PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne kolorki.



błajan
30-04-2009, 12:03
wczoraj w nocy popełniłem kilka fotek d70 z dużym czasem naświetlania od 80 do 300 s bez redukcji szumów na kilku z nich widać ryżowe zabarwienie w prawym górnym rogu moje pytanie brzmi czy jest to normalne długi czas naświetlania matryca się nagrzewa i wychodzą takie kwiatki czy też ma to inne podłoże ?
d70 statyw wyzwalanie migawki pilotem zamiennik iso 200 przysłona 3,5 kit naświetlanie 350s.
ps. proszę o rady dla początkującego chodzi mi o ostrzenie w kompletnych ciemnościach (trochę głupio to brzmi)
ale w sytuacji gdy w wizjerze jest ciemno manualne nastawianie ostrości na nieskończoność nie daje pożądanych efektów. co robić.?
jestem ponczkujący wiec nie wiem jak zamieścic fotke prosze nie mieszać mnie za to zanatto z błotem
dzieki za pomoc błajan.

piom
30-04-2009, 12:05
zdecydowanie matryca!

błajan
30-04-2009, 12:06
uszkodzona czy to normalne?

adrian
30-04-2009, 13:28
Niestety normalne.

poszukaj w necie. Niektórzy desperaci naświetlali dekielek przez kilka godzin ;)

piom
30-04-2009, 13:32
normalne taki urok cyfry zresztą było milion razy o tym...

stock
30-04-2009, 13:45
nie naświetlaj tak długo bo usmażysz matrycę - 100 sekund to max zdaje się - tak miałem w d80 :D

markB
30-04-2009, 16:14
Nawet matryca za 10 K (w D3X) czasami tak się zachowuje na długich czasach: http://www.bythom.com/nikond3xreview.htm.

mpwt
06-05-2009, 18:17
nie naświetlaj tak długo bo usmażysz matrycę - 100 sekund to max zdaje się - tak miałem w d80 :D

Bez przesady. Długie czasy to nie jest znowu jakiś tam problem. A 100 sek. to pryszcz dla D80. Spokojnie można w 10 min i więcej. Inny problem, że tego zafarbu tak łatwo nie zlikwidujesz. A to fioletowy prawy róg to wynika w głównej mierze z tego, że elektronika w body wydziela trochę ciepła i pech chciał, że akurat w tym miejscu najwięcej.