PDA

Zobacz pełną wersję : Spust do D300



rafal.k73
21-03-2009, 19:52
Poszukuję jakiegoś sposobu na wyzwalanie migawki w D300. Najchętniej kupiłbym jakieś urządzenie do zdalnego wyzwalania migawki. Znalazłem urządzenie Zigview Seculine ale już ktoś na forum opisywał, że nie za każdym razem działało, może ze względu na to, iż jest to urządzenie na podczerwień. Inne urządzenia na fale radiowe wykorzystują stopkę lampy błyskowej, co mi się nie podoba, lub wiszą na kablu. Może ktoś wię coś więcej. Dzięki.

marbed
21-03-2009, 20:23
Jeśli nie chcesz mieć nic na sankach ani nic co wisiałoby na kablu to pozostaje tylko zakup D80 tam jest podczerwień. Z tego co sie orientuję to aby wyzwolić zdalnie D300 należy jakiekolwiek ustrojstwo podłączyć (odbiornik wiszący na kablu albo w odmianie siedzącej na sankach) do gniazda i inaczej się nie da. Rozumiem, że nie chcesz sobie blokować gorącej stopki bo wówczas nie da się zamocować lampy ale co przeszkadza kawałek kabelka z odbiornikiem wiszącym niżej to nie wiem.

m_cudny
21-03-2009, 21:34
Zależy na jaką odległość. są jeszcze wężyki spustowe, ale to już po kablu.

Piotr_Millennium
21-03-2009, 22:15
To chybe jest rozwiązanie Twojego problemu: http://www.allegro.pl/item579947169_pilot_laser_nikon_d300_d200_d700_d5_ d3_d1_jakosc.html (http://www.allegro.pl/item579947169_pilot_laser_nikon_d300_d200_d700_d5_ d3_d1_jakosc.html)

To chybe jest rozwiązanie Twojego problemu: http://www.allegro.pl/item579947169_pilot_laser_nikon_d300_d200_d700_d5_ d3_d1_jakosc.html (http://www.allegro.pl/item579947169_pilot_laser_nikon_d300_d200_d700_d5_ d3_d1_jakosc.html)

rafal.k73
22-03-2009, 18:01
Dzięki Piotr. Masz rację to jest chyba to o czym myślałem. Na 99.9% zakupię ten zestaw. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

docxxx
22-03-2009, 18:14
Ja mam Phottixa. Bardzo fajne polaczenie pilota i wezyka spustowego. Polecam

Wojteksw
22-03-2009, 20:49
Mam Phottixa, bardzo polecam http://allegro.pl/item588144971_phottix_pilot_radiowy_nikon_d200_d30 0_d700_d2xs_d3.html

D.Anihilati
25-03-2009, 15:40
A moze grip ze zdalnym sterowaniem? Taki jak np. tutaj: http://www.allegro.pl/item575169633_grip_hahnel_hn_d300_d700_nikon_f_vat _pilot.html