprzęt się szybko nie zestarzeje i szybko (o ile w ogóle kiedyś...) Cię nie ograniczy, a Ty będziesz mógł zapominając o sprzęcie napawać się radością fotografowania.
Bez odbioru.
Edit.
Pamiętaj: 90 i 300 to matryce DX'owe.
700 to matryca FX.
Na dzień dzisiejszy: Jeśli DX to D300, jeśli FX to D700 (chyba, że wiesz, że potrzebujesz D3(x) - a Ty wiesz, że nie potrzebujesz, dlatego D700)
moim zdaniem szkoda kasy na d300 jezeli nie robisz zdjec sportowych, pomiar swiatla w d90 i tak jest extra! a jezeli chodzi o uszczelnienie to jezeli bylbys na saharze lub w innych ekstramalnych warunkach to wtedy d300. bo jezeli np, chodzi o iso to wiele testow niewiele ale potwierdzilo ze d90 jest lepsze od d300, a reszta naprawde bardzo podobna! szkoda gonic za nowosciami, jezeli wiadomo ze za pare miechow wejdzie cos nowego i d300 poleci w dol, a teraz masz cos baaardzo porownowalnego z d300 czyli d90! roznice w body wydaj na szklo!!! dobre szklo podpiete pod d50 zrobi lepsza fote niz d300 z jakims zlomiastym kitem!
no to d700 oczywiście kupuj, jak cena nie gra roli ;)
Raczej D90 - nie zrobisz nim zdjęć gorszych niż D300.
D300 bierz jeśli to co oferuje w stosunku do D90 jest Ci szczerze niezbędne, inaczej dostaniesz tylko dodatkowe kilogramy i objętość do torby, np. ta metalowa obudowa, 99 procentom użytkowników jest potrzebna jak rybie rower.
Wiadomo, userzy będą polecać Ci D3 skoro cena nie gra roli, ale to nie jest tak, że najdroższy zakup zawsze jest najlepszy, chodzi o to, żeby wybrać najbardziej praktyczne rozwiązanie, które będzie Ci odpowiadać. Wiec moja rada jest taka jak zawsze: wypróbować samemu. Poszukać wśród znajomych znajomych, obejrzeć i samemu zdecydować.
wasilewskipiotr
05-05-2009, 03:37
Raczej D90 - nie zrobisz nim zdjęć gorszych niż D300.
tu sie zgodze ze 90 proc amatorow d90 nie bedzie zbytnio ograniczac
np. ta metalowa obudowa
:D metalowa obudowe to moze miec czjnik:D
a to jest stop magnezowy pokryty plastikiem;)
Generalnie idz do sklepu i sprawdz ktory na Tobie wywrze lepsze wrazenie (no chyba ze masz szanse potestowac oba przez jakis czas)
Generalnie idz do sklepu i sprawdz ktory na Tobie wywrze lepsze wrazenie (no chyba ze masz szanse potestowac oba przez jakis czas)
Tez niezła rada
no to wiec kolejne pytania
- czy jest Ci potrzeba współpraca z obiektywami manualnymi? (światłomierz)
- czy potrzebujesz 6kl/s(8 z mb-d10)
- czy potrzebujesz banków ustawień?
- czy potrzebujesz magnezowej obudowy z uszczelnieniami?
- czy potrzebujesz 51 pół AF?
2,4,i 5 tak...
skoro tak to temat jasny - D300. Zamykam.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.