PDA

Zobacz pełną wersję : Pilot/weżyk...



Tordek
08-09-2006, 23:38
Posiadam aparat D50, domyślam się że do niego nie ma mozliwości zamontowania weżyka spustowego.. ale mam możliwość używania PILOTA :>

jak wygląda sprawa pilota ?

http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=382#opis

ten pilot będzie pasował do D50 ?

jest jedynym rozwiązaniem tej sprawy ?

Leon13th
08-09-2006, 23:55
Możesz jeszcze spróbować jakiegoś zwykłego pilota od TV,mniej wydasz,tylko nie każdy pilot od TV bedzie działał.A ten w linku pilot jak najbardziej pasuje do D50.

Tordek
09-09-2006, 13:39
Możesz jeszcze spróbować jakiegoś zwykłego pilota od TV

<lol>

a może ktoś doradzić jaki pilot będzie zdatny do D50 ? :)
coś co by mi zmniejszyło zakres poszukiwan :>

amator
09-09-2006, 15:36
W Pstryku ML-L3 mają po 79 zł.

sadki
09-09-2006, 18:46
Każdy pilot uniwersalny, któremu ustawisz kod 182 (Sanyo) lub 11323 (philipsa) musi wyzwolić migawkę. Pozatym na allgro co jakiś czas pokazują się wynalazki za połowę ceny oryginału.

Heimdall
09-09-2006, 22:00
ja mam taki wynalazek za 49 zł:) i działa:) nawet do kilku centymerów jak stoisz za aparatem:) więc moge polecić:)

Tordek
10-09-2006, 00:32
ok, znalazłem kilka :)

dzieki za pomoc :)

madburn
12-09-2006, 12:18
ten pilot (http://allegro.pl/show_item.php?item=127179270) tez dziala z nikonami a cena jest smieszna :)

programowac na SANYO

wrrum
12-09-2006, 13:21
madburn próbowałeś, masz, czy strzelasz?
Bo sam szukam taniej alternatywy dla ML-L3, a jak to cudo będzie działało to bomba :D

madburn
12-09-2006, 17:53
info mam z innego forum foto - suzkalem tego pilota po mediamarkecie - niestety nie ma
kupilem na ebay - wlasnie do mnie idzie - na allegro tez jak widac sa

na dziale sprzedam jest ktos kto sprzdeaje pilota przelozonego do jakiejs puszki metalowej - 16 to nie pieniadz -ale orginal tez jest malutki - a uniwersalny pilot moze byc czasami poreczny :)

piotrowm
13-09-2006, 12:40
Madburn ma tego pilota, kupionego z rok temu na allegro za 60,-zł. Dzaiłał dobrze
całą jedną sesję zdjęciową

wrrum
14-09-2006, 09:18
madburn i co - masz pilota? Napisz jak to to się sprawuje, bo mnie aż palce na myszce świerzbią do zakupu, ale nie lubię kolekcjonować śmieci :P

madburn
14-09-2006, 17:20
odebralem paczke - dzialaja
kod 010201

instrukcja http://www.p4c.philips.com/files/s/sbcru120_87/sbcru120_87_dfu_por.pdf#search=%22ru-120%20manual%22

jesli skierowac pilota w obiektyw (czyli stojac przed aparatem ) to cos nie bardzo jest - jesli skierowac w sciane za siebie - dziala zawsze - to zdajsie problem ze stozkiem promieniowania diody IR - zapytam jakiegos speca od RTV
w kazdym razie - pilot dziala - bezproblemu

Tordek
14-09-2006, 17:33
zamówiłem :]

tibzor
15-09-2006, 10:12
Jak najbardziej potwierdzam.
Wspomniany pilot philipsa z kodem podanym przez madburna działa bez zarzutu. Fakt bezpośrednie skierowanie w diodę nie zawsze działa. Może być mały problem w terenie gdzie nie ma ścian do odbicia.

Niby 4,90 a jak cieszy :)

madburn
15-09-2006, 10:19
prawdopodobnie dioda ma zly stozek skupienia - zly dla nikona - pewnie dla TV czy innego szajsu jest super

dzisiaj jak wroce do domu przylutuje inna diode IR - powinno byc lepiej :)

wrrum
18-09-2006, 07:11
prawdopodobnie dioda ma zly stozek skupienia - zly dla nikona - pewnie dla TV czy innego szajsu jest super

dzisiaj jak wroce do domu przylutuje inna diode IR - powinno byc lepiej :)

i jak rezultaty? Bo też już zamówiłem i w razie czego chciałbym wiedzieć jak dalej zadziałać

madburn
18-09-2006, 09:56
dzis cos zrobie - nie mialem czasu - zaliczylem pad komputera (mobo) i dopiero w niedziele udalo mi sie zdobyc czesci zamienne

dzis cos zrobie bo nawet wygrzebalem baterie w szyfladzie coby z pilota TV nie podkradac :)

dam znac - tak czy siak - rozwiazanie nikona jest do dupy - liczylem na cos w rodzaju wezyka spustowego - tak jak w canonie - czyli jeden guzik do AF (guzik wcisniety do polowy) a drugi wyzowlenie migawki - nikon robi wszystko jednym guzikiem - robiac np fotke za fotka to nie zmieni ostrosci nawet jesli weszlo sie w kadr !

zeby bylo ok to trzeba skadrowac na MF i potem z pilota cykac :)

zdajsie ze wykombinuje wspornik na gwint statywu przytrzymujacy wezyk spustowy nad guzikiem :P

w ktoryms watku bylo co musi kupic user nikona - faktycznie pilot moze byc na baaardzo dalekim miejscu na liscie "must-have" - zastosowalnosc tego bajeru jest dosyc waska - za to 5zeta za pilot z TV jest calkowicie akceptowalne - a nie 100 jak oryginal czy nawet 50zl za podrobe z chinskiego tandetnego plastiku - jak widac nikon moglby odzalowac 5zl na pilot dodawany w komplecie :/

Rimon
18-09-2006, 10:05
Opłaca się wam oszczędzić kilka zł i taskac ze sobą taka cegłę?
ML-L3 zajmuje sporo mniej miejsca niz pudełko zapałek. jeśli ktoś foci tylko w studio czy domu to OK ale w plenerze?

wrrum
18-09-2006, 14:01
A od czego jest torba? Bo nie wyobrażam sobie, żeby pilota nosić w kieszeni a aprat na szyji - wtedy żaden z niego użytek. Statyw waży dużo więcej, a różnice w masach statywów ... :???:
A różnica tych paru gramów jest niezauważalna!

madburn
18-09-2006, 14:41
ten pilot ma tylko taka obudowe zeby go bylo wygodniej trzymac

w srodku - jest wielkosci pudelka zapalek
zreszta na necie jest opis jak zrobic sobie pilota na atmelu mniejszego niz pudelko zapalek :P

po co przeplacac 10x tyle za cos co jest tylko bajerem ?

za chwile dojdziemy do absurdu ze jak ktos chce miec wezyk spustowy z blokada ekspozycji to bylo kupowac d200 a nie wyrob aparatopodobny dla biedakow

za 50 zl to wole sobie kupic statyw studyjny 250cm albo chocby zarowke blyskowa - zdecydowanie lepiej zainwestowane pieniadze :P

Tordek
20-09-2006, 22:22
mi nie dziala :/

włączanie "odbierania" pilota w aparacie jest przez nicisniecie przycisku od samowyzwalacza ? i ma pokazac się takie cos kwadratowego...

a potem pilotem w ścianie, bieganie po mieszkaniu... i kila.. wicskam wszystkei przycuiski pilota ( nie jest ich dużo ale nic)

co robię źle ?

Rimon
21-09-2006, 05:38
i ma pokazac się takie cos kwadratowego...

Nie kwadracik tylko ikonka w kształcie pilota. Z opóżnieniem lub bez. Poczytaj instrukcję. Naciskasz przycisk, kółkiem nastawiasz wybraną opcę a dopiero póżniej biegasz :lol: po pokoju.

Tordek
21-09-2006, 07:09
no to tak ustawiałem.

ale nic.. . :/ w pilocie miga żółta lampka jak naciskam ale migawki nie słyszę...

pdzran
21-09-2006, 07:49
Ja mam oryginalny ML-L3.
Nie wiem jak w otwartm terenie ale w domu dziala zarowno sprzed aparatu jak i za nim, przez co moge np. ustawic aparat na statywie , zerknac w wizjer i zza aparatu pstryknac , niekoniecznie wychylajac reke przed aparat.
Kupilem go w Pstryku , dalem okolo 80-90 pln.
Przedtem prbowalem zlozyc jakies samorobki z netu ale mialem problem z zaprogramowaniem ...

madburn
21-09-2006, 14:03
tordek - a zaprogramowales pilota - bo on tak normalnie bez kodu 010201 nie zadziala :)

wyminielem diode IR - nie pomoglo - dalej tak samo - od scian ok a na wprost nie - nieco z dolu na wprost dziala
co ciekaawe dziala prostopadle do obiektywu :D

generalnie dziala na tyle co potrzeba - wlaczyc np 2s delay - wcisnac pilot i sie ustawic - i hej

Rimon
21-09-2006, 16:41
no to tak ustawiałem.

A co to za pilot? Jeśli oryginał to może źle włożona bateria jak Ktos niedawno tu pisał ale pewnie masz inny bo w nikonowskim pilocie nic nie miga

Tordek
21-09-2006, 16:46
inny.

sluchaj zaprogramowalem , moze jakies inne rzeczy o których nie wspomieniliscie ? xP

zaprogramowanie polegało na prog- , prog+ , prog- , vol- , prog- , prog+

lampki migaly prawidlowo wedlug intruckji ..

jaki przycisk wyzwala migawkę ?

[ Dodano: Czw 21 Wrz, 2006 ]
działa. dzięki za pomoc :)

madburn
22-09-2006, 13:49
no tylko jeden guzik - power on/off :)


i jak dziala - tez z wszelich kierunkow nawet za plecow byl enie bylo to na wporst obiektywu ? :)

Tordek
22-09-2006, 15:27
no tylko jeden guzik - power on/off :)


i jak dziala - tez z wszelich kierunkow nawet za plecow byl enie bylo to na wporst obiektywu ? :)

tak tak ,ale guzików jest więcej :]

dobra sprawa ten pilot.. pytanie tylko jakie znacie spoosby na uzywanie go w plenerze... kiedy najbliższa ściana jest np. kilka km przed Tobą xP

są jakies pomysły ?

wrrum
25-09-2006, 08:54
MAM !!!
Odebrałem z poczty w piątek i ... testy.
Tak jak opisywali koledzy wcześniej: nie działa na wprost. Natomiast odkryłem, że działa z odległości min. 1,5m (a na pewno 2m) przed aparatem, na wprost obiektywu ALE pilot pochylony ok. 45stopni w górę (tak jakby podnieść diodę w kierunku sufitu). Pod większym kątem również. Oczywiście bez problemu zza aparatu, odbijając od ścian, sufitu itd. Domyślam się, że sygnał w diody może być za mocny albo pod kątem zmienia się długość fali jaką wysyła dioda i wtdy pasuje to puszce. Ale to tylko moje domysły, bo nie jestem fachowcem w tej mierze.

madburn
25-09-2006, 10:54
to ja tyko w kwesti uzupelnienia ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/my.php?image=dsc1895ut4.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/my.php?image=dsc1897at6.jpg)

wrrum
26-09-2006, 09:02
madburn czy Twój pilot też był lekko porysowany, używany???
Nie żebym się czepiał, bo za 4,99 + przesyłka to by było lekkie zboczenie, a na pewno dewiacja, ale jestem po prostu ciekaw :roll:

madburn
26-09-2006, 10:53
nowy to on nie jest - a za te cene mi to zwisa :)

wrrum
12-11-2006, 22:17
Nowe wieści, bo widzę, że powraca pytanie o pilota jak bumerang w nowych wątkach.
Sprawdzałem tego pilota (jak na zdjęciach u madburna z D80. DZIAŁA!
Ustawienie pilota - prawie pod kątem 90st. do diody w aparacie. Tak żeby sygnał był ledwie odbierany przez puchę. Odległość w zasadzie nie gra roli.

maroo
18-11-2006, 01:15
tak tak ,ale guzików jest więcej :]

dobra sprawa ten pilot.. pytanie tylko jakie znacie spoosby na uzywanie go w plenerze... kiedy najbliższa ściana jest np. kilka km przed Tobą xP

są jakies pomysły ?

Są.
Kupić pilota z lusterkiem.
http://www.allegro.pl/item143076018__najlepszy_pilot_do_nikona_i_canona_ hit_.html

micruz
01-02-2007, 19:51
Odświeżam stary temat - jeżeli ktoś dalej chce uniwersalnego i niewielkiego pilota do nikona to pojawiły się znowu na allegro: Tutaj link (http://www.allegro.pl/item161391562_161391562.html) Chciałem go znaleźć ale nigdzie nie było więc napisałem do użytkownika który go ostatnio wystawiał i dostałem odpowiedź że wystawił ostatnie 10 sztuk. Dzisiaj otrzymałem sprzęt za 4.99 i działa tak jak opisane w włątku. Mam tylko zamiar wstawić mu dwie diody superjasne, mały mikrowłącznik i komplet z latareczką jest jak się patrzy za grosiki.

giziol
01-02-2007, 20:05
a ja mam nówke do pozbycia się za 70zl jk by chcial orginal ofkorZ :D

pablodesign
15-06-2007, 11:12
Wykopie troche ten stary temat, moze komus sie przyda.

Wlasnie przetestowalem swojego D40 ze zwyklym pilotem uniwersalnym do TV (z allegro za ~ 5zl). Po zaprogramowaniu kodu 182 (Sanyo), wszystko dziala jak nalezy. Przy normalnym programie - nacisniecie dowolnego przycisku, aparat robi zdjecie. Przy bulb'ie - raz naciskamy - zaczyna naswietlac, drugi raz - koniec naswietlania.

Co ciekawe wbrew temu co inni pisali, moj pilot dziala na wprost przed aparatem oraz dziala z boku. Jednak nie dziala zza aparatu.

Pozdrawiam.