Zobacz pełną wersję : pqi vs pretec
no wlasnie mam dylemat moge kupic karty
pqi 2gb 100* w cenie 140 zl z gwarancja 2 lata
albo
pretec 2gb 80* w cenie 200zl z gwarancja dozywotnia
co wybrac do d70?
z gory dzieki
mam Pretec w/w - metalowa obudowa, solidna firma
pqi - co to?
stac Cie na tanie rzeczy? moze chcesz Goodramy :wink:
mamy stiki usb pqi 2 i 4 gb i sa bardzo dobre a nie wiem jak wyglada sprawa cf od nich
goodramom podziekuje bo bedzie podobnie jak z lexarem
a handlujacy podzespolami komputerowymi powiedza: PQI ;)
juz o nich pisalem - poszukaj
Al Bundy
22-08-2006, 18:00
a handlujacy podzespolami komputerowymi powiedza: PQI ;)
Niby dlaczego? Ja powiem PRETEC !!!
krzysio, bierz Preteca :)
ja mam 2,5 roku preteca 1 GB 80X, zapisałem na nim z 40 tys zdjęć (nie jednoczesnie :D ) i nie nawalił. Polecam
Mam Preteca'a jak w stopce i są "gitara"
ja mam 2,5 roku preteca 1 GB 80X, zapisałem na nim z 40 tys zdjęć (nie jednoczesnie :D ) i nie nawalił. Polecam
A mnie nawalił niebieski 1Gb (X48). Szybciutko został wymieniony i nikt nie pytał skąd go mam.
Pretec górą
pqi - co to?
Widzę, że jak coś jest nowe i nieznane to od razu musi byc uznawane za coś do kitu.
Ta firma od długiego czasu produkuje pamięci RAM i pendrive i jest bardzo ceniona za małą awaryjność wśród użytkowników, swego czasu produkowała najszybsze pendrive-y na rynku. Dzis kupiłem kartę SD PQI 1GB 150x za (UWAGA) 88zł nówka w sklepie, gwarancja w sklepie 5 lat, a u producenta dożywotnia, jakby co to pytać za jakiś czas jak się sprawuje;) jak nic sie nie będzie działo złego z nią to zamierzam kupić drugą taka samą...
Aha! i jeszszcze cos o kingstonie, używałem 1,5 roku 512MB elite pro i żadnych problemów więc ci którzy robia mu złą opinię raczej mieli pecha...
dostalismy (ja i kumple) razem w czwartek takie same karty
pretec bardzo fajny
pqi fajniejszy ale na laptopie (hp compaq nx6125) nie dalo sie wyciagnac pelnej szybkosci
po 4 zgraniach i 4 formatowaniach pqi padla
w sklepie sie zdziwili bo to ponoc 1 raz i wymienili na nowa
pretec dziala jeszcze
[ Dodano: 26 Sierpień 2006, 16:32 ]
pretec jest z d70
a pqi z d2hs
Z tego co widze to masz D70, ja mam D50, kupilem PQI SD 2GB do pocket pc i po kilku dniach bylo po karcie: http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=252439&highlight=#252439
Osoby, które polecają konkretne firmy ponieważ oni nie mieli awarii są delikatnie mówiąc niepoważne. Ja miałem awarię sandiska 2 GB. Nie ma firm produkujących niezawodne karty pamieci. Istotne natomiast jest czy można taką awaryjną karte szybko wymienić na sprawną - czyli na jaki okres producent daje gwarancję - gdzie można wymienić. Przy wyborze pretec czy pqi ja wybrałbym preteca - bo mam i podoba mi się metalowa obudowa i wieczysta gwarancja.
irekka, ważne jest to, ile kart danego producenta pada. Twój sandisk jest pierwszym padniętym, o którym słyszałem. O dwóch pretecach słyszałem, natomiast np o kingstonach to już legendy krążą :wink:
Wy sie nie smiejcie z GOOGRAMa :) fajna tania karta tylko raz na pare dni mam takie coś http://83.15.104.67/leszek/Wadliwe.htm
Może ktos założy ankietę - padniete karty? A ja już słyszałem o padnietych sandiskach i to tu na forum.
Wy sie nie smiejcie z GOOGRAMa :) fajna tania karta tylko raz na pare dni mam takie coś http://83.15.104.67/leszek/Wadliwe.htm
mialem wczoraj ten sam efekt na sandisku ultra II...
:) moze by tak galerie takich efektów :) :) :)
[ Dodano: Nie 27 Sie, 2006 ]
jakie to były krzyki ,że D80 bedzie miał SD a nie CF i wiecie co Wam powiem? rok czasu jechałem na skandiskach SD Hi Speed , zrobiłem ponad 20tyś zdjeć i nie trafiło mi sie ani jedno takie. CF sa duże, niewygodne do wpinania w czytnik(mozna wyłamac bolce) i z tego co tu widac to badziewne pod względem awaryjności. :P
[ Dodano: Nie 27 Sie, 2006 ]
zaraz powiecie ,że małe pojemności, a od czego sa banki. Dwie karty 1 MB + bank i nic wiecej do śczęścia nie potrzeba.
[ Dodano: Pon 28 Sie, 2006 ]
Dobra, a teraz przyznajcie sie komu jeszcze wyszły w D200 niedopisane pliki .Bo wydaje mi się ,że nie jest to problem karty.
Istotne natomiast jest czy można taką awaryjną karte szybko wymienić na sprawną - czyli na jaki okres producent daje gwarancję - gdzie można wymienić.[/quote]
ja kupiłem pqi 1GB 150x za 88 zł nową i ma wieczysta gwarancję a jeśli nawali to wymieniają prawie od ręki, w sklepie w którym kupiłęm:
www.znak.pl
więć nie widzę problemu a jest tańsza od podobnego sandiska o 100zł
mam ją kilka dni, zobaczymy jak się bedzie sprawować
ja czekam na preferowanego sandiska II. Zobacze cojest grane.
na moje oko to nie wina karty tylko body - mialem kilka razy klopoty z zapisem obrazu na karcie przez - olympusa e10 i kilka aparatow na "c" D30 D60 10D 20D - ale zawsze jesli tylko dalo otworzyc sie plik po czytelnej czesci obrazu nastepowala totalna sieczka - a nie jak na tych zdjeciach warjacje barwne - i dlatego stawialbym raczej na jakies niedomagania body - no chyna ze D200 ma inny sposob zapisywania plikow
własnie, ale jeszcze sie łudzę i czekam na nowa kartę.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.