PDA

Zobacz pełną wersję : Makro



beniu35
17-03-2009, 06:20
Co najlepiej kupić do makro przy tym że mam obiektyw Kit 18-55mm vr , chodzi mi o to żeby było dość tanio i skutecznie...Mam Nikon D80 proszę o jakieś wskazówki...Mam odwrotne mocowanie ale mam zmiennoogniskowy obiektyw i jest lipa gdybym mial tak z 1.8D to już by może było...Proszę o jakieś komentarze...

tol2di
17-03-2009, 07:52
jakieś pierścionki i np słoik 50 mm i adapter bez soczewki pod m42 ale wtedy niema pomiaru swiatła na upartego można w pierścień wkleić elektronike ze zwłok jakiegoś słoika o przysłonie f3,5, w sumie ja ide tą drogą elektronika już domnie idzie a pierścionek będzie robiony na zamówienie

Garnett
17-03-2009, 13:09
Polecam
http://www.stopa.cso.pl/index.php?st=technika/staresp

tol2di
17-03-2009, 14:26
tak tylko canon niema mechanicznych połączeń tak jak w nikonie cięgło przysłony więc takie coś niewiele da prościej wsadzić elektronike w pierścień

m_cudny
17-03-2009, 16:44
tanio i do kitu - soczewki, albo raynox
średnio tanio, ale nieźle - 50/1.8 + pierścienie AF - masz pomiar światła z D80
taniej niż średnio tanio, ale b. dobrze - nikkor 55 micro (manualny), obiojętnie, czy 2.8 czy 3,5 jaokość obrazu super, ale ostrzysz recznie, i nie masz pomiaru światła
najlepiej, ale drożej - szkło makro z AF.
skala do kitu - najlepiej dotyczy jakości obrazu;)
Z tym, że przy skalach 1:1 i podobnych Af i tak sięna nic nie zda;)

beniu35
17-03-2009, 16:52
a może ktoś podać jakieś linki na allegro żebym zobaczył jak się sprawa rozgrywa i co to jest za mocowanie m42 czy wtedy jakieś obiektywy można mocować od zenita czy coś proszę o dokładniejsze opisanie...

m_cudny
17-03-2009, 16:57
http://www.google.com/custom?hl=pl&inlang=pl&client=pub-000000000&cof=FORID%3A1%3BGL%3A1%3BLBGC%3ACCE5F9%3BBGC%3A%23 000000%3BT%3A%23ffffff%3BLC%3A%23ffcc00%3BVLC%3A%2 38a949e%3BALC%3A%23ffff66%3BGALT%3A%23CC9908%3BGFN T%3A%23cc9908%3BGIMP%3A%23223472%3BDIV%3A%23999999 %3B&domains=forum.nikon.org.pl&ie=ISO-8859-2&oe=ISO-8859-2&q=adapter+m42&sitesearch=forum.nikon.org.pl

beniu35
17-03-2009, 20:55
A warto kupić Auto HELIOS-44M 2/58 A/M UNIKAT f-2 staloogniskowa zamontowac adapter bagnetowy z nikona/na m42 i do tego pierscienie posrednie warto i czy jak nie bedzie slonca czy bedzie dosyc jasno i ostrosc bedzie dobra

tol2di
18-03-2009, 07:39
napewno tanio i bez pomiaru swiatła w d80

jacektechnik
23-03-2009, 04:21
ja używam kita 18-55 plus pierścienie pośrednie z przeniesieniem automatyki oraz lampę pierścieniową DELTA DRF-14 efekty takie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://odsiebie.com)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://odsiebie.com)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://odsiebie.com)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://odsiebie.com)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://odsiebie.com)

Wochu
31-05-2009, 22:21
[QUOTE=jacektechnik;1195536]ja używam kita 18-55 plus pierścienie pośrednie z przeniesieniem automatyki oraz lampę pierścieniową DELTA DRF-14 efekty takie

Jakie koszty tych pierscieni?