błajan
30-04-2009, 12:03
wczoraj w nocy popełniłem kilka fotek d70 z dużym czasem naświetlania od 80 do 300 s bez redukcji szumów na kilku z nich widać ryżowe zabarwienie w prawym górnym rogu moje pytanie brzmi czy jest to normalne długi czas naświetlania matryca się nagrzewa i wychodzą takie kwiatki czy też ma to inne podłoże ?
d70 statyw wyzwalanie migawki pilotem zamiennik iso 200 przysłona 3,5 kit naświetlanie 350s.
ps. proszę o rady dla początkującego chodzi mi o ostrzenie w kompletnych ciemnościach (trochę głupio to brzmi)
ale w sytuacji gdy w wizjerze jest ciemno manualne nastawianie ostrości na nieskończoność nie daje pożądanych efektów. co robić.?
jestem ponczkujący wiec nie wiem jak zamieścic fotke prosze nie mieszać mnie za to zanatto z błotem
dzieki za pomoc błajan.
d70 statyw wyzwalanie migawki pilotem zamiennik iso 200 przysłona 3,5 kit naświetlanie 350s.
ps. proszę o rady dla początkującego chodzi mi o ostrzenie w kompletnych ciemnościach (trochę głupio to brzmi)
ale w sytuacji gdy w wizjerze jest ciemno manualne nastawianie ostrości na nieskończoność nie daje pożądanych efektów. co robić.?
jestem ponczkujący wiec nie wiem jak zamieścic fotke prosze nie mieszać mnie za to zanatto z błotem
dzieki za pomoc błajan.