Zobacz pełną wersję : Pilot/weżyk...
Posiadam aparat D50, domyślam się że do niego nie ma mozliwości zamontowania weżyka spustowego.. ale mam możliwość używania PILOTA :>
jak wygląda sprawa pilota ?
http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=382#opis
ten pilot będzie pasował do D50 ?
jest jedynym rozwiązaniem tej sprawy ?
Leon13th
08-09-2006, 23:55
Możesz jeszcze spróbować jakiegoś zwykłego pilota od TV,mniej wydasz,tylko nie każdy pilot od TV bedzie działał.A ten w linku pilot jak najbardziej pasuje do D50.
Możesz jeszcze spróbować jakiegoś zwykłego pilota od TV
<lol>
a może ktoś doradzić jaki pilot będzie zdatny do D50 ? :)
coś co by mi zmniejszyło zakres poszukiwan :>
W Pstryku ML-L3 mają po 79 zł.
Każdy pilot uniwersalny, któremu ustawisz kod 182 (Sanyo) lub 11323 (philipsa) musi wyzwolić migawkę. Pozatym na allgro co jakiś czas pokazują się wynalazki za połowę ceny oryginału.
Heimdall
09-09-2006, 22:00
ja mam taki wynalazek za 49 zł:) i działa:) nawet do kilku centymerów jak stoisz za aparatem:) więc moge polecić:)
ok, znalazłem kilka :)
dzieki za pomoc :)
ten pilot (http://allegro.pl/show_item.php?item=127179270) tez dziala z nikonami a cena jest smieszna :)
programowac na SANYO
madburn próbowałeś, masz, czy strzelasz?
Bo sam szukam taniej alternatywy dla ML-L3, a jak to cudo będzie działało to bomba :D
info mam z innego forum foto - suzkalem tego pilota po mediamarkecie - niestety nie ma
kupilem na ebay - wlasnie do mnie idzie - na allegro tez jak widac sa
na dziale sprzedam jest ktos kto sprzdeaje pilota przelozonego do jakiejs puszki metalowej - 16 to nie pieniadz -ale orginal tez jest malutki - a uniwersalny pilot moze byc czasami poreczny :)
piotrowm
13-09-2006, 12:40
Madburn ma tego pilota, kupionego z rok temu na allegro za 60,-zł. Dzaiłał dobrze
całą jedną sesję zdjęciową
madburn i co - masz pilota? Napisz jak to to się sprawuje, bo mnie aż palce na myszce świerzbią do zakupu, ale nie lubię kolekcjonować śmieci :P
odebralem paczke - dzialaja
kod 010201
instrukcja http://www.p4c.philips.com/files/s/sbcru120_87/sbcru120_87_dfu_por.pdf#search=%22ru-120%20manual%22
jesli skierowac pilota w obiektyw (czyli stojac przed aparatem ) to cos nie bardzo jest - jesli skierowac w sciane za siebie - dziala zawsze - to zdajsie problem ze stozkiem promieniowania diody IR - zapytam jakiegos speca od RTV
w kazdym razie - pilot dziala - bezproblemu
Jak najbardziej potwierdzam.
Wspomniany pilot philipsa z kodem podanym przez madburna działa bez zarzutu. Fakt bezpośrednie skierowanie w diodę nie zawsze działa. Może być mały problem w terenie gdzie nie ma ścian do odbicia.
Niby 4,90 a jak cieszy :)
prawdopodobnie dioda ma zly stozek skupienia - zly dla nikona - pewnie dla TV czy innego szajsu jest super
dzisiaj jak wroce do domu przylutuje inna diode IR - powinno byc lepiej :)
prawdopodobnie dioda ma zly stozek skupienia - zly dla nikona - pewnie dla TV czy innego szajsu jest super
dzisiaj jak wroce do domu przylutuje inna diode IR - powinno byc lepiej :)
i jak rezultaty? Bo też już zamówiłem i w razie czego chciałbym wiedzieć jak dalej zadziałać
dzis cos zrobie - nie mialem czasu - zaliczylem pad komputera (mobo) i dopiero w niedziele udalo mi sie zdobyc czesci zamienne
dzis cos zrobie bo nawet wygrzebalem baterie w szyfladzie coby z pilota TV nie podkradac :)
dam znac - tak czy siak - rozwiazanie nikona jest do dupy - liczylem na cos w rodzaju wezyka spustowego - tak jak w canonie - czyli jeden guzik do AF (guzik wcisniety do polowy) a drugi wyzowlenie migawki - nikon robi wszystko jednym guzikiem - robiac np fotke za fotka to nie zmieni ostrosci nawet jesli weszlo sie w kadr !
zeby bylo ok to trzeba skadrowac na MF i potem z pilota cykac :)
zdajsie ze wykombinuje wspornik na gwint statywu przytrzymujacy wezyk spustowy nad guzikiem :P
w ktoryms watku bylo co musi kupic user nikona - faktycznie pilot moze byc na baaardzo dalekim miejscu na liscie "must-have" - zastosowalnosc tego bajeru jest dosyc waska - za to 5zeta za pilot z TV jest calkowicie akceptowalne - a nie 100 jak oryginal czy nawet 50zl za podrobe z chinskiego tandetnego plastiku - jak widac nikon moglby odzalowac 5zl na pilot dodawany w komplecie :/
Opłaca się wam oszczędzić kilka zł i taskac ze sobą taka cegłę?
ML-L3 zajmuje sporo mniej miejsca niz pudełko zapałek. jeśli ktoś foci tylko w studio czy domu to OK ale w plenerze?
A od czego jest torba? Bo nie wyobrażam sobie, żeby pilota nosić w kieszeni a aprat na szyji - wtedy żaden z niego użytek. Statyw waży dużo więcej, a różnice w masach statywów ... :???:
A różnica tych paru gramów jest niezauważalna!
ten pilot ma tylko taka obudowe zeby go bylo wygodniej trzymac
w srodku - jest wielkosci pudelka zapalek
zreszta na necie jest opis jak zrobic sobie pilota na atmelu mniejszego niz pudelko zapalek :P
po co przeplacac 10x tyle za cos co jest tylko bajerem ?
za chwile dojdziemy do absurdu ze jak ktos chce miec wezyk spustowy z blokada ekspozycji to bylo kupowac d200 a nie wyrob aparatopodobny dla biedakow
za 50 zl to wole sobie kupic statyw studyjny 250cm albo chocby zarowke blyskowa - zdecydowanie lepiej zainwestowane pieniadze :P
mi nie dziala :/
włączanie "odbierania" pilota w aparacie jest przez nicisniecie przycisku od samowyzwalacza ? i ma pokazac się takie cos kwadratowego...
a potem pilotem w ścianie, bieganie po mieszkaniu... i kila.. wicskam wszystkei przycuiski pilota ( nie jest ich dużo ale nic)
co robię źle ?
i ma pokazac się takie cos kwadratowego...
Nie kwadracik tylko ikonka w kształcie pilota. Z opóżnieniem lub bez. Poczytaj instrukcję. Naciskasz przycisk, kółkiem nastawiasz wybraną opcę a dopiero póżniej biegasz :lol: po pokoju.
no to tak ustawiałem.
ale nic.. . :/ w pilocie miga żółta lampka jak naciskam ale migawki nie słyszę...
Ja mam oryginalny ML-L3.
Nie wiem jak w otwartm terenie ale w domu dziala zarowno sprzed aparatu jak i za nim, przez co moge np. ustawic aparat na statywie , zerknac w wizjer i zza aparatu pstryknac , niekoniecznie wychylajac reke przed aparat.
Kupilem go w Pstryku , dalem okolo 80-90 pln.
Przedtem prbowalem zlozyc jakies samorobki z netu ale mialem problem z zaprogramowaniem ...
tordek - a zaprogramowales pilota - bo on tak normalnie bez kodu 010201 nie zadziala :)
wyminielem diode IR - nie pomoglo - dalej tak samo - od scian ok a na wprost nie - nieco z dolu na wprost dziala
co ciekaawe dziala prostopadle do obiektywu :D
generalnie dziala na tyle co potrzeba - wlaczyc np 2s delay - wcisnac pilot i sie ustawic - i hej
no to tak ustawiałem.
A co to za pilot? Jeśli oryginał to może źle włożona bateria jak Ktos niedawno tu pisał ale pewnie masz inny bo w nikonowskim pilocie nic nie miga
inny.
sluchaj zaprogramowalem , moze jakies inne rzeczy o których nie wspomieniliscie ? xP
zaprogramowanie polegało na prog- , prog+ , prog- , vol- , prog- , prog+
lampki migaly prawidlowo wedlug intruckji ..
jaki przycisk wyzwala migawkę ?
[ Dodano: Czw 21 Wrz, 2006 ]
działa. dzięki za pomoc :)
no tylko jeden guzik - power on/off :)
i jak dziala - tez z wszelich kierunkow nawet za plecow byl enie bylo to na wporst obiektywu ? :)
no tylko jeden guzik - power on/off :)
i jak dziala - tez z wszelich kierunkow nawet za plecow byl enie bylo to na wporst obiektywu ? :)
tak tak ,ale guzików jest więcej :]
dobra sprawa ten pilot.. pytanie tylko jakie znacie spoosby na uzywanie go w plenerze... kiedy najbliższa ściana jest np. kilka km przed Tobą xP
są jakies pomysły ?
MAM !!!
Odebrałem z poczty w piątek i ... testy.
Tak jak opisywali koledzy wcześniej: nie działa na wprost. Natomiast odkryłem, że działa z odległości min. 1,5m (a na pewno 2m) przed aparatem, na wprost obiektywu ALE pilot pochylony ok. 45stopni w górę (tak jakby podnieść diodę w kierunku sufitu). Pod większym kątem również. Oczywiście bez problemu zza aparatu, odbijając od ścian, sufitu itd. Domyślam się, że sygnał w diody może być za mocny albo pod kątem zmienia się długość fali jaką wysyła dioda i wtdy pasuje to puszce. Ale to tylko moje domysły, bo nie jestem fachowcem w tej mierze.
to ja tyko w kwesti uzupelnienia ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/my.php?image=dsc1895ut4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/my.php?image=dsc1897at6.jpg)
madburn czy Twój pilot też był lekko porysowany, używany???
Nie żebym się czepiał, bo za 4,99 + przesyłka to by było lekkie zboczenie, a na pewno dewiacja, ale jestem po prostu ciekaw :roll:
nowy to on nie jest - a za te cene mi to zwisa :)
Nowe wieści, bo widzę, że powraca pytanie o pilota jak bumerang w nowych wątkach.
Sprawdzałem tego pilota (jak na zdjęciach u madburna z D80. DZIAŁA!
Ustawienie pilota - prawie pod kątem 90st. do diody w aparacie. Tak żeby sygnał był ledwie odbierany przez puchę. Odległość w zasadzie nie gra roli.
tak tak ,ale guzików jest więcej :]
dobra sprawa ten pilot.. pytanie tylko jakie znacie spoosby na uzywanie go w plenerze... kiedy najbliższa ściana jest np. kilka km przed Tobą xP
są jakies pomysły ?
Są.
Kupić pilota z lusterkiem.
http://www.allegro.pl/item143076018__najlepszy_pilot_do_nikona_i_canona_ hit_.html
Odświeżam stary temat - jeżeli ktoś dalej chce uniwersalnego i niewielkiego pilota do nikona to pojawiły się znowu na allegro: Tutaj link (http://www.allegro.pl/item161391562_161391562.html) Chciałem go znaleźć ale nigdzie nie było więc napisałem do użytkownika który go ostatnio wystawiał i dostałem odpowiedź że wystawił ostatnie 10 sztuk. Dzisiaj otrzymałem sprzęt za 4.99 i działa tak jak opisane w włątku. Mam tylko zamiar wstawić mu dwie diody superjasne, mały mikrowłącznik i komplet z latareczką jest jak się patrzy za grosiki.
a ja mam nówke do pozbycia się za 70zl jk by chcial orginal ofkorZ :D
pablodesign
15-06-2007, 11:12
Wykopie troche ten stary temat, moze komus sie przyda.
Wlasnie przetestowalem swojego D40 ze zwyklym pilotem uniwersalnym do TV (z allegro za ~ 5zl). Po zaprogramowaniu kodu 182 (Sanyo), wszystko dziala jak nalezy. Przy normalnym programie - nacisniecie dowolnego przycisku, aparat robi zdjecie. Przy bulb'ie - raz naciskamy - zaczyna naswietlac, drugi raz - koniec naswietlania.
Co ciekawe wbrew temu co inni pisali, moj pilot dziala na wprost przed aparatem oraz dziala z boku. Jednak nie dziala zza aparatu.
Pozdrawiam.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.