PDA

Zobacz pełną wersję : szukam statywu?



miron19j
08-03-2009, 00:38
witam,
w którymś z wątków o statywach ktoś podał link do sklepu, gdzie można kupić statyw do fotografowania z poziomu ziemi. Była to płyta na nóżkach ze śrubą do przykręcenia głowicy. Wyszukajka wyrzuciła mi 158000 postów i zwątpiłem po 128.
Może ktoś pamięta, albo wie, gdzie takie coś można kupić?

konopia
08-03-2009, 12:53
to nie to, ale od razu twoje pytanie skojarzyło mi się z tym:

Manfrotto 355 Table Mount Camera Support

http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/3222

możesz to przykręcić do deski, kawałka metalowej płyty itd..


BTW: "woreczek z fasolą" ci nie wystarczy, albo "gorillapod"?
http://www.joby.com/products/gorillapod/findmygpod/

grudzinsky
08-03-2009, 18:03
moze zamiast deski cos takiego?
http://www.trek-tech.com/products/tripods.html a dokladniej model ptera PRO 460 - udzwig do 7kg :) sam sie nad tym zastanawiam i zapewne zanabede za kilka tygodni...

miron19j
08-03-2009, 23:01
dzięki za odpowiedzi.
Niestety to nie to o co mi chodziło.
Gorilla raczej nie utrzyma D200 z gripem i 70-200.
Uchwyt do przykręcania pasowałby, ale musiałbym jeszcze zmontować deskę z nóżkami do poziomowania.
Woreczek z grochem - używam, ale myślałem o czymś co można ustawić na mokrym podłożu.
Ptera PRO 460 - ciekawe. grudzinsky czekam na jakąś relację
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)

mango
08-03-2009, 23:12
Nie chce zakładać oddzielnego wątku więc może ktoś odpowie mi na moje pytanie tutaj .
Jaki jest rozmiar / nazwa zwykłego , normalnego mocowania statywowego ? Czy 1/4 ?
Kupuję statyw , a nie chce kupić złego rozmiaru śruby , słyszałem że są różne .
Dzięki za odpowiedzi .

grudzinsky
09-03-2009, 00:49
miron19j relacja napewno bedzie, ale to troche potrwa. jesli Ci sie nie spieszy to poczekaj. jesli Ci bardzo pali to moze rozwiazaniem bedzie frotka 190 xprob (8cm nad ziemia)

miron19j
09-03-2009, 01:08
miron19j relacja napewno bedzie, ale to troche potrwa. jesli Ci sie nie spieszy to poczekaj. jesli Ci bardzo pali to moze rozwiazaniem bedzie frotka 190 xprob (8cm nad ziemia)
nie spieszy się.
Mam już Brenbo z pochylaną kolumną, ale chodzi mi o coś innego. Tamto to była płyta ze śrubą statywową pośrodku. Aparat zamocowany nisko, stabilnie, całość zajmuje mało miejsca