Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Err w d70



Juri997
10-04-2009, 00:36
witam!
od ok. 2 miesięcy posiadam d70. Aparacik, gdy go kupiłem, miał ok 50tys. na liczniku i wymienioną migawkę wraz z silnikiem. zrobiłem nim prawie 9000 fotek.
problem pojawił się, gdy chciałem zrobić jedną z nich.
po połowicznym naciśnięciu spustu aparat wyostrzył, ustawił migawkę, przesłonę, nic niepokojącego.
ale gdy nacisnąłem do końca, pojawił się piękny napis "Err". ponowne wciśnięcie spustu spowodowało wysłanie 3 albo 4 zdjęć jakby serią i to bardzo szybką. żadnych zdjęć oczywiście nie zrobił. Po tej serii aparat zachowuje się normalnie, dopuki znowu nie nacisnę shuttera - problem powraca i koło się zamyka.
jeżeli ktoś wie o co chodzi, przypyszcza ewentualną wadę, wie jak temu zaradzić, lub z kim się skotaktować proszę o wpisy.
z góry dziękuję:)
Marcin.

downunder
10-04-2009, 00:55
Nie jest to wina brudnych styków obiektywu, bądź karty?
Spróbuj wyczyścić styki a jak to nie zadziała to sfortmatować kartę. :D

LensFoto
11-04-2009, 16:34
ja mialem problem ze zawieszala mi sie migawka i wyskakiwal error ale to byla wina baterii