life
31-03-2009, 13:51
Mam taką propozycję do adminów/moderatorów
zdarza się że ludzie pytają o starsze szkła, z nowymi nie ma problemu bo testów i sampli jest sporo :) ale informacje o tych starszych głównie manualnych nie są aż tak dostępne.
Nie chodzi o wykresy MTF-y itp. ale kilka słów na temat pracy, wykonania. Kilka zdjęć z samplami (bokeh, ostrość na pełnej dziurze itp.)
Coś takiego jak zrobił prz3mo z Zenitarem tylko że topiki bez wydzielonego "pod forum" giną w czeluściach reszty postów.
Więc moja propozycją jest by coś takiego zbierać w jednym miejscu :) (już bez podziałów na szerokie, standardy i zoomy) bo kto będzie chciał to sobie już to znajdzie. Nazwy tematów ujednolicić np. "Nikkor 35/2 AIS" czy coś w ten deseń żeby można było łatwo wyszukać informację o szkle :)
Sam na szybko pisałem o jednym "egzotyku" http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=1178907&postcount=7 jest to w dziale giełda więc pewnie za jakiś czas całkowicie zniknie z bazy ;)
co wy na to?
zdarza się że ludzie pytają o starsze szkła, z nowymi nie ma problemu bo testów i sampli jest sporo :) ale informacje o tych starszych głównie manualnych nie są aż tak dostępne.
Nie chodzi o wykresy MTF-y itp. ale kilka słów na temat pracy, wykonania. Kilka zdjęć z samplami (bokeh, ostrość na pełnej dziurze itp.)
Coś takiego jak zrobił prz3mo z Zenitarem tylko że topiki bez wydzielonego "pod forum" giną w czeluściach reszty postów.
Więc moja propozycją jest by coś takiego zbierać w jednym miejscu :) (już bez podziałów na szerokie, standardy i zoomy) bo kto będzie chciał to sobie już to znajdzie. Nazwy tematów ujednolicić np. "Nikkor 35/2 AIS" czy coś w ten deseń żeby można było łatwo wyszukać informację o szkle :)
Sam na szybko pisałem o jednym "egzotyku" http://forum.nikon.org.pl/showpost.php?p=1178907&postcount=7 jest to w dziale giełda więc pewnie za jakiś czas całkowicie zniknie z bazy ;)
co wy na to?