Zobacz pełną wersję : bledy AF w d70
zdarzaja mi sie bledy autofocusa... tzn on uwaza ze to w co celuje jest ostra a nie jest... chodzi tu o male rzeczy z wiekszymi nie ma problemu... takie same objawy wystepuja przy roznych obiektywach wiec doszukuje sie czegos nie tak w body...
focus nietrafia praktycznie na wszsystkich polach AF
czy to moze jakis syf na czujnikach czy co???
jesli lapiesz ostrosc na bardzo maly przedmiot to on nie widzi tego przedmiotu i ustawic moze ostrosc na to co jest tlem, to jest norma w D70 jak i w innych lustrzankach amatorskich, ale to sie tyczy bardzo malych przedmiotow
nawet w instukcji jest o tym wzmianka...
no tak tylko ze kiedys nie bylo z tym problemu
Ja kiedys temat przerabialem i zauwazylem ciekawa rzecz; probowalem sfotografowac malutki paczek na galazce, gdy trzymalem aparat w poziomie to AF nie dawal rady ustawic ostrosci i ostrzyl na to co bylo tlem, ale jak ustawlem puszke w pionie to ustawial ostrosc. Ten paczek na galazce byl delikatnie podluzny, zatem przy bardzo malych przedmiotach ma znaczenie to jaki maja ksztalt i jak puszke se ustawi. W takich wypadkac jednak najlepiej ostrzyc na MF
gdy trzymalem aparat w poziomie to AF nie dawal rady ustawic ostrosci i ostrzyl na to co bylo tlem, ale jak ustawlem puszke w pionie to ustawial ostrosc.
Hehe, ja mam to samo, ale trochę na odwrót, bo czasem AF się gubi gdy aparat jest w pionie :roll:
To chyba przypadłość tego modelu :(
Pozdrawiam.
zalezy jaki ksztalt ma fotografowany obiekt i jak jest ulozony(pion czy poziom). To nie jest przypadlosc ... tak dzialaja uklady AF. W D200 i w D2x pewnie jest lepiej... :)
W D200 i w D2x pewnie jest lepiej... :)
Bawilem sie przez chwile i D70 i D2X i w moim odczuciu jest roznica - D2X wydawal mi sie nieomylny i sprawial wrazenie jak by nie focusowal - bo focus byl zawsze ;-). Zaznacze tylko ze d70 mial kitowy obiektyw a d2x 17-35/2.8
To mialem na mysli tylko kaski brakuje na taki sprzet... :) A co do AF w D2x to sa 2 skoki technologiczne wyzej zatem musi byc dobrze
D2X wydawal mi sie nieomylny i sprawial wrazenie jak by nie focusowal - bo focus byl zawsze ;-). Zaznacze tylko ze d70 mial kitowy obiektyw a d2x 17-35/2.8
Ponieważ aparat ustawia ostrość przy otwartej przesłonie to jasnośc obiektywu ma duże znaczenie przy autofocusie. Właściwie to przy ręcznym też :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.